Flaş Haber Yeni

BAKA 30 MİLYON TL’LİK ‘FAİZSİZ KREDİ DESTEK PROGRAMI’ BAŞLATTI

BAKA 30 MİLYON TL’LİK ‘FAİZSİZ KREDİ DESTEK PROGRAMI’ BAŞLATTI

KOBİ’lere 200 bin TL ile 1 milyon TL arasında faizsiz kredi desteği sağlanacak program için ayrılan toplam bütçe 30 milyon TL olup,  son başvuru tarihi 10 Nisan 2022 olarak açıklandı.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Antalya, Isparta ve Burdur’daki ‘Mikro, Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere (KOBİ) yönelik Faizsiz Kredi Desteği kapsamında ‘İmalat Sanayinde Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Destek Programı’nı başlattı. KOBİ’lere 200 bin TL ile 1 milyon TL arasında faizsiz kredi desteği sağlanacak program için ayrılan toplam bütçe 30 milyon TL ve son başvuru tarihi 10 Nisan 2022 olarak belirlendi. Proje süresi azami 6 ay olarak belirlenen programdan destek almaya hak kazanan proje sahipleri, 6 ayı geri ödemesiz 24 ayda faizsiz olarak kredilerini geri ödeyebilecek.

Isparta, Antalya ve Burdur’un sürdürülebilir sosyo-ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak üzere faaliyetlerini T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda sürdüren BAKA, KOBİ’ler için faizsiz kredi destek programı hazırladı. ‘İmalat Sanayinde Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Destek Programı’; Isparta, Burdur ve Antalya’yı içeren TR61 Düzey 2 Bölgesi’nde imalat sanayi işletmelerinin rekabet edebilirliği ile yenilikçilik potansiyelinin sürdürülebilir şekilde güçlendirilmesini amaçlıyor. Programda öncelikler; “İşletmelerin imalat, tasarım, test, pazarlama kapasite ve yeteneklerinin geliştirilmesini sağlamak” ve “İşletmelerin ihracat ve ithal ikame üretim kapasite ve yeteneklerini artırmak” olarak belirlendi.

ONLİNE BİLGİLENDİRME VE PROJE EĞİTİMİ

BAKA’nın KOBİ’lere yönelik Faizsiz Kredi Desteği programı hakkında potansiyel başvuru sahiplerine yönelik online olarak 3 Mart’ta saat 14.30’da bilgilendirme toplantısı, 10 Mart’ta saat 14.30’da da proje hazırlama eğitimi gerçekleştirilecek. Bilgilendirme ve proje hazırlama eğitimlerine katılım için  https://baka.ka.gov.tr/duyuru/2022-yili-faizsiz-kredi-destegi-bilgilendirme-egitim-toplantisi/852 linkinden başvuru yapılabilecek.

KOBİ’lere yönelik Faizsiz Kredi Desteği Programı’na proje başvurusu yapmak isteyen işletmeler için programın tüm detaylarının yer aldığı başvuru rehberi BAKA’nın resmi internet sitesi www.baka.ka.gov.tr adresinde yayımlandı. Potansiyel başvuru sahipleri; proje başvurularını bu internet sayfasından erişilebilecek Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden elektronik olarak 10 Nisan 2022 tarihi saat 23.59’a kadar gerçekleştirebilecek.Haber Merkezi