Burdur’a gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, çeşitli ziyaret ve temaslarda bulundu.  Önceki gün Burdur’a gelen  Başkan Muhittin Böcek,  Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i ziyaret etti.

Başkan Böcek’in aynı gün Burdur Valiliği, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası, Burdur Ticaret Borsası, Burdur Esnaf Odaları Birliği, Burdur Belediyesi El Sanatları Merkezi ve Yeşilova Belediyesini ziyaret ettiği bildirildi.  Ziyarete ilişkin haber bülteni, Burdur Belediye Başkanlığı Basın birimince servis edildi.

“YANINIZDAYIZ VURGUSU”

Burdur Belediyesi ziyaretinde konuşan Antalya  Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin  Böcek “Antalya’mızın komşu ili, göller yöresi illerinden olan Burdur’dayız. Ev sahipliğiniz için teşekkür ederim. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak abi kardeş olarak yapabileceğimiz bir şey varsa her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim” vurgusu yaptı.

“BU DESTEĞİ ARKAMIZDA SÜREKLİ HİSSEDİYORUZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “Gülü kaybettik artık lavantaya döndük. Gölü kaybettik. Çoraklaşan bir bölgedeyiz. Çok üzülüyoruz. Bunun için mücadele ediyoruz. Ama gönüllerimizin kapısı her zaman açık. Ben Muhittin Başkanımı bir görev büyüğüm olarak her zaman örnek alıyorum. Biz abi kardeşiz. İyi günümüzde kötü günümüzde birlikte olduğumuzu biliyorum. Bu desteği de arkamızda sürekli hissediyorum.” Açıklamasında bulundu.

SANAT MERKEZİ ATÖLYESİNİ GEZDİ

Makam ziyaretinden sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile birlikte Burdur Belediyesi Sanat Merkezi Atölyelerini de gezdi. Atölyede seramikten, dokumaya üretim yapan kadınlarla sohbet eden Başkan Böcek, kadınların el emeği ürünlerine hayran kaldığını belirtti. Haber Merkezi.