Devlet Bahçeli’nin açıklamalarına ilişkin katıldığı canlı yayında konuşan İYİ Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan, “Tabi biz iktidar olduğumuz zaman onlar istedikleri kadar muhalefeti dizayn edebilirler” dedi. MHP Lideri Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, “Neye mal olursa olsun Cumhur İttifakı sonuna kadar yaşayacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın Cumhur İttifakı’nın zeminini genişletmek amacıyla yaptığı veya yapacağı temas ve ziyaretlerden rahatsız olmamız söz konusu değildir. Hatta bu temas ve ziyaretlerin ittifakımızın güçlenmesine hizmet edeceğinden dolayı desteğimiz tamdır” ifadelerin kullandı. İYİ Parti Burdur İl Başkanı Faruk Erkan, Bahçeli’nin bu açıklamalarına katıldığı canlı yayında cevap verdi.
“BU SONUN BAŞLANGICIDIR”
Hükümetin iktidarı kaybedeceğini anladığı için yeni ortaklar aradığını ifade eden Başkan Erkan, “Millet İttifakı bileşenleri ile birlikte, bence dört dörtlük sağlam bir zeminde devam ediyor.  Sn. Cumhurbaşkanı’nın bu tür girişimlerinin tek amacı olabilir, artık koltuğun elden gideceğini düşünmesi, aklına onun gelmesi. Ben iyi hatırlıyorum Saadet Partisi ile görüştü, ‘onlar bizim abimiz’ dedi ama geçtiğimiz yıllarda Saadet Partisi’ne neler söyledi. Bence bu şudur, bu sonun başlangıcıdır. Çünkü ülke gündemini değiştiriyorlar, ellerine geçen her şeyi ülke gündemi haline getirmeye çalışıyorlar. Bizim özellikle, İYİ Parti’den Cumhuriyet Halk Partisi’nden yetkili kurumundan çıkan en ufak bir cümleyi alıyorlar. Çünkü neden artık vatandaş aç ve sefil. Çok üzülerek söylüyorum bunu, artık vatandaşımız ve esnafımız ciddi ciddi aç. Burdur’da biz görüyoruz. Burdur küçük bir şehir hasebiyle herkes birbiri ile yardımlaşır, birbirine yardımcı olur ama Pazar yerlerinde artık o pazarcılar gittikten sonra çöplerin içerisinden bunların iyilerini seçmeye başladı insanlar” dedi.
“MHP KANADI DA BUNA ONAY VERMEK ZORUNDA”
 Yeni ittifak arayışına MHP’nin de onay vermek zorunda olduğunu vurgulayan Erkan, “Şimdi bu gündemi değiştirmek için ne yapmak gerekiyor. Bu gündemi değiştirmek için işte birine, ‘FETÖ’cü demeni gerekiyor, birine terörist demeniz gerekiyor… Yani vatandaşın ilgi odağını başka yere çekip gündemi değiştirmek. Ben inanıyorum ki Millet İttifakı’nda Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’den oluşan bence tam yerine oturmuş bir ittifak. Bunu bozamazlar ama Cumhurbaşkanı ve Devlet Bahçeli’nin yaptığı, mecbur Devlet Bahçeli de artık yani MHP kanadı da buna onay vermek zorunda. Daha önce demişti Devlet Bahçeli, ‘bizim ihtiyacımız yok kimseye biz kendi kendimize yeteriz.’ Ama baktılar gördüler ki şu an kendi kendilerine yetmiyorlar, yeni arayış içerisine geçtiler. Hatta bu da şunun bir itirafıdır diye düşünüyorum. Cumhurbaşkanı’nın bir söyleminde dinlemiştim. ‘Yerli ve milli muhalefeti de biz dizayn edeceğiz’ deyince… Tabi biz iktidar olduğumuz zaman onlar istedikleri kadar muhalefeti dizayn edebilirler” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ