Vali Arslantaş, ‘Babalar ve Kızları Tenis Turnuvası’na Katıldı

Burdur Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ‘Babalar ve Kızları Tenis Turnuvası’ düzenlendi. 29 Ekim Cumhuriyet Kupası Tenis Turnuvası bu sene, ‘Babalar ve Kızları’ temasıyla gerçekleştiriliyor. Burdur Gazi Atatürk Stadyumu karşısındaki tenis kortlarında düzenlenen turnuva, önceki gün başladı. ‘Babalar kızlar’ olarak 2’şer kişilik eşli oyunlar şeklinde 8 takımlı oynanan turnuvaya Burdur Valisi Ali Arslantaş da katıldı. Perşembe günü başlayan ‘Babalar ve Kızları Tenis Turnuvası’nın hava muhalefeti olmaması halinde yarın sona ermesi ve ödül töreninin de yarın yapılması bekleniyor.

BABALAR VE KIZLARI YARIŞTI

Turnuva öncesinde basın mensuplarına konuşan Vali Arslantaş; “Tenis Federasyonu Burdur temsilcisi Hasan bey ve Gençlik Spor İl Müdürümüz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebeti ile bir turnuva düzenlediler.

Babalar ve kızlarını bir araya getirip oynayacağımız bir turnuva. Toplam yaş farkının 15 den aşağı olmaması, iki sporcunun yaşının toplamının 60’dan aşağı olmaması gibi kriterler koydular. Biz de Burdur’a geldikten sonra tenis raketini elimize aldık. Gösteri maçı niteliğinde ilk maçı da bize yaptıracaklarını düşünüyoruz. Ben katılan bütün sporcu arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” Açıklaması yaptı.

VALİ ARSLANTAŞ BİR ÜST TURA ÇIKTI

Turnuvaya çıkacak takım eşleşmeleri, basın mensupları önünde çekilen kura ile belirlendi. Çekilen kura sonucunda; Hüseyin-Hilal Şentürk ile Orhan-Aybüke Özkan takımları, Vali Arslantaş-Şimal Aydın ile Cemil Çelik-Nehir İmik takımları, Ayhan-Elif Yavuz ile Durali Özdemir- Esra İnci takımları ve Hüseyin Karaoğlu-Sıla Sezer ile Orhan Kemerkaya-Tuana İnci takımları eşleşti. Burdur’a Geldikten sonra tenis raketini ellerine aldıklarını söyleyen Vali Arslantaş ve takımında olan Şimal Aydın, katıldıkları müsabakayı kazanarak bir sonraki tura yükseldi. İlk Maçlarını 2-0 kazanan Vali Arslantaş ve Şimal Aydın bir üst turdaki maçta Hüseyin-Hilal Şentürk takımıyla karşılaştı.

Mine KAYA