Aracında bulduğu cüzdanı sahibine ulaştıran Burdurlu genç  Şoför Hasan Canbaz, Burdur Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı  Recep Kalkan tarafından ödüllendirildi

Burdur’da taksicilik yapan Hasan Canbaz (24) yaklaşık 1 ay önce aracına binen müşterisine ait cüzdanı polis merkezi yardımı ile sahibine ulaştırdı.  İçerisinde bir miktar para ile banka kartlarının bulunduğu cüzdanı sahibine ulaştıran örnek şoförü Hasan Canbaz’ı tebrik eden Burdur Esnaf Sanatkarlar Kredi ve kefalet Kooperatifi Başkanı Recep Kalkan, masa saati ile ödüllendirdi.  14 Ocak 2021 Perşembe günü Burdur Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ana hizmet binasından gerçekleşen ödül töreninde konuşan Başkan Kalkan, “İlimiz taksici esnaflarımızdan genç, dinamik, çalışkan, üniversite mezunu arkadaşımız Hasan Canbaz, aracında bulduğu cüzdanı sahibine ulaştırdığı için kendisini ödüllendirmeyi düşündük. Bu yaşta bu kadar anlayışlı, bu kadar dürüst davrandığı için kendilerini tebrik ediyorum. Böyle bir esnaf, böyle bir dürüst insan yetiştirdiği için ailesini de tebrik ediyorum” dedi.
“İNSANLIK VAZİFEMİ YAPTIM”
Ben taksiye aldığım müşterimi evine kadar götürdüm. Ertesi gün taksimin rutin kontrollerini yaparken arkada cüzdan gördüm. İçine baktım ki belirli bir miktar yabancı ülke vardı cüzdanda. Polisi aradım. Sahibine ulaştırmak üzere cüzdanı teslim ettim. Ben insanlık vazifemi yaptım” sözlerine yer verdi.
BABASI DA TEBRİK ETTİ
Örnek genç taksici Hasan Canbaz’ın babası Emekli polis memuru, Cevat Canbaz, ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Ben de çok sevindim. Örnek davranışı için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Halil İbrahim KARA