Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ‘Aile Haftası’ kutlamaları kapsamında tüm ülke genelinde  eş zamanlı olarak düzenlediği  ‘Biz bir aileyiz’ temalı yürüyüş ilimizde de düzenlendi.   Dün saat 10.00’da Şeker Meydanında başlayıp, Burdur Cumhuriyet meydanında yürüyüş sonunda  folklor gösterilerinde bulunuldu. Burdur Vali Yardımcısı İbrahim Özkan,  Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mehmet Şimşek’in birer konuşma yaptığı etkinliklerde ile Burdur Belediyesi tarafından yeniden düzenlemesi tamamlanan Burdur Cumhuriyet meydanında ilk etkinlikte yapılmış oldu.

Bazı kurum müdürleri, siyasi parti başkan ve temsilcileri ile Burdur Belediyesi temsilcilerinin ile  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde  hizmet eğitim alan öğrenciler ile koruma ve bakım altında bulunan gençler  ve mezun olanların katıldığı program sonunda haftanın önemine ilişkin kısa bir konuşmada bulunan Burdur Vali Yardımcısı İbrahim Özkan: “Bizim inancımızda kültürümüzde ailenin yeri kutsaldır. Önemlidir. Ancak, Dünyadaki hızlı ve gelişme ve değişimle beraber aile yapısında bundan olumsuz etkilenmektedir. O açıdan tekrardan aile yapısına sahip çıkıp vatanına milletine saygılı, yararlı bireyler yetiştirebilmek adına aileyi yakta tutmak önemli Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız da bu konuda farkındalığı ailenin önemini geliştirmek adına böyle bir farkındalığı tüm Türkiye’de tertip etmiştir. Bizlerde tüm vatanlarımızla, kurum çalışanlarımızla buradayız. Etkinliği düzenleyen katılım sağlayan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

MÜDÜR ŞİMŞEK “BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ” VURGUSU YAPTI

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Mehmet Şimşek, konuşmasında “Bu yıl pandemiden sonra ilk defa saat 10.oo’da eş zamanlı olarak “Biz büyük bir aileyiz” konsepti ile aile yürüyüşü gerçekleştirdik” sözlerini kaydetti.

Halil İbrahim Kara