Burdur İl Emniyet Müdürlüğü trafik ekiplerince üç gün icra edilen trafik denetiminde kontrol edilen 644 araçtan, 114’üne ceza kesilirken, 34 araç trafikten men edildi

Burdur Valiliği tarafından Burdur İl Emniyet Müdürlüğü trafik ekiplerince 25-27 Kasım tarihleri arasında icra edilen trafik denetimlerinin detayları açıklandı. Burdur il genelinde İhbarlı Trafik Işık ve İşaret İhlali, Yük Taşıyan Araçlar ile Alkol ve Uyuşturucu/Uyarıcı Madde Etkisinde Araç Kullanımı‘na yönelik yapılan denetimde 644 araç kontrol edildi.
Yapılan kontrollerde, (28) araca/sürücüsüne, 47/1-B maddesi (Kırmızı ışık kuralına uymamak.), (10) araca/sürücüsüne, 47/1-C maddesi (Trafik işaret ve levhalara uymamak.), (5) araca/sürücüsüne, 30/1-A maddesi (Eksik ya da arızalı ışık donanımı olan aracı kullanmak.), (14) araca/sürücüsüne, 31/1-B maddesi (Kamyon, çekici ve otobüslerde takograf bulundurmamak, kullanmamak veya kullanılır şekilde bulundurmamak.), (12) araca/sürücüsüne, 34. maddesi (Muayenesi yapılmamış araçla trafiğe çıkmak.) (2) araca/sürücüsüne, 51. maddesi (Hız sınırlarına uymamak.), (3) araca/sürücüsüne, 64. maddesi (Yönetmelikte belirtilen esaslara aykırı ışık takmak ve kullanmak.) (3) araca/sürücüsüne, 65. maddesi (Taşıma kapasitesinin üstünde yük ya da yolcu taşımak.) (2) araca/sürücüsüne, 48/5 maddesi (Alkollü olarak araç kullanmak.), (1) araca/sürücüsüne, 36. maddesi (Sürücü belgesi olmadan araç kullanmak.), (2) araca/sürücüsüne, 91. maddesi (Zorunlu mali sigortasını yaptırmadan trafiğe çıkmak.), (32) araca/sürücüsüne, Karayolları Trafik Kanununun diğer ilgili maddelerinden toplam (114) araca/sürücüsüne Trafik İdari Para Cezası uygulandı. Denetimde, (2) sürücü belgesi geri alınırken 34 araç da trafikten men edildi.

HABER MERKEZİ