Baro Başkanı Ramazan Gedik’in Boğaziçi Üniversitesindeki yaşanan olaylarla ilgili yaptığı açıklamalara tepki gösteren AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, “Burdur halkı sizin siyasete gireceğinizi konuşuyor” açıklamasında bulundu

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, 35 Baro kapsamında Burdur Barosu Başkanı Ramazan Gedik’in Boğaziçi Üniversitesinde yaşanan olaylara ilişkin yaptığı basın açıklamasına tepki gösterdi. Başkan Mengi, açıklamaları, Burdur halkı sizin siyasete gireceğinizi konuşuyor” şeklinde yorumladı.
Yazılı basın açıklaması ile tepkisini gösteren İl Başkanı Volkan Mengi, “Bugün 35 Baro ile Burdur Barosu Başkanının yaptığı açıklama üzerine kendisine, Boğaziçi Üniversitesinde çıkan olayların artık terör örgütlerin yönlendirerek ülkemizin bütün değerlerini ayaklar altına alarak ülke geneline yayılma gayretlerine sözde ikinci bir Gezi olaylarına dönüştürmeye çalışıldığını bütün toplumun gördüğünü hatırlatmak isterim. Bütün bunlar yaşanırken Burdur Barosu Başkanı ülkemizin karışmasını isteyenlere göz yummasını kaygıyla izliyoruz” dedi.
“BURDUR BAROSU ABD’NİN OYUNCAĞI OLMAMALI!”
Burdur Barosuna bağlı tüm avukatların aynı görüşe sahipmiş gibi hareket etmelerinin kabul edilemez olduğunu vurgulayan Başkan Mengi, “Burdur barosunun başkanı bütün Avukatların görüşleriymiş gibi hareket etmesi asla kabul edilemez bir durumdur. Burdur Barosu dış güçlerin özellikle ABD’nin oyuncağı olmayacağı, Milli ve Manevi değerlerimize sahip çıkan ülkesini seven bir vatansever yapı olması gereken sivil toplum kuruluşu olması gerekir” diye konuştu.
“BURDUR HALKI SİZİN SİYASETE GİRECEĞİNİZİ KONUŞUYOR”
Başkan Ramazan Gedik’in açıklamalarının siyasete atılma planları olarak yorumlayan Başkan Mengi, “Baro Başkanının Belli kesimlere şirin gözükmek ve siyasete girme planları yaparak oturduğu koltuğun konumunu umarım kullanmanın derdinde değildir. Burdur Barosu Başkan’ının yaptığı açıklamayı kınıyor ve Vatansever avukatların bu duruma tepki koyacağını Devletine, Milletimizin Milli ve Manevi değerlerine sahip çıkacağına inanıyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyururuz” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ