Flaş Haber Yeni

15. DENEY HAYVANLARI KULLANIM SERTİFİKASI KURSU BAŞARIYLA SONUÇLANDI

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Deney Hayvanları Yerel Etik Kurulu (MAKÜ-HADYEK) ve Veteriner Fakültesi iş birliği ile 29 Nisan-07 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen ve teorik derslerin online, uygulamalı derslerin yüz yüze yapıldığı 15. Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Kursu tamamlandı.

Deney hayvanları

Kursa yoğun ilgi olduğunu belirten MAKÜ-HADYEK Başkanı Prof. Dr. Özlem Özmen, MAKÜ ile aralarında Selçuk Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Gölhisar Devlet Hastanesi, Özel Veteriner Klinikleri ile eczanelerin bulunduğu çok sayıda üniversite ve kurumdan 74 araştırıcı ve öğrencinin katıldığı kursta toplam 75 saat eğitim verildiğini söyledi. Özellikle öğrencilerin katılımından çok memnun olduğunu kaydeden MAKÜ-HADYEK Başkanı Prof. Dr. Özmen, gençlerin bilimsel çalışmalara olan ilgisinin umut verici olduğunu ifade etti.

deney hayvanları projesi makü

Kursun eğitim dışında üniversitelerarası çalışma ve projelere de zemin hazırladığını belirten Prof. Dr. Özmen, Deney Hayvanları Üretim ve Deneysel Araştırma Merkezinin çevre üniversite araştırıcılarına da çalışma imkânı verdiğini ve desteklediğini bildirdi. Bölgede düzenli olarak bu alanda kurs faaliyetlerini sürdüren tek üniversite olmanın ilgiyi arttırdığını sözlerine ekleyen Özmen, kursa destek veren herkese teşekkür etti.

Haber Merkezi