Karaseki-Sarıdere mevkiinde meydana gelen yangında büyük bir ekip cansiperane çalıştı

Bucak’ın Çobanpınar ve Karaseki köyleri arasındaki ormanlık alanda Pazar günü çıkan yangın, bugün sabah saatlerinde kontrol altına alındı. 31 Temmuz Pazar günü saat 16.30’da henüz belirlenemeyen bir nedenle meydana gelen yangına ekiplerin 16 dakika içerisinde müdahale ettiği öğrenildi.

BÜYÜK BİR EKİPLE MÜDAHALE EDİLDİ

Yangın söndürme çalışmalarında; Orman teşkilatı başta olmak üzere AFAD ve ilgili kurumlar, İl – İlçe Belediye ekipleri ile birlikte 10 uçak,  4’ü gece görüşlü 14 helikopter, 66 arazöz, 8 dozer, 7 su tankeri,  4 itfaiye aracı, 14 pikup, 2 ambulans ve 360 personel görev aldı. Bölgedeki zorlu arazi şartlarına rağmen büyük bir ekiple müdahale edilen yangının yayılmasının kısa sürede engellendiği bildirildi. Gece boyunca karadan yürütülen çalışmalara, gece görüşlü 4 helikopterle kesintisiz olarak havadan da destek verildi. Sabahın ilk ışıklarıyla diğer helikopter ve uçakların da katılımıyla alevlere müdahale yoğunlaştırıldı. Tüm ekiplerin hummalı mücadeleleri sonucunda sabah saatlerinde yangının kontrol altına alındığı müjdesi duyuruldu. Edinilen bilgiye göre, bugün sabah saatlerinde bölgede soğutma çalışmalarına başlandı.

VALİ ARSLANTAŞ OLAY YERİNDE İNCELEMEDE BULUNDU
Burdur Valisi Ali Arslantaş, Bucak İlçesi Karaseki-Sarıdere mevkiinde meydana gelen yangın bölgesinde incelemede bulunarak, yetkililerden söndürme çalışmaları ile ilgili yerinde bilgi aldı. Devletimizin tüm imkânları ile yangına müdahale edildiğini belirten Vali Arslantaş, yangının kısa süre içerisinde kontrol altına alınması için tüm ekiplerin cansiperane bir şekilde görev yaptıklarını vurguladı.

Haber Merkezi