AFAD İl Müdürü Yasin Tokgöz, “İçişleri Bakanlığımız tarafından 2021 yılı afetlere hazırlık eğitim yılı ilan edilmesiyle, ilimizde Sayın Valimizin öncülüğünde, İl Müdürlüğümüz koordinesinde, “Afete Hazır Birey, Afete Hazır Burdur” sloganıyla 2021 yılı içerisinde eğitim seferberliğini başlatmış bulunmaktayız” dedi

Burdur İl Afet ve Acil Durum Müdürü Yasin Tokgöz, İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılının afet eğitim yılı ilan edilmesi çerçevesinde “Afete Hazır Birey, Afete Hazır Burdur” sloganıyla Burdur’da eğitim seferberliği başlattıklarını duyurdu. Müdür Tokgöz, “İçişleri Bakanlığımız tarafından 2021 yılı afetlere hazırlık eğitim yılı ilan edilmesiyle, ilimizde Sayın Valimizin öncülüğünde, İl Müdürlüğümüz koordinesinde, “Afete Hazır Birey, Afete Hazır Burdur” sloganıyla 2021 yılı içerisinde eğitim seferberliğini başlatmış bulunmaktayız. Burdur AFAD İl Müdürlüğü olarak yaptığımız planlamada, en önemli kitle olarak öğrencilerimizi hedef aldık. Afet Bilinci kültürünün oluşabilmesi erken yaşlarda afet eğitimini tamamlamış bireyler ile gerçekleşir. Bu bağlamda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile, öğretmen, öğrenci ve velilerimize ayrıca kamu kurum/kuruluşlarımıza, STK’lara ve vatandaşlarımıza Afet Farkındalık Eğitimi vermek ve bu konuda eğitmen desteği sağlamak üzere protokol yapıyoruz. Burdur AFAD İl Müdürlüğü olarak, eğitim faaliyetlerimizin yanı sıra ikinci hedefimiz ilimizin afetselliği hakkında çalışma yapıp, buna göre gerekli adımları atacağımız İRAP (İl Risk Azaltma Planı)’nı hayata geçirmek olacaktır. Bu planla afetler olmadan önce olabilecek riskleri belirleyerek önleme açısından gerekli tedbirlerin alınması sağlanacaktır. 2021 yılında yapacak olduğumuz faaliyetlerde siz basın mensuplarımızın da desteği ile afetlere hazırlık çalışmalarımız konusunu gündemde tutmak istiyoruz. Şimdiden eğitim faaliyetlerine ve İRAP çalışmalarımıza verecek olduğunuz destekten dolayı sizlere teşekkür ediyoruz. Sağlıklı günlerde buluşmak dileğiyle” açıklamasında bulundu.

İLK EĞİTİM GAZETECİLERE
Burdur İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından başlatılan eğitim seferberliği kapsamında ilk temel afet eğitimi Burdur Gazeteciler Cemiyeti işbirliğinde, kentte görev yapan basın mensuplarına verilecek. İlk eğitim bugün saat 11.00’da Burdur İl Sağlık Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilecek.

HABER MERKEZİ