ANTALYASPOR 2 – İSTANBUL BAŞAKŞEHİR 1

ANTALYASPOR 2 – İSTANBUL BAŞAKŞEHİR 1

 

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Spor Kamp Merkezi’nde kamp yapan Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor ile İstanbul Başakşehir MAKÜ İstiklal Stadyumu’nda hazırlık maçında karşı karşıya geldi. Karşılaşma Antalyaspor'un 2-1'lik üstünlüğü ile sona erdi.

emre belözoğlu

 

antalyaspor

Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor ile İstanbul Başakşehir, yeni sezon hazırlıklarını sürdürdüğü Burdur'da hazırlık karşılaşması yaptı. MAKÜ İstiklal Stadyumu’nda oynanan karşılaşmaya Antalyaspor Kulübü Başkanı Sabri Gülel ve yönetimi, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hakan Öner ve Prof. Dr. Ömer Tekşen, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Ali Murat Alparslan ve Prof. Dr. İsmail Çelik, Burdur Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Şimşek ve Burdur'da yaşayan vatandaşlar izleyici olarak katıldılar.

Karşılaşma öncesinde Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Antalyaspor Teknik Direktörü Nuri Şahin ile İstanbul Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu'na çiçek takdim ederek başarılar diledi. 

Karşılıklı gol pozisyonlarının yakalandığı müsabakanın ilk yarısı 43. dakikada Antalyaspor'lu Haji Amir Wright'in attığı golle 1-0 sona erdi. 

Müsabakanın ikinci yarısı daha heyecanlı geçerken Antalyaspor 48. dakikada Erdal Rakip'in attığı golle farkı 2'ye çıkardı ve skoru 2-0 yaptı. İstanbul Başakşehir, yaptığı oyuncu değişiklikleriyle birlikte rakip kaleye daha fazla giderken dakika 71'de Philippe Paulin Keny'in attığı golle skoru 2-1'e getirdi. 

Karşılaşmada başka gol sesi çıkmayınca karşılaşma Antalyaspor'un 2-1'lik üstünlüğü ile sona erdi.

Kaynak: MAKÜ Basın