Ülke genelinde 31 Aralık Perşembe günü saat 21.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması saat 05.00 itibarıyla sona erdi. Burdur kenti, 80 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında sessizliğe büründü

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 14 Aralık’ta düzenlenen Kabine Toplantısı’nın ardından millete seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadeleye yönelik elde edilen kazanımları güçlendirmek için sokağa çıkma sınırlamasının 31 Aralık Perşembe saat 21.00’den 4 Ocak saat 05.00’e kadar kesintisiz uygulanacağını duyurmuştu. Türkiye genelinde hafta sonu kesintisiz uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ilki 4-7 Aralık tarihlerinde yapıldı. Bu kapsamda 5’incisi 1 Ocak’ın resmi tatil olması da göz önünde bulundurularak 31 Aralık 2020 Perşembe saat 21.00’de başlayan ve hafta sonu kesintisiz uygulanan 80 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması, saat 05.00 itibarıyla sona erdi. Sokağa çıkma kısıtlamalarına yeni bir karar alınıncaya kadar devam edilecek.

BURDUR SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ

Burdur’da yeni yıla saatler kala getirilen sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle kentin işlek cadde, meydan ve sokakları boş kaldı. Cumhuriyet ve Şeker meydanlarını polis ekipleri, demir bariyerlerle kapattı. Ekipler, denetimlerini Atatürk, Gazi ve İstasyon caddelerinde ve Köprübaşı mevkisinde yoğunlaştırdı.  Mahalle ve sokaklarda da denetimler yapıldı.

YILIN İLK CUMA NAMAZI KILINDI

Burdur’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uyan vatandaşlar, yeni yılın ilk cuma namazını kıldı. Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Burdur’da vatandaşlar evlerine en yakın camilere yürüyerek gitti. Sosyal mesafeye uyarak camiler ve bahçelerindeki alanlarda cuma namazını kılan vatandaşlar, Kovid-19 tedbirlerine uyarak evlerine gitti. Polis ekipleri de kalabalık oluşabilecek alanlarda denetim yaptı.

Hayal GİRİŞİM