Son Başvuru 10 Nisan 2022

AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından Burdur’daki ‘Mikro, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere (KOBİ) yönelik Faizsiz Kredi Desteği verileceği ile ilgili açıklamada bulundu.

İmalat Sanayinde Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Destek Programı kapsamı ile ilgili bilgi veren Milletvekili Bayram Özçelik “ Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Burdur’un sürdürülebilir sosyo-ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak üzere faaliyetlerini T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda sürdüren BAKA, KOBİ’ler için faizsiz kredi destek programı hazırladı. İmalat Sanayinde Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Destek Programı kapsamında KOBİ’lere 200 bin TL ile 1 milyon TL arasında faizsiz kredi desteği sağlanacaktır. İmalat Sanayinde Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Destek Programı’; Isparta, Burdur ve Antalya’yı içeren TR61 Düzey 2 Bölgesi’nde imalat sanayi işletmelerinin rekabet edebilirliği ile yenilikçilik potansiyelinin sürdürülebilir şekilde güçlendirilmesini amaçlıyor. Programda öncelikler; “İşletmelerin imalat, tasarım, test, pazarlama kapasite ve yeteneklerinin geliştirilmesini sağlamak” ve “İşletmelerin ihracat ve ithal ikame üretim kapasite ve yeteneklerini artırmak” olarak belirlendi. Proje süresi azami 6 ay olarak belirlenen programdan destek almaya hak kazanan proje sahipleri, 6 ayı geri ödemesiz 24 ayda faizsiz olarak kredilerini geri ödeyebilecek. Bu program için ayrılan toplam bütçe 30 milyon TL’dir.” ifadelerine yer verdi.

“SON BAŞVURU 10 NİSAN 2022”

Son başvuru tarihi ve detaylar ile ilgili açıklama yapan Milletvekili Özçelik “Son başvuru tarihi 10 Nisan 2022’dir. KOBİ’lere yönelik Faizsiz Kredi Desteği Programı’na proje başvurusu yapmak isteyen işletmeler için programın tüm detaylarının yer aldığı başvuru rehberi BAKA’nın resmi internet sitesi www.baka.gov.tr adresinde yayımlandı. Potansiyel başvuru sahipleri; proje başvurularına bu internet sayfasından erişebilecekler ve Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden elektronik olarak 10 Nisan 2022 tarihi saat 23.59’a kadar gerçekleştirebilecekler.” dedi.