Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı sürdürdükleri eğitim faaliyetlerini “Bilgi Ocakta” platformu ile pandemi sürecinde dijital ortama taşıdı. Burdur Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından öğrencilerin bilgi yarışmasına katılarak, pandemi günlerini değerlendirmeleri istendi.

EĞLENDİRİRKEN ÖĞRETİYOR

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından hazırlanan “Bilgi Ocakta” dijital eğitim platformu öğreterek eğlendirmeyi, eğlendirirken düşündürmeyi amaçlayan içerikleriyle Türk gençliğinin kişisel ve akademik gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor. Çok yönlü ve eğitici içerikleri ile Türk gençliğinin milli ve manevi değerlerinin geliştirilmesini amaçlıyor. Ortaöğretim ve lise öğrencileri için hazırlanan kısımda, sınava hazırlanan kişiler MEB ve ÖSYM sınavlarına hazırlık niteliğindeki testlere rahatlıkla ulaşabilecek. KPSS ve ALES gibi sınavların da ön hazırlık testlerini içinde barındıran Bilgi Ocakta platformu Türk Gençliğine dijital ortamda destek sağlayacak.

ÖDÜLLÜ BİLGİ YARIŞMALARI DÜZENLENİYOR

Dünyayı etkisi altına alan pandeminin eğitim hayatına yansıyan olumsuzluklarını asgari düzeye indirmek için ödüllü bilgi yarışmalarıyla da gençlerin eğitim hayatına destek veriyor.

Cuma ve Pazar günleri düzenlenen ödüllü bilgi yarışmaları 2130 ile 2230 saatleri arasında bilgiocakta.com adresi üzerinden düzenleniyor. Her soru için 15 saniye süre verilen yarışma için kayıt olup takipte kalmak yeterli oluyor.

EVDE KAL E-SATRANÇ TURNUVASI

Bilgi Ocakta Platformu üzerinden “Evde Kal e-Satranç” turnuvası düzenleniyor. 11 etaptan oluşan e-Satranç Turnuvasına toplamda bin kişi katılım sağlayabiliyor. Yarışmacıların turnuvaya katılım sağlamak için bilgiocakta.com adresi üzerinden kullanıcı girişi yapması, yarışmaya katılmak için yeterli oluyor.

HABER MERKEZİ