İYİ Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan, dövizdeki artışa dikkat çekerek, “Piyasalar kimsenin gözünün yaşına bakmaz. Ekonomiyi oyuncak ettiniz. Allah yardımcımız olsun” dedi

İYİ Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan, döviz kurundaki dalgalanmalar yüzünden piyasaların durma noktasına geldiğini söyledi. Başkan Erkan, “Dövizdeki artış ülkeyi ve ekonomiyi kötü düzeyde etkilemiş durumda. İktidar ekonomiyi tabiriyle oyuncak etti. Allah yardımcımız olsun” dedi. Başkan Erkan sözlerine şöyle devam etti:
“VATANDAŞI, SANAYİCİYİ, ESNAFI DÜŞÜNEN YOK”
“Dövizdeki inişli çıkışlı grafik ortadadır. Sanayicisinden tutun esnafına herkes mağdur, herkes perişan. Uygulanan yanlış politikalar sonucu bu durum oluştu. Piyasalar kimsenin gözünün yaşına bakmıyor. Malum pandemi nedeniyle tıkanmış olan vatandaş ve esnaf, döviz kurundaki artışla daha da bitme noktasına geldi. Günümüz Türkiye’sinde makroekonomideki denge bozulmuşken, yetmiyormuş gibi her para politikası toplantısının ardından mutlaka üst düzey değişikler yapılıyor. Bunun çözüm yolu olmadığını kendileri de biliyor fakat kendilerince birilerini günah keçisi ilân etmek zorundalar. Vatandaşını, esnafını, sanayicisini düşünen yok. Bu böyle nereye kadar devam edecek bilmiyorum. Vatandaş, esnaf nereye kadar dayanabilecek muamma. Yapılan yanlış politikalar, atılan yanlış adımlar, uygulanan yanlış para politikaları ülkeyi bitme noktasına getirmiş durumda.” dedi.

HABER MERKEZİ