Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, “Tefenni Kültür, Sanat ve Oyuncak Müzesi ile zamanda yolculuğa davet ediyoruz” dedi

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Tefenni Kültür, Sanat ve Oyuncak Müzesi inşaatının başladığını müjdeleyerek, inşaatla ilgili sosyal medya hesabından fotoğrafları kamuoyu ile paylaştı.
Tefenni Kültür, Sanat ve Oyuncak Müzesi hakkında bilgi veren Başkan Alagöz, “Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzumuzun yanı başında yapımına başladığımız, hem İlçemizin hem de dönemini yansıtan önemli figürlerin sergileneceği Tefenni Belediyesi Kültür Sanat ve Oyuncak Müzesi projemiz ile geçmiş ve geleceği bir arada yaşatacak bir kültür mirası bırakacağız. Dönemin en meşhur araçlarının maketlerinin de yer alacağı ve #Bölgemizde bir ilk olacak Oyuncak Müzemizle sizleri tarihi bir yolculuğa çıkartıp, yine Tefenni’mizin nostaljik görselleriyle o dönemleri müzemizde kayıt altına alacağız. 7’den 77’ye herkese hitap edecek olan projemizin tüm hemşerilerimize, Tefenni’mize, Burdur’umuza, Vatanımıza ve Milletimize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum” açıklamasında bulundu.

Hayal GİRİŞİM