Ak Parti Grubunun adayı Murat Akbıyık yeniden İGM Başkanı seçildi

17 oyla yeniden başkan seçilen Murat Akbıyık; seçimlerin ardından Çağdaş Burdur Gazetesi’ne verdiği röportajda;  amaçlarının “Canla, başla bütün meclis üyelerimizle birlikte hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeksizin çalışarak hizmet etmek” olduğunu söyledi.

Burdur İl Genel Meclisi’nde Başkanlık Divanı seçimleri sona erdi. Geçtiğimiz 1 Nisan 21021 Perşembe günü Burdur İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda saat 16.00’da gerçekleşen toplantı açılış ve yoklamanın ardından mecliste grubu bulunan Ak Parti, MHP ve CHP Grup Başkan vekillerinin adayları açıkladı. İGM’de toplam 18 üyesi bulunan AK Parti Grubunun adayı Mevcut Başkan Murat Akbıyık gösterildi.  İGM’de 4  üyesi bulunan MHP ise aday göstermedi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı ise Niyazi Bülbül gösterildi. Gizli oyla yapılan seçimlerde aday gösterilmeyen isimlerde çıktı. Her üyenin kullandığı oylar Encümen Müdürü Sefa Öz okudu. Açılan oylar kime verildiği anlık olarak büyük ekranlara yansıtılarak şeffaf bir seçim yapıldı. Büyük heyecana neden olan meclis Başkanı Seçimlerinde Ak Parti Grubunun adayı Murat Akbıyık 17 oy aldı. Oy çokluğu ile yeniden başkan seçildi. CHP’nin adayı Niyazi Bülbül ise 5 oy aldı. İbrahim Avcıl, Hasan Yalçın, Halil Çiçek, Sami Uğur 1’er oy aldılar. 1 oy da boş olduğu için geçersiz sayıldı.

İBRAHİM AVCIL BİRİNCİ BAŞKAN VEKİLİ SEÇİLDİ

Meclis Başkanı seçimlerinin ardından yapılan birinci başkan vekili seçimlerinde 19 oy alan İbrahim Avcıl, İGM birinci başkan vekili seçildi. Aynı seçimlerde aday gösterilen Hasan Yalçın 7 oy aldı. 1 oy boş çıktı.

ÖMER OKATAN İKİNCİ BAŞKAN VEKİLİ SEÇİLDİ

Toplantı gündeminde yer alan İGM ikinci başkan vekili seçimlerinde ise 16 oy alan  Ömer Okatan seçildi. Aynı seçimlerde Nurettin Korkmaz 5, Mehmet Hasyılmaz 1, Halil Çiçek 1 oy aldı. 4 oyda boş kullanıldı.

HATİCE DALGAR VE MEHMET HASYILMAZ ASİL KATİP ÜYE SEÇİLDİLER

İGM 2 asil katip üye seçimlerinde de büyük heyecan yaşandı.  Hatice Dalgar 20 oy,  Mehmet Hasyılmaz 17 oy alarak asil katip üye seçildiler. Aynı seçimlerde ise Hakan Açar 7, Celal Saygın 6, Mustafa Aktürk 2 oy aldı. 1 oy da boş çıktı.

GÖKSEL AKÇA,  DURALİ ÖZACAR YEDEK KATİP ÜYE SEÇİLDİLER

Heyecanlı geçen seçimlerde 20 oy alan Göksel Akça, 19 oy alan Durali Özacar yedek  katip üye seçildiler. Hasan Yalçın 6, Nurettin Korkmaz 6, Rafet Sak 1, Mustafa Şengil 1 oy çıktı.

ENCÜMEN SEÇİMİ

İGM 3 encümen seçimlerinde ise, Göksel Akça 18, Halil Candan 17, Ömer Okatan 16 oy aldı. , Niyazi Bülbül 6, Hasan Yalçın 5, Nurettin Korkmaz 5, Kahraman Arlı 4, Sami Uğur 1, Hakan Açan’ a  1 oy çıktı.

“HİÇBİR SİYASİ PARTİ AYRIMI GÖZETMEKSİZİN ÇALIŞARAK HİZMET ETMEK”

Seçimlerin ardından Çağdaş Burdur Gazetesi Muhabirimize röportaj veren Burdur İl Genel Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık; “2021 Nisan ayı İl Genel Meclisi ilk toplantısı Burdur İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleşti. Toplantıda İl Genel Meclis başkanlığı seçimi yapıldı. Yapılan seçimlerde meclis üyelerinin çoğunluğunun oyunu alan Murat Akbıyık yeniden Meclis Başkanlığına seçildi. Meclis Başkanı Murat Akbıyık seçim sonrası yaptığı konuşmasında; “31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel yönetimler seçimlerinde bizler meclis üyesi adayı olarak meclise geldik. Daha sonra meclis üyelerimizin takdirleri ile meclis başkanı görevimiz tarafımıza tevdi edildi. 2 yıllık süreyi de dün itibari ile tamamlamış olduk. Bugün yaptığımız (1 Nisan 2021) 27 İl Genel Meclisi üyemizin katılımı ile birlikte tüm siyasi parti il başkanlarımızın ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantımızda takdir sayın meclis üyelerimizin oy çokluğu ile tarafımıza tevdi edildi. Bu süreçte bize desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımıza, sayın milletvekillerimizi, Sayın valimize, siyasi parti il başkanlarımıza, genel sekreterimize, birim müdürlerimize ve çalışma arkadaşlarımıza, mesai arkadaşlarıma, meclisi üyelerimize ayrı ayrı teşekkür etmeyi bir borç biliyorum. Amacımız hizmet, ilimizde, ilçelerimizde, beldelerimizde 193 köyümüzde hizmet etme noktasında elimizden geldiğinden fazlasıyla canla, başla bütün meclis üyelerimizle birlikte hiçbir siyasi parti ayrımı gözetmeksizin çalışarak hizmet etmek” dedi.

HEDEF, DAHA AKTİF VE VERİMLİ ÇALIŞMA

Başkan Akbıyık konuşmasının devamında ise; “Bu şiarla yola çıktık Cumhurbaşkanımız önderliğinde yapacak olduğumuz hizmetlerle tüm vatandaşlarımıza köylerimize çalışmalarımız sürecek. Muhakkak bununla ilgili yapılacak olan pandemi sürecini de rabbimim izni ile en hızlı şekilde atlatıp hizmetlerimizi daha aktif ve verimli olarak çalışmayı hedef biliyoruz” diye konuştu.

AK PARTİ ‘DEN TAM DESTEK

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan, Kadın Kolları Zeliha Bağcı, Gençlik Kolları Başkanı Yunus Erkan ve yönetim kurulu üyeleri toplantıya katıldılar. Ak Parti Grubunun adayı Murat Akbıyık’a tam destek verdiler. Seçimlerin sonunda başkan Akbıyık’ı tebrik ettiler.

Halil İbrahim Kara