AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, ilimizdeki haşhaş ekim kotasının 5 bin dekar daha artırılarak, 30 bin dekar haşhaş üretim kotası ayrıldığını müjdeledi

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur genelinde üretilen haşhaş kotası hakkında açıklamada bulundular. 

İLİMİZE İLAVE KOTA AKTARILDI

Burdur İli genelinde 25 Bin Dekarlık Haşhaş üretimi kotasının bulunduğunu belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdurlu üreticilerimizin kotayı yetersiz bulması üzerine TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal ile iletişime geçerek üreticilerimizin taleplerini ilettik. 25 Bin Dekar Haşhaş kotasının Burdur İlimizde hızlıca dolmasının akabinde daha fazla kota isteyerek üreticilerimize yardımcı olmak için girişimlerde bulunduk. Ziraat Odalarımızın ve bizzat üreticilerimizin kota talebine TMO Genel Müdürlüğümüz olumlu cevap vererek ilave kota aktarımı gerçekleştirdi.” ifadelerini kullandılar. 

“ÜRETİCİLERİMİZ İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK”

Burdurlu üreticilerin talebini yerine getirebildikleri belirten Milletvekilleri Özçelik ve Uğur, ” üreticilerimiz bizim kıymetlilerimiz, ülkemizin direkleri olan çiftçilerimiz için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Bu girişimler sonrasında 25 Bin Dekarlık Haşhaş Üretimi kotasına 5 Bin dekarlık ilave kota aktarımı sağlanarak toplamda 30 Bin Dekar Haşhaş üretim kotası ayrılmış oldu. Bu hususta taleplerimizi yerine getiren TMO Genel Müdürümüz Ahmet Güldal’a teşekkür ederiz. Üreticimiz için çalışmalarımız devam edecek” şeklinde konuştular.

HABER MERKEZİ