Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Mars’a benzerliği ile tüm dünya insanları tarafından ilgi odağı haline gelen Salda Gölü’ne gitti. Geçtiğimiz 7 Ocak 2021 Perşembe günü çeşitli inceleme, açılış ve ziyaret programı kapsamında geldiği Burdur’da, Yeşilova ilçemizdeki Salda Gölü’nde yapılan çalışmaları yerinde görme fırsatı buldu. Eşi Betül Kasapoğlu ile birlikte Salda’ya gelerek  yapılan çalışmaları yerinde görme fırsatı bulan Bakan Kasapoğlu, Doğa Koruma ve Milli Parklar 6.Bölge Müdürlüğü Yaban Hayatı Şube Müdürü Tamer Yılmaz’dan göl hakkında bilgi  aldı.
Bakan Kasapoğlu burada yaptığı kısa konuşmada, “Bizim için önemli bir hazine aslında varlık. İşte Çevre Bakanlığımız, hanımefendinin himayesinde güzel çalışma yaptık. Bizde çalışmaları görelim istedik” dedi.
Burdur Valisi Ali Arslantaş, eşi Hatice Arslantaş, AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur,  MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ile ilçe ve belde belediye başkanları,  kurum müdürleri,  siyasi parti, sivil toplum örgütleri başkan ve temsilcilerinin katıldığı ziyaretlerde hatıra fotoğrafı çektiren Bakan Kasapoğlu, Bakanlık tarafından ilimize yapılan spor tesislerinde incelemelerde bulunmak üzere Salda’dan ayrıldı.

Halil İbrahim KARA