Flaş Haber Yeni

AKDENİZ BÖLGE BANDO KOMUTANLIĞI, BURDUR’DA KONSER VERDİ

AKDENİZ BÖLGE BANDO KOMUTANLIĞI, BURDUR’DA KONSER VERDİ

Burdur’da Akdeniz Bölge Bando Komutanlığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında USO İlkokulu öğrencilerine konser verdi.

Konser 30 Nisan 2024 Salı günü Necip Fazıl Kısakürek Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Antalya’dan etkinlik için gelen Akdeniz 3’üncü Piyade Eğitim Tugayı Bölge Bando Komutanlığı, subay ve astsubaylardan oluşan 21 kişilik ekiple konser verdi. Etkinlik kapsamında seçilen USO İlkokulu’ndan 465 öğrencinin katıldığı konserde ise renkli görüntüler ortaya çıktı.

ÇOCUKLAR ASKERİ BANDOYU YÖNETTİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kapsamında düzenlenen etkinlikte gönüllü öğrenciler Akdeniz Bölge Bando Komutanlığı’nın şefliğini üstlendi. Çocukların heyecanı ise gözler kaçmadı.

    

USO İlkokulu Müdürü Nuri Düden ise gazetemize verdiği röportajda: “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Antalya’dan Akdeniz Askeri Bandosu ilimizi ziyaret ederek bir okulda bir etkinlik düzenleyeceklerdi. Etkinlik için bizim Okulumuz seçildi ve çocuklarımıza milli marşlar ilgili çocuklarımıza 45 dakikalık bir gösteri gerçekleştirdiler. Etkinliğe okulumuzdan 465 çocuğumuz katıldı.

Çocuklarımız Atatürk ve bayrak tişörtlerini giydiler, ellerinde bayraklarla etkinliğe renk kattılar. Bu Milli duygu oluşturmak, bir milli hassasiyet oluşturmak için çok güzel bir etkinlik, bu etkinliği yapanlara çok teşekkür ediyorum.” dedi.

H. Nesibe Solak