• Burdur Valiliği Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü hafta dolayısıyla yarın “Biz büyük bir aileyiz” temalı bir yürüyüş gerçekleştirecek.

Her yıl 15-21 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Aile Haftası dolayısıyla ilimizde de çeşitli etkinlikler yapılacak.  Burdur Valiliği Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü hafta dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenledi. İl Müdürü Mehmet Şimşek yarın saat 10.00’da Burdur Şeker meydanından başlayıp, Cumhuriyet meydanında sona erecek “Biz büyük bir aileyiz” temalı kortej yürüyüşü yapılacağını duyurdu.  Hafta içerisinde düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgi veren Müdür Şimşek; “17 Mayıs 2022 tarihinde tüm Türkiye’de aynı anda saat 10.00’da ‘Biz büyük bir aileyiz’ konsepti ile yürüyüş yapılacak. Şeker Meydanın Cumhuriyet Meydanında kadar yürüyüş etkinliği yapacağız. Tüm büyük ailemizi yürüyüşümüze davet ediyoruz. Hafta içerinde çeşitli faaliyetlerimiz olacak. Bu hafta Cuma günü de geniş katılımlı olarak Burdur Çendik Plajında kuruluşlarımızdan ayrılmış devlet memuru olarak çalışan gençlerimizi, şu anda kuruluşlarımızda kalan çocuklarımızı, emekli olmuş personelimizi ile protokolümüzün katılımızı ile buluşma gerçekleştireceğiz” dedi.

AİLE HAFTASI

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 1993 yılında aldığı bir kararla 15 Mayısı “Uluslararası Aile Günü” olarak ilan etmiş ve 1994 yılından itibaren de tüm dünyada ve ülkemizde kutlanmaya başlanmıştır. Ayrıca bu günün yer aldığı hafta olan 15-21 Mayıs ise “Aile Haftası” olarak kabul edilmiştir.

Halil İbrahim Kara