Bucak Belediyesi Bucak ilçesinde bir ilke imza attı. Skate park Sanayi Mahallesi 23 nisan caddesi üzerinde açıldı. Yapılan açılış törenine Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Kaymakam Refiği Levent Küçük, Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, Kemer Belediye Başkanı İsmail Özay, Ağlasun Belediye Başkanı Ali Ulusoy, Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör, Ak Parti Burdur İl Başkan yardımcısı Turan Yurdeşen, Ak Parti Bucak İlçe Başkanı Mustafa Oğuz, MHP ilçe Başkanı Süleyman Demirezen, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, oda başkanları, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, vatandaşlar ve çocuklar katıldı. Açılış konuşmasını yapan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal “Burdur’da bir ilk olarak son yıllarda en büyük sportif eğlencesini ilçemizin gençleri ile buluşturduğumuz için çok mutluyum. Gençliğe yönelik projelere büyük önem veriyoruz. Bu parkımız paten, bisiklet ve kay kay kullanmaktan zevk alan gençlerimizin ve ailelerimizin hizmetinde olacak. Parkımız Sanayi Mahallesi 23 Nisan Caddesi üzerinde, Ekim ayının sonunda yapımına başladık. Genel alanı 1829 m², skatepark oyun alanı 612 m², çocuk oyun alanı 182 m². İçerisinde 7 platformlu Skate oyun elamanları, 5’li spor aleti, , dönence tahterevalli, ikili tahterevalli, biri ebeveyn olmak üzere ikili salıncaktan oluşan çift kuleli oyun grubu, 5m uzunluğunda 6 oturma alanı, 4 oturma bankı pergoleli, bisiklet istasyonu, 12 çöp kovası ve kamelyamız mevcut. Gençlerimiz bizden istedi, bizde bu parkımızı onların hizmetine sunuyoruz. İlçemize gençlerimize hayırlı olsun. Buradan gençlerimize seslenmek istiyorum. Parkımız da yapılacak olan sporlar exrem spor dalına girdiği için her hangi bir olumsuz kazalara ve yararlanmalara meydan vermemesi için gençlerimizin kask, dizlik ve koruyucu kullanmalarını istiyoruz. Ayrıca vatandaşlarımızı ilçemizde bulunan tüm parklarımızın korunması konusunda biraz daha dikkat etmelerini rica ediyoruz. Parkımızın yapımında emeği geçen başta park ve bahçeler müdürlüğü ekiplerimiz olmak üzere tüm Belediye personellerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Burdur Milletvekili Yasin Uğur yaptığı konuşmada “Bugün Bucak açısından tarihi günlerden birisini yaşıyoruz. Burdur genelinde bir ilk olan kay kay parkımızın açılışını gerçekleştiriyoruz. Belediye Başkanımızla yaptığımız değerlendirmede seçim öncesi söz vermiş olduğu 55 projeden 20 proje gerçekleşmiş durumda, 15 projenin de yapımı için başvurusu yapılmış durumda. Belediye Başkanımızı kutluyorum. Parkımızın yapımında emeği geçen tüm Belediye personellerini kutluyorum. Gençlerimize ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yaptığı konuşmada, “İlimiz genelinde Belediye Başkanlarımız güzel hizmetler yapıyorlar. Belediye Başkanlarımız alt yapı projelerinin yanında sosyal içerikli projeleri de hayata geçiriyorlar. Belediye Başkanlarımıza tüm projelerinde destek olacağız. Kay kay parkı ilçemize ve gençlerimize hayırlı olsun. Parkın yapımında emeği geçen tüm personellerimizi kutluyorum.” dedi.

Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu yaptığı konuşmada “Pandemi sürecinde bu güzel anı hepbirlikte yaşıyoruz. Pandemi süreci boyunca çocuklarımız evlerinde kapalı kaldı. Bu güzel parkı gençlerimizin kullanımına sunan Bucak Belediyemizi tebrik ediyorum.” dedi. Katılımcılar kaykay parkının açılış kurdelesini keserek hizmete açtılar. Program sonunda park gezilerek, gençlerle ve aileleriyle anı fotoğrafı çekildi.

AA