‘Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı Yılı’ sebebiyle Burdur Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce düzenlen tenis turnuvası sona erdi.

 40 yaş ve üstü kategorisinde Vali Ali Arslantaş, 20 yaş ve üstü kategorisinde Kerem Ünlü, 40 yaş ve üstü bayanlar kategorisinde Zahide Taş şampiyon oldu.

Burdur Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü İçinde bulunduğumuz 2021 yılının Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı Yılı’ sebebiyle ‘ Tenis turnuvası düzenledi.   + 40 kadınlar, + 40 erkekler, + 20 bayanlar olmak üzere toplam 3 kategoride düzenlen turnuvalar 22 Haziran 2021 Salı günü başladı. 25 Haziran 2021 Cuma günü sona erdi. Burdur Valisi Ali Arslantaş, Cumhuriyet Savcısı Ramazan Coşkun, Burdur Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya’nın da katıldığı turnuvaya 26 sporcu katıldı. Tenis Federasyonu Burdur İl Temsilcisi Hasan Korkmaz,  Asil Çakır, Zafer Dikencik’in yönettiği turnuvada 40 yaş ve üstü kategorisinde Vali Ali Arslantaş, 20 yaş ve üstü kategorisinde Kerem Ünlü, 40 yaş ve üstü bayanlar kategorisinde Zahide Taş şampiyon oldu.  Dereceye giren sporcuların kupa, madalya ve katılım belgeleri Burdur Valisi Ali Arslantaş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya verdi.

VALİ ÖDÜLÜNÜ OĞLU’NA VERDİ

Öte yandan + 40 yaş erkekler tenis turnuvasının şampiyonu olan Burdur Valisi Ali Arslantaş, oğlu Ali Arslantaş’a verdi. Büyük mutlulukların yaşandığı tören birlikte fotoğraf çekimi ile son buldu.

“…BİZDE SİZLERLE BERABER OLMAK İÇİN KATILDIK”

Kupa ve madalya töreni öncesi kısa bir konuşmada bulunan Burdur Valisi Ali  Arslantaş; “ Mehmet Akif biliyorsunuz Burdur Milletvekili, Burdurlu değil ama Burdur’u tercih etmiş” hatırlatmasında bulundu.  Vali Ali Arslantaş konuşmasını şu şekilde sürdürdü. “20’li yaşlardan 60’lı yaşlara kadar tenis sporuna gönül veren tenis severler, tenis oyuncuları bir araya geldiler. Kadını, erkeği, genciyle. Görsel şöleni ben keyifle izledim. Karı-koca katılanlar vardı. Onları ayrıca tebrik ettim. Kardeş, akraba komşu katılanlar, oyuncu gruplarından katılanlar vardı.  Bizde sizlerle beraber olmak için katıldık. Ben hepinizi tebrik ediyorum. Ailenize, eş ve çocuklarınıza selamlarımızı iletirseniz memnun olurum”

İŞTE DERECEYE GİREN SPORCULAR

+ 40 ERKEKLER

1. Ali Arslantaş (Vali)

2. Orhan Kemerkaya (İl Müdürü)

3. Hakan Şimşek

4. Durali Özdemir

+ 40 KADINLAR

1. Zahide Taş

2. Gülsüm Şimşek

3. Gülşen Önder

4.Şerife Gümüşay

+20 ERKEKLER

1. Kerem Ünlü

2. Ramazan Coşkun(C. Savcısı)

3. Hüseyin Karaoğlu

4.Zeki Özkan

Halil İbrahim Kara