Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu ve Altınyayla Belediye Başkanı Ahmet Serttaş, TBMM’de bakanlarla görüşmelerde bulundu

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu ve Altınyayla Belediye Başkanı Ahmet Serttaş, TBMM’de ziyaretlerde bulundu. AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’in öncülük ettiği ziyaretlerde Bakanlarla, yatırımlar görüşüldü.

SAĞLIK BAKANI İLE GÖRÜŞME

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu ve Altınyayla Belediye Başkanı Ahmet Serttaş, TBMM ziyaretinde Milletvekili Özçelik ile birlikte ilk olarak Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile görüştü.  Ziyarette Bakan Koca’ya ambulans, röntgen cihazı ve dijital röntgen cihazı talepleri iletildi. Görüşme sonrası paylaşımda bulunan Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, “Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca ile Milletvekilimiz Sayın Bayram Özçelı̇k ile birlikte TBMM’de görüşerek,  ilçe hastanemiz için ambulans, röntgen cihazı ve dijital röntgen cihazı ihtiyacı taleplerimizi ilettik. Bakanımız Karamanlı hastanemize uzman aile hekimi atamasının yapıldığı müjdesini verdi. Uzman aile hekimimizin gelmesi ile rapor yazılabilecektir. Sayın Bakanımıza nezaketleri için teşekkür ederim” bilgini paylaştı.

HAZİNE VE MALİYE BAKANI İLE İSTİŞARE

Başkan Selimoğlu ve Başkan Serttaş, TBMM ziyaretinin devamında Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile görüştü. AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Bakan Elvan’ı bilgilendirerek, talepleri iletti.  Başkan Selimoğlu görüşme ile ilgili, “Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Lütfi Elvan ile Milletvekilimiz Sayın Bayram Özçelı̇k ile birlikte TBMM’de görüşerek taleplerimizi ilettik. Bakanımız belediyelerin gelir getirici ve istihdam sağlayıcı yatırımlar yapmamız tavsiyesinde bulundu. Yatırımlarımızı istişare ederek değerlendirmede bulunduk. Sayın Bakanımıza nezaketleri için teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

‘UMUT EVİ’ İÇİN GÖRÜŞME

Başkan Selimoğlu ve Başkan Serttaş, TBMM programında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Karamanlı’da açılış onayı alan Umut Evi Projesinin hayata geçmesi için personel ataması talebini yeniledi. Bakan Selçuk ile yapılan görüşmeyi aktaran Başkan Selimoğlu, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk ile Milletvekilimiz Sayın Bayram Özçelik ile birlikte TBMM’de görüşerek ilçemizde açılış onayı alınan yaşlılarımız ve bakıma muhtaç kişileri barındıracağımız Umut Evi Projemizin hayata geçirilebilmesi için bakanlıkça personel görevlendirilmesi talebimizi yeniledik. Sayın Bakanımıza nezaketleri için teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.

“COĞRAFİ İŞARET ALAN ÜRÜNLERİMİZİN BELGELERİNİ TÖRENLE ALACAĞIZ”

Başkan Selimoğlu ve Serttaş, TBMM’de son olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’la görüştü. Keyifli geçen görüşmede Bakan Varank, coğrafi işaret alan ürünlerin belgelerini törenle vereceklerini müjdeledi. Görüşmeyle ilgili detayları aktaran Başkan Selimoğlu, “Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ile Milletvekilimiz Sayın Bayram Özçelı̇k ile birlikte TBMM’de görüşerek, ilçemiz adına tescillenmiş coğrafi işaretli 3 ürünümüzün belgelerini bizzat kendilerinden almayı talep ettik. Sayın Bakanımız belge töreni düzenlenmesi talimatını verdi. Sayın Bakanımıza nezaketleri için teşekkür ederim” paylaşımında bulundu. TBMM programı yoğun geçen Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Seimoğlu ve Altınyayla Belediye Başkanı Ahmet Serttaş, bakanlarla yaptığı görüşmelerin fotoğraflarını da sosyal medya hesaplarından kamuoyu ile paylaştı.

Hayal GİRİŞİM