Flaş Haber Yeni

BAKA, 2022 YILI FAİZSİZ KREDİ DESTEK PROGRAMLARI LANSMAN VE EĞİTİM PROGRAMLARI EĞİTİM TOPLANTISINI TAMAMLADI

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda  faaliyetlerini sürdüren Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Ekoturizmin Geliştirilmesi Destek Programı ile mikro ve küçük işletmelere yönelik İmalat Sanayii Destek Programı’nı başlattı. Toplamda milyon lira tutarında faizsiz kredi desteği için bölgedeki 3’üncü lansman ve eğitim toplantısı Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO)  4’üncü katındaki toplantı salonunda  7 Aralık 2022 Çarşamba günü saat: 14.00-15.30 saatleri arasında gerçekleştirildi.

Toplantıya BUTSO Meclis Başkanı Ömer Çeliker, İŞKUR İl Müdür Yardımcısı İsmail Taşçı, Burdur 1. OSB Müdürü Hüseyin Genç,  Burdur 2. OSB Müdürü Bülent Arslanboğa, Bucak OSB Müdürü Binnur Çığrı ile Burdurlu iş adamı, esnaf ve tüccarların katıldığı toplantıda BAKA Proje Koordinatör Proje Birim  Sorumlusu Emir Olcay Sayın, Uzman Mehmet Bilen, Uzman Hasan Yüksel  sinevizyon eşliğinde birer sunumda bulundular. Faizsiz kredi desteklerine ilişkin detaylı bilgiler verdiler. Toplantı soru-cevaplarla sona erdi.

BAKA Burdur Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Mustafa Yüce ile BUTSO üyeleri, işletme sahipleri ve muhasebeciler katıldı.

20 Ocak 2023 tarihine kadar başvuruların devam edeceği söz konusu programlar kapsamında asgari destek tutarının 200 bin lira, azami destek tutrarının ise 3 milyon lira olacağı belirtildi.

Halil İbrahim Kara