Burdur Belediye Başkanlığı, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ile imzaladığı sokak hayvanlarının kısırlaştırılması ve tedavileri protokolünü yeniledi

Burdur Belediye Başkanlığı (Veteriner İşleri Müdürlüğü) ile Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi  (Veteriner Fakültesi ) arasında Sahipsiz Sokak hayvanlarının kısırlaştırılması ve tedavileri konusunda imzalanmış olan protokol yenilendi.

Bu kapsamda Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. M. Çağrı Karakurum ve Hayvan Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. A.Reha Ağaoğlu, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret ettiler.

Yeni protokol Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ve  Vet. Fak. Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner tarafından imzalandı. Söz konusu protokol 26.10.2020 tarihinde sona eren önceki protokolün devamı niteliğinde olup iki yıl süreli olacak ve iki kurumun işbirliği ile Burdur merkezdeki sokak hayvanlarının popülasyonunun kontrol altına alınmasını, rehabilitasyonlarının gerçekleştirmesini ve acil durumlarda müdahale edilmesini içermektedir. 

Ziyarette işbirliğinin önemine değinilerek, bu protokol ile Burdur Şehir merkezindeki sahipsiz sokak hayvanlarının kısırlaştırma sayısında ciddi bir artışın amaçlandığı ve sokak hayvanlarına trafik kazası, yaralanma ve acil müdahale gerektiren hallerde 7/24 Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesinde müdahale edilebileceği hususları görüşüldü. 

Sokak hayvanlarının rehabilitesi için yapılan bu işbirliğinden dolayı Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz,  MAKÜ Rektörü  Prof. Dr. Adem Korkmaz’a,  Veteriner Fakültesi  Dekanı  Prof. Dr. Hakan Öner’ e ve emeği geçenlere  teşekkürlerini iletti.

HABER MERKEZİ