• “ÇANAKKALE ZAFERİ, TARİHE YAZILMIŞ EŞSİZ BİR KAHRAMANLIK ÖRNEĞİDİR”

Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıldönümü dolasıyla kutlama mesajı yayınladı.

 “Aziz milletimizin on binlerce şehit vererek elde ettiği zaferin simgesi olan Çanakkale Zaferi’nin yıldönümündeyiz. Çanakkale Zaferi, tarihe yazılmış eşsiz bir kahramanlık örneğidir” sözlerinin altını Başkan Gündüzalp; “Vatan topraklarımızı ve bağımsızlığımızı korumak uğruna başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları tarafından verilen bu şanlı mücadeleyi hiçbir zaman unutmamalıyız. Her anında, her satırında insanlık onurunun yer aldığı bu destan, tarihimizin en hüzünlü ve aynı zamanda en onurlu zaferidir. Bu zafer milletimizin bağımsızlığa olan inancını arttırarak, savaşın yalnızca öldürmekten ibaret olmadığını tüm dünyaya bir kez daha hatırlatmıştır.  
Vatanı için gövdesini siper etmekten asla çekinmeyen Aziz şehitlerimizin, imkânsızı başaran Seyit Ali onbaşıların sayesinde bizler, bir asırdır bu topraklar üzerinde güvenle yaşamaktayız. Bu sebepledir ki, tarihte eşine az rastlanır  bir kahramanlıkla canlarını feda eden Çanakkale Şehitleri asla unutulmayacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferinin 107.yıl dönümünü yürekten kutluyor, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Aziz şehitlerimizi ve kahraman  gazilerimizi  hürmet ve rahmetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi. Haber Merkezi