BURDUR İÇME SUYU GÖL GEÇİŞİ PROJESİNDE SON DURUM

BURDUR İÇME SUYU GÖL GEÇİŞİ PROJESİNDE SON DURUM

Burdur Valisi Türker Öksüz başkanlığında, Burdur İçme Suyu Göl Geçişi İsale Hattı projesiyle ilgili toplantı yapıldı.

Burdur Milletvekilleri Prof. Dr. Adem Korkmaz, Mustafa Oğuz, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İller Bankası Antalya Bölge Müdürü Bora Gümüş, DSİ Isparta Bölge Müdürü Osman Erkan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Zeren ve DSİ 182. Şube Müdürü Fatih Deşik'in katılımıyla gerçekleşen toplantıda; projenin en kısa sürede tekrar aktif hale gelmesini sağlamak için atılması gereken adımlar kapsamlı şekilde ele alındı.

Devam eden süreç ve teknik detaylarla ilgili bilgi alan Sn. Valimiz, bu projeyi yakından takip ettiklerini belirterek, toplantının ortak akıl ve paydada buluşularak, ortak bir yol haritası belirlenmesi noktasında önemli bir adım olduğunu ifade etti.

Milletvekillerimizin yakından takip ettiği, Belediye ve Valilik olarak bizlerinde Burdurlu vatandaşlarımızın su sıkıntısını çözüme kavuşturmak için bütüncül bir yaklaşımla ele aldığımız bu projenin en kısa sürede tamamlanmasını istediklerini ifade eden Sn. Valimiz, dünyada yaşanan iklim değişikliği ve kuraklık nedeniyle su kaynaklarının tasarruflu bir şekilde kullanılması gerektiği bir dönemde taşın altına hep birlikte ellerini koyduklarını belirterek, toplantının hayırlı olmasını diledi.

Burdur Valiliği / Bülten