Bahçeşehirli minik yürekler yaşlılar haftasında unutulmuş büyükleri ziyaret etti.  Bahçeşehir Koleji tarafından yapılan habere göre, Fakir ailelere gıda paketi verildi. Öğretmen Necmettin Çakır’ın önderliğinde gerçekleşen ziyaretlerde Bahçeşehir Koleji Kurumsal Müdürü Ersin Kaplan da eşlik etti. Önceki hafta yaşlılar haftasıydı. Bahçeşehir Kolejinde bu görevi 2/C sınıf öğretmeni Necmettin Çakır üstlendi.

NECMETTİN HOCA FARKI
Necmettin öğretmen klasik huzurevi ziyaretleri yerine gerçek ihtiyaç sahiplerine gitmeyi tasarladı. Menderes Mahallesi Muhtarı Kadir Yalçından destek aldı. Önceden belirlenen iki aileyi ziyaret eden Necmettin Çakır ve öğrencileri, Kurumsal Müdür Ersin Kaplan ile Muhtar Kadir Yalçın’ın karşılaştığı tablo içler acısı bir durumdu. Yaşlı ve felçli bir hasta sadece eşinin az bir emekli parasıyla yaşamını sürdürüyordu. 3 çocuğu da ziyaretine gelmeyen baba gözyaşlarını tutamadı.

BAKIM ÜCRETİNDEN HABERLERİ YOK
Sohbet sırasında yaşlı bakım ücreti alıp almadığını soran Necmettin öğretmen Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Şimşek’i arayarak yardım talep etti. Bilgileri alan Mehmet Şimşek “  Kısa sürede gereğini yapacağım” dedi.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNDEN ÖĞRETMENE TEŞEKKÜR
Necmettin öğretmenin klasik huzurevi ziyareti yerine gerçek ihtiyaç sahiplerine giderek unutulmuş yaşlılara ziyaretini öğrenen Burdur İl Milli Eğitim müdürü Emre Çay’ın bu etkinlikten mutlu olduğu, öğrencilere yaşlılara saygı ve yardım anlayışını artırdığını söylediği öğrenildi.

HABER MERKEZİ