Teklifin Toplantı Gündemine Alınmasının Oy Çokluğu Red Edilmesinin Ardından Konuşan Başkan Ercengiz,  Tüm Siyasilerin İsmini Özgeçmişleriyle Beraber Güzelleştirme -2 Parkında Bir Düzenleme Yapılacağını Açıkladı

Burdur Belediye Meclisinin 3 Mart 2021 tarihinde Burdur Belediyesi Fen İşleri Kampüsü Eğitim Salonu’nda yaptığı toplantıda Saadet Partisi Lideri ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlarından Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın isminin verilmesi teklif edildi. Toplam 6 maddelik toplantı gündemine ek olarak sunulan teklifi Ak Parti Belediye Meclisi üyeleri yaptı. Teklife ilişkin dilekçeyi Belediye Meclisi başkanlık divanı katip üyesi Arif Pak(CHP) şu şekilde okudu;  “Burdur Belediye Meclisi Başkanlığı’na;  Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlarından ve 27.2.2011 yılında vefat eden, geçtiğimiz günlerde 10’uncu ölüm yıl dönümü nedeni ile tüm siyasi partilerin genel başkanları düzeyinde anılan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın isminin Konak Mahallesi Adliye Caddesi’ne; ‘Prof. Dr. Necmettin Caddesi’ isminin verilmesinin meclis gündemine alınarak görüşülmesini talep ediyoruz. 3.3.2021 Cihat Çavuşoğlu, Adem Çakıcı, Cennet Özalp Tanrıöver, Mehmet İzgi”

BAŞKAN ERCENGİZ KONUŞTU

Teklifin okunmasının ardından kısa bir konuşma yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz; “Evet değerli arkadaşlar. Bu talep herhalde daha öncede meclisimizin gündemine gelmişti. Hatta gündem olarak ta görüşüldü. Her halde kabul edilmemişti diye hatırlıyorum. Bizde buna karşılık güzelleştirme-2 parkının bir özgürlük ve demokrasi parkına dönüştürülerek; sadece sayın Prof. Dr. Necmettin Erbakan değil, diğer Türkiye Cumhuriyetinde başbakanlık yapmış ve siyaseten demokrasi adına verdiği mücadelede sıkıntılar yaşamış siyaset adamlarını yaşatma adına bir karar almıştık. Geçtiğimiz günlerde de Saadet Partisini ziyaretimizde Saadet Partisi il Başkanımıza da ifade ettim. Güzelleştirme -2 parkını bu şekilde düzenlemeye tabi tutacağız. O alanda bütün siyasilerimizin ismini demokrasi adına mücadele eden siyasilerimizin ismini özgeçmişleriyle gelecek nesillere tanıtma adına orada bir alan düzenlemesi yapacağımızı söylemiştim. O çalışmada başlatılacak her halde Ali bey(say) ?” dedi.

OY ÇOKLUĞU İLE RED EDİLDİ

 Ali beyin “Evet” yanıtının ardından Ak Partili Belediye Meclisi üyelerinin teklifinin gündeme alınıp alınmaması oylandı.  Başkan Ercengiz’in yaptırdığı oylamada toplantıya katılan meclis üyelerince oy çokluğu ile RED edildi. 

“HEP BERABER AÇILIŞINI YAPARIZ PARKIMIZIN”

Oylamanın ardından konuşmasına devam eden Başkan Ercengiz; “Bu çalışmaya bir an bitirelim. Bizde tamamlayalım.  Hep beraber açılışını yaparız parkımızın” diye konuştu.  

Halil İbrahim Kara