Geleceğimizi teminatı tarafından ilden ile teslim alınarak Çanakkale’ye ulaştırılacak Şanlı Türk Bayrağımız, Çanakkale Zaferi’nin 106’ıncı etkinliklerinde göndere çekilecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. Yıldönümü ve Şehitler Günü münasebetiyle; gençlerimizde var olan ancak her daim işlenmesi gereken Milli hasletlerin, istiklal, istikbal, bayrak sevgisinin ve tarih bilincinin geliştirilmesi amacıyla, ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirten, yurdun her köşesinden gelen askerlerimizi, şehitlerimizi, gazilerimizi temsilen 81 İlimizden 81 bayrağımızın, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kuruluşlarda kalan  geleceğimizin teminatı gençlerimiz aracılığıyla Çanakkale Şehitliğine getirilmesini kapsayan, “Anadolu Gönül Yolu – 81 Genç 81 Bayrak” projesi gerçekleşiyor. Bu amaç ve kapsamda 18 Mart 2021 de Çanakkale’de düzenlenecek Şanlı Türk Bayrağımızı Mersinli gençten Antalya Valiliği önünde teslim alan Antalya Çocuk Evleri sakini Alpaslan Ergül’ü(16) Burdur’a getirdi. Dün saat 14.30’da Burdur Valiliği protokol girişi önünde gerçekleşen törende Şanlı bayrağımızı Burdur Çocuk Evleri sakini Gülşah Karakılıç öperek teslim aldı.  Burdur Valisi Ali Arslantaş’ın da katıldığı teslim töreninde Şanlı Türk Bayrağımız aynı gün Isparta Valiliği önünde gerçekleştirilecek törende bir başka gencimize teslim edileceği belirtildi.

VALİ ARSLANTAŞ “CUMHURİYETİMİZİN BEKÇİLERİ OLARAK GÖRDÜĞÜMÜZ GENÇLERİMİZİ….ZİYADESİYLE MEMNUN OLDUM”

Bayrak teslim töreninde kısa bir konuşma yapan Burdur Valisi Ali Arslantaş; “Bayrak teslim töreninde kısa bir konuşma yapan Burdur Valisi Ali Arslantaş, “Burdur Valiliği protokol girişi önünde düzenlenen bayrak teslim töreninde yaptığı konuşmada; “Çanakkale Zaferi’nin 106’ıncı yıl dönümünde törenlerde Çanakkale ilimizde olacak. Hem teslim edenin coşkusu, heyecanı, hem teslim alanın vazife bilinci beni ziyadesiyle memnun etti. Cumhuriyetimizin bekçileri olarak gördüğümüz gençlerimizi bayrak taşıyanlarımız, bayraktarlarımız olarak ta ziyadesiyle memnun oldum” dedi. 

VALİ GENÇLERİ TEBRİK ETTİ

Vali Arslantaş; şanlı Türk Bayrağımızı Mersinli gençten Antalya Valiliği’nde teslim alarak Burdur Valiliği’nde düzenlenen törene getiren Antalya Muarif Koleji 11’inci sınıf öğrencisi Antalya Çocuk Evleri sakini Alpaslan Ergül’ü(16), ve Burdur’da teslim aldığı şanlı Bayrağımızı Isparta’ya götürecek Burdur Kız Meslek Lisesi 9 sınıf öğrencisi ve Burdur Çocuk Evleri sakini Gülşah Karakılıç’ı tebrik etti.

BÜYÜK ÇOŞKU YAŞANDI

Öte yandan protokol giriş kapısından itibaren törene katılan Burdur Çocuk Evleri gençleri ellerinde şanlı bayrağımız ve bayrağımız renginde yanan meşale tuttu. Büyük coşku yaşanmasına vesile oldular.

“7 BAYRAK 81 İLDEN GELEN GENÇLERİN KATILIMIYLA GÖNDERE ÇEKİLECEKTİR”

Burdur Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü aracılığı ile  Burdur Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Burdur İl Müdürlüğü’nden yapılan  yazılı açıklamada, 18 Mart 2021 Perşembe günü ülkemizin 7 bölgesinden Çanakkale’ye intikali sağlanan 7 bayrak 81 ilden gelen gençlerin katılımıyla göndere çekileceği duyuruldu.

İŞTE O AÇIKLAMA

“Etkinlik ile vatan ve bayrak sevgisinin pekiştirilmesi, Milletimizde olan milli tarih ve milli şuurun daha da geliştirilmesi, gelecek kuşaklara aktarılması, şehitlik olgusunun milli ve manevi, yüksek insani değerlerle işlenmesi; bu vesileyle vatan sevgisinin gerçek hayatta rehberlik edecek ahlaki değerlerle donatılması, bunun gençlere aktarılması ve davranışa dönüşmesinin sağlanması amaçlanmıştır. Rengini şehitlerimizin kanından alan, hilal ve yıldızını bin yıllık şanlı geçmişimizde bulan ve Hatay’dan yola çıkarak Osmaniye, Kahramanmaraş, Adana, Mersin Antalya İl temsilcileri aracılığı ile bugün Valiliğimize teslim edilen bayrağımız yarın Isparta Valiliğindeki İl temsilcisine teslim edilecek olup son olarak Çanakkale Valiliğine teslim edilecektir. 18 Mart 2021 Perşembe günü ülkemizin 7 bölgesinden Çanakkale’ye intikali sağlanan 7 bayrak 81 ilden gelen gençlerin katılımıyla göndere çekilecektir”

Halil İbrahim Kara