Burdur İl Jandarma Komutanlığı  narkotik ve kaçakçılık suçlarıyla mücadele kapsamında, uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan, kullanan şahısların yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilmektedir.

Bu kapsamda, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince İl Merkez ve Bucak Cumhuriyet Başsavcılıkları ile koordineli olarak yapılan çalışmalar neticesinde;

09.09.2022 tarihinde Ağlasun ilçesi Çamlıdere köyü mevkiinde icra edilen yol emniyet ve kontrol devriyesi esnasında E. A. ve A. Y. isimli şahısların kullandıkları araçta ve üzerlerinde yapılan aramada bir miktar uyuşturucu madde ele geçirildi.

Aynı gün yapılan bir başka araştırma neticesinde      Burdur ili, Bucak ilçesi, Kızılseki köyünde bulunan G. A. ve Ş. A.  isimli şahısların skunk bitkisi ektiği bilgisi alınması üzerine yapılan aramada 450  gram skunk ve yasadışı ekimi yapılan 42 kök skunk bitkisi bulundu.

Yine aynı bir başka  araştırma neticesinde      Burdur ili, Bucak ilçesi, Çamlık köyünde bulunan F. K. isimli şahsın kenevir bitkisi ektiği bilgisi alınması üzerine yapılan aramada 3 kilo 100 gram uyuşturucu madde ile 74 kök kenevir bitkisi ele geçirdi.

Her 3 olayla  ilgili Cumhuriyet Savcısının talimatıyla gözaltına alınan E. A., A. Y.,  F.K.  ve  G.A.  isimli şahıslar, adli işlemlerin tamamlanmasına müteakip serbest bırakılmış, Ş.A. isimli şahıs ise sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Cezaevine teslim edilmiştir.

Haber Merkezi