Burdur İŞKUR 2021 yılında yakalamış olduğu Türkiye Birinciliğini bırakmayarak, 2022 yılının ilk çeyreğinde de Türkiye Birincisi oldu.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nün, 2022 yılı için 81 İŞKUR İl Müdürlüğü’ne vermiş olduğu İstihdam odaklı 16 hedefin, 16 tanesinde yüzde 68 ortalama ile ideal oranı yakalayan “Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü” yılın ilk 4 ayında Türkiye Birinciliğini bırakmayarak Nisan ayı çalışmalarında da Türkiye Birincisi oldu.  Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan İl Müdürü Akalın,

yakalanan bu başarıdan büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan tüm personeline özverili ve mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarından ötürü teşekkür etti. İŞKUR Ailesi olarak işveren ile iş arayan arasında köprü görevini üstlendiklerini belirten İl Müdürü Akalın İlimizde istihdam ve üretime destek olmak üzere, işbaşı eğitim programları ve nitelikli iş gücü açığının giderilmesine yönelik açılan istihdam garantili meslekî eğitim kursları ile işveren ve iş arayan vatandaşlarımıza yönelik verilen danışmanlık hizmetlerini önemsediklerini ve bu çalışmaları yakından takip ettiklerini belirtti. Bu doğrultuda İŞKUR İl Müdürlüğümüz tarafından bizzat sahada yapılan çalışmaların meyvesinin alındığını görmekten mutlu olduklarını ifade etti.

Haber Merkezi