AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, kentte uygulanan ekmek zammının yeniden gözden geçirilerek, fiyatın 1,5 TL olması önerisinde bulundu

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, kentte uygulanan ekmek zammının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini açıkladı.  Burdur’da ekmek fiyatının 1,5 TL olmasını öneren Başkan Mengi,Geçen hafta ekmek fiyatı itiraz komisyonunda son kez görüşülen Ticaret Bakanlığının olumsuz görüşü ve Valiliğin İtirazına rağmen odaların isteği ve Burdur Belediyesinin katılmayarak zamma dolaylı desteği ile (ki katılıp Valilikle beraber itiraz etseydi 2 TL’yi geçmeyecek ve yeni gram ve fiyat teklifi odalara tekrar hazırlatacaktı) Ekmeğin yeni gramı ile birlikte fiyatı 2 TL olmuştur ama bu fiyat ne Burdurlumuzu ne de çoğu esnafımızı memnun etmiştir. Özelikle ekmek satan bakkallar ve bazı fırıncılar yeni gramaja tepki gösterdiklerini duyduk ve Isparta’dan gelen Ekmeye bu işi mahkum etmek demektir dediklerini işittik. Özelikle Burdur Belediyesinin vatandaşımız ve esnafın arasını bir noktada buluşturması gerektiği, şehrin yerel yönetimi olarak Ekmek fiyatların belirlenmesindeki karar mekanizmalarından kaçması da akıl alır gibi değil” dedi.

“GÖLHİSAR BU İŞİ BAŞARDI”
Gölhisar Belediyesinin ekmek fiyatlarında istikrarı sağladığını işaret eden Başkan Mengi, “AK Partili Gölhisar belediye başkanım şehr-i emin olarak devreye girdi esnafla ile vatandaşımızın istediği fiyatı buldu ve anlaştırdı. (200gr ekmek 1,5 TL oldu) İşte belediye başkanlığı böyle olur. Teşekkürler İbrahim Sertbaş Başkanım. Bu nedenle ben tekrar Burdur Belediyesine ve Odalara seslenerek, ekmeğin gram ve fiyatının tekrar gözden geçirerek vatandaşımızın istediği rakamlara çekmeleri için sesleniyor ve davet ediyorum” açıklamasında bulundu.

HABER MERKEZİ