Bucak’ın yeşil dokusunu ön plana çıkartmak Bucak Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek olan en güzel bahçe, balkon ve teras yarışmasına başvurular başladı.  Bu yıl “Bucak’ımızı Birlikte Güzelleştiriyoruz” sloganıyla düzenlenecek yarışmada son başvuru tarihi 6 Haziran 2022 olarak duyuruldu.

Bucak Belediyesi’nden edinilen bilgiye göre, ‘En Güzel Bahçe, Balkon, Teras ve Hobi Bahçesi Yarışması’ çevre bilincini ve sevgisini arttırmayı amaçlıyor. Yarışma başvuruları 06 Mayıs-06 Haziran tarihleri arasında tasarımlarına ait farklı açılardan çekilmiş jpg formatında 3 adet fotoğrafı, parkbahceler@bucak.bel.tr mail adresine ulaştırabilecek.

Kent genelindeki yaşam alanlarını daha işlevsel ve estetik bir mekâna dönüştürmek amacıyla gerçekleştirilecek olan yarışma için parkbahceler@bucak.bel.tr adresine 6 Haziran’a kadar başvuru yapabilecek. Sonuçları 10 Haziran’da açıklanacak.

AMAÇ; BUCAK’IN YEŞİL DOKUSUNU ÖN PLANA ÇIKARTMAK

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada; “Belediyemiz Park Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından geçen yılda olduğu gibi bu yıl da  “En Güzel Pencere, Balkon, Teras ve Bahçe Yarışması” düzenleniyor. Amacımız vatandaşlarımızın moral ve motivasyonunu arttırmak, Bucak’ın yeşil dokusunu ön plana çıkartmak” dedi.

10 Haziran tarihinde açıklanacak sonuçların ardından ilk üç dereceye giren yarışmacılara Park Bahçeler Müdürlüğü Atölyelerinde üretilen şu ürünler ödül olarak verilecek; 1. Piknik Masası, 2. Ahşap Saksı, 3. Ahşap Uçan Çiçeklik Rafı

YARIŞMADA YAŞ SINIRI YOK

Bucak sınırları içerisinde yaşayan her yaş grubundan vatandaşın katılma imkânı bulabileceği bu ödüllü yarışma, doğaseverleri sanatsal tasarımlar yapmaya da yönlendirecek.

Yarışma başvuru şartlarına Bucak Belediyesinin www.bucak.bel.tr internet adresinden ulaşabilecek olan yarışmacılar, tasarımlarına ait farklı açılardan çekilmiş jpg formatında 3 adet fotoğrafı, 6 Haziran 2022 tarihi Saat 23:59’a kadar parkbahceler@bucak.bel.tr mail adresine ulaştırabilecek.

Yarışma sonuçları ise 10 Haziran Pazartesi günü Bucak Belediyesi’nin www.bucak.bel.tr  internet adresi ve sosyal medya üzerinden açıklanacak.

Haber Merkezi