Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Karayvatlar Mahallesi’nde yapımı tamamlanan yeni muhtarlık binasında Karayvatlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Ergit’i  ziyaret etti.

Karayvatlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Ergit ile bir araya gelen Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Karayvatlar Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların muhtara kolaylıkla ulaşabileceği bir alanı muhtarlık evi olarak hazırladıklarını belirterek, uzun süredir mahalle muhtarı Mehmet Ergit’ten gelen talebi yerine getirdiklerini söyledi.

Gazetecilere açıklamada bulunan Başkan Emrullah Ünal,  “Karayvatlar Mahallesi muhtarımızı ziyarete geldik. Muhtarımıza vatandaşlarımızın kolaylıkla ulaşabileceği yeni bir muhtarlık evi yaptık. Muhtarımız mahalle sakinlerinin kendisine rahatça ulaşabilecekleri bir yer istiyordu. Muhtarımızın bu talebi üzerine belediyemiz tarafında muhtarımıza yeni bir muhtar evi tahsis edildi. Bundan sonraki süreçte muhtarımız kendi çalışma arkadaşlarıyla olsun vatandaşlarla olsun burada sabit bir alanda buluşma fırsatı bulacak. Bildiğiniz gibi muhtarlar yerel yönetimlerin en önemli unsurlarından birisidir. Belediyemizin yakın çalışma arkadaşlarından birisi olan, gözümüz kulağımız olan vatandaşlarla aramızı bulan vatandaşların taleplerini ilk etapta ulaştıracağı kişi muhtarlarımızdır. Bu nedenle muhtarlarımıza kolay ulaşım sağlanması için irtibat büroları kurmaya başladık . İlk olarak bugün burada Karayvatlar Mahallesi Muhtarımızın olduğu alanda geçekleştirdik. Konak mahallemizde bir çalışmamız var şu anda henüz tamamlanmadı ama çalışmalarımız devam ediyor, en kısa sürede Konak Mahallesi Muhtarlığımız da tamamlayacağız. Bucak’ımızda 20 mahallemiz var ve 20 muhtarımıza süreç içerisinde belirli zaman dilimlerinde, vatandaşlarımızın ulaşabileceği noktalar yapacağız. Muhtarımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum. ” ifadelerini kullandı.,

Karayvatlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Ergit, “Başkanımın da belirttiği gibi göreve geldiğimiz günden beri başkanımızdan böyle bir isteğimiz vardı. Vatandaşlarımıza burada gece gündüz hizmet edeceğiz. Hepsinin yanında olacağız. Buradan da tekrar Başkanımız Emrullah Ünal’a, Milletvekilimiz Yasin Uğur’a ve burada emeği geçen herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi