Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, koronavirüs tedavisi nedeniyle kaldırıldığı Akdeniz Üniversitesi Hastanesinden taburcu oldu. Başkan Ercengiz’in 14 gün evinde dinleneceği belirtildi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, koronavirüs tedavisi nedeniyle kaldırıldığı Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinden taburcu oldu. Testlerinin temiz çıkması ve toparlanması sonucu, Başkan Ercengiz’in tedavisini yürüten profesör doktorlar, Başkan Ercengiz’in taburcu olarak, evinde dinlenmesine karar verdi. Başkan Ercengiz’in taburcu işlemlerinin ardından İstasyon Caddesindeki evinin önünde CHP Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve
partililer karşıladı. Partililer, Başkan Ercengiz’e çiçek takdim ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.
Başkan Ercengiz, taburcu olduğunu sosyal medya hesabından halka duyurarak, önemli uyarılarda bulundu. Ercengiz, “Çok değerli hemşerilerimiz, dostlarım, bugün itibari AÜ Tıp Fakültesi’ndeki tedavim tamamlanarak taburcu edildim. Bugünden itibaren 14 gün süre ile hastalığın yan etkilerine bağlı olarak halsizlik, yorgunluk vb. etkileri tamamen ortadan kalkması için evde dinleneceğim. Hastalığın etkilerinin kişiden kişiye farklılık göstermesi nedeniyle bende zorlu zorlu bir sürecin ardından toparlanma sürecine girdim. Bu süreç içerisinde, tanının ilk konulduğu günden bu güne kadar ayrıntılı olarak basın açıklamamda zikredeceğim tüm dostlarıma şükranlarımı sunacağım. Şunu ifade etmem gerekir ki; sağlığı kaybetmemek için mücadele edelim. Padişah Sultan Süleyman’ın; ‘Olmaya Devlette Bir Cihan Bir Nefes,  Bir Sıhhat Gibi’ cümlesinde olduğu gibi en değerli varlığımızın sağlık olduğunu hatırlatmak isterim. Şifa bekleyen tün hastalarımıza, ‘Acil şifalar’ dilerken, ‘maske-mesafe-hijyen’  kurallarının yanı sıra gereksiz temastan kaçınma adına mümkünse sokağa çıkmamanızı rica ediyorum. Siz de hastane koşullarında tedavi olanları görseniz böyle düşünürdünüz. Sağlıkla kalın” ifadelerine yer verdi.

Halil İbrahim KARA-Hayal GİRİŞİM