Flaş Haber Yeni

BUCAK BELEDİYESİ EN GÜZEL BALKON, TERAS VE BAHÇE YARIŞMASININ 4.SÜNÜ DÜZENLİYOR

BUCAK BELEDİYESİ EN GÜZEL BALKON, TERAS VE BAHÇE YARIŞMASININ 4.SÜNÜ DÜZENLİYOR

“Bucak’ımızı Birlikte Güzelleştiriyoruz”

Bucak Belediyesi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan en güzel bahçe, balkon ve teras yarışmasına başvurular başladı. Bu yıl da “Bucak’ımızı Birlikte Güzelleştiriyoruz” sloganıyla düzenlenecek yarışmada son başvuru tarihi 30 Mayıs 2023.

En Güzel Bahçe, Balkon, Teras ve Hobi Bahçesi Yarışması çevre bilincini ve sevgisini arttırmayı amaçlıyor. Yarışma başvuruları 30 Mayıs tarihine kadar farklı açılardan çekilmiş jpg formatında 4 adet fotoğrafı, 0545 401 07 15 nolu watsup numarasına ad/soyad ve adres bilgilerini de yazarak gönderebilirler.

“En Güzel Pencere, Balkon, Teras ve Bahçe Yarışması”nın bu yıl dördüncüsü düzenliyor.

Kent genelindeki yaşam alanlarını daha işlevsel ve estetik bir mekâna dönüştürmek amacıyla gerçekleştirilecek olan yarışma için 0545 401 07 15 nolu watsup hattına 30 Mayıs’a kadar başvuru yapabilecek. Sonuçları 10 Haziran’da açıklanacak.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada “Belediyemiz Park Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından geçen yılda olduğu gibi bu yılda  “En Güzel, Balkon, Teras ve Bahçe Yarışması” düzenleniyor. Amacımız vatandaşlarımızın moral ve motivasyonunu arttırmak, kenti güzelleştirmek ve Bucak’ın yeşil dokusunu ön plana çıkartmak”dedi.

Başvurular 30 Mayıs’a Kadar Devam Edecek

10 Haziran tarihinde açıklanacak sonuçların ardından ilk üç dereceye giren yarışmacılara Park Bahçeler Müdürlüğü Atölyelerinde üretilen ürünler ödül olarak verilecek.

1. Piknik Masası 2. Ahşap Saksı 3. Ahşap Uçan Çiçeklik Rafı

Yarışmada Yaş Sınırı Yok

Bucak sınırları içerisinde yaşayan her yaş grubundan vatandaşın katılma imkânı bulabileceği bu ödüllü yarışma, doğaseverleri sanatsal tasarımlar yapmaya da yönlendirecek.

Yarışma başvuru şartlarına Bucak Belediyesinin www.bucak.bel.tr internet adresinden ulaşabilecek olan yarışmacılar, tasarımlarına ait farklı açılardan çekilmiş jpg formatında 4 adet fotoğrafı, 30 Mayıs 2023 tarihi Saat 23:59’a kadar 0545 401 07 15 nolu watsup hattına ulaştırabilecek.

Yarışma sonuçları ise 10 Haziran 2023 tarihinde Bucak Belediyesi’nin www.bucak.bel.tr  internet adresi ve sosyal medya üzerinden açıklanacak.

Haber Merkezi