AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun Yararlanıcılara yüzde 50 avans ödemesi hakkında açıklamada bulundular. 
“YÜZDE 50 ORANINDA AVANS ÖDEMESİ YAPILABİLECEK”
TKDK ile IPARD II programı yatırım tedbirleri kapsamında sözleşme imzalamış ve gelecek dönemde sözleşme imzalayacak olan yararlanıcıların talep etmesi halinde bazı şartların sağlanması durumunda Kamu Katkısının azami yüzde 50 oranında avans ödemesi yapılabileceğini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, “TKDK desteklemeleri “Kamu Katkısı” olarak adlandırılmaktadır. TKDK’nın İlimize kurulması ile birlikte Burdur’umuzda birçok işletmemiz destek alarak yatırımlarını gerçekleştirmiş ve çalışmalarına başlamıştır. Avans uygulamasından halihazırda Kurumumuz ile geçerli bir sözleşmesi bulunan ve bundan sonra sözleşme imzalayacak olan bütün yararlanıcılarımız faydalanabilecektir.” ifadelerini kullandılar.
BAŞVURU ŞARTLARI VE ŞEKİLLERİ
TKDK ile imzalanmış geçerli bir sözleşmesi bulunan ve avans ödeme talebinde bulunmak isteyen yararlanıcılar 17 Aralık 2020 Saat 17.00’ye kadar istenen belgeler ile Sözleşme imzaladıkları İl Koordinatörlüklerine başvurabileceklerini söyleyen Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “TKDK ile sözleşme imzalayacak olan ve avans talebinde bulunmak isteyen yararlanıcılar Sözleşmenin imzalanmasından itibaren 3 ay içerisinde avans talebinde bulunabilirler. TKDK’nın web sitesinde 13/07/2020 tarihinde yayınlanan duyuruya istinaden TKDK katkısının yüzde 10’u kadar avans kullanan yararlanıcılar Sözleşmelerinde yer alan ödenmemiş TKDK katkısının yüzde 40’ı için yine aynı süre içerisinde başvuruda bulunabilirler. TKDK’dan, önceki taksitlere ilişkin ödeme talebinde bulunulmuş ise talep edilebilecek azami avans tutarında dikkate alınması gereken kamu katkısı;  Sözleşmede yer alan toplam kamu katkısından, ödemesi yapılan taksite ilişkin Sözleşmede yer alan kamu katkısı çıkartılarak hesaplanabilir” şeklinde açıklamada bulundular.
“AK PARTİ HÜKÜMETLERİ HER ZAMAN YATIRIMCININ ve ÜRETİCİNİN YANINDA”
AK Parti Hükümetinin yararlanıcılara katkı sağlamak için çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, “AK Parti hükümetlerinin her zaman yatırımcıyı desteklemeye devam ediyor. Avans talebi yapacak yararlanıcılardan Avans Ödeme Talebi, Banka Teminat Mektubu, Avans Talebini Teslim edecek kişiye ait (İmza Beyannamesi / İmza Sirküleri / Vekâletname), Avans ödemesinin yapılacağı banka hesabına ait açılış belgesi istenmektedir” sözlerine yer verdiler.

HABER MERKEZİ