Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, “2023 vizyonunda yer alan birçok farklı disiplinin bir arada kullanılması, bu projeye rehberlik edecek, sanatsal etkinliklerle Meslek Lisesi öğrencilerini buluşturacak bu proje eğitime yeni bir yol açacak ve öğrencilerdeki öğrenme isteğine hayat verecektir” dedi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamında yer alan Burdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bucak Oğuzhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , Gölhisar Aliya İzzetbegoviç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , Burdur Güzel Sanatlar Lisesi ile eşleştirildi. 1 Mart-30 Nisan 2021 tarihleri arasında Proje kapsamındaki okullar, planlanan güzel çalışmalara imza atacak.
Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenlerinin rehberliğinde proje okullarında gönüllü öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilecek olan, resim ve müzik dallarındaki çevrimiçi etkinliklere başlandı. Etkinliklerde proje okullarından gönüllü katılan öğrencilere sanatsal bir bakış açısı kazandırılması, sanatsal üretim yapabilecek şekilde yeteneklerinin geliştirilmesi hedefleniyor.  Yapılan etkinlikler ile öğrencilerin kendi ürettikleri ürünler online platformlarda sergilenecek olup, ürünler aldığı beğeni ölçüsünde değerlendirilerek ödüllendirilecek. 81 ilde ayrı ayrı il bazlı değerlendirme sonucuna göre, resim alanı ve müzik alanı il birincilerine birer dizüstü bilgisayar hediye edilecek. Ayrıca her iki alanda ilde ilk üç dereceye giren öğrencilere Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından “Katılım ve Teşekkür Belgesi” takdim edilecek.
Projeyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi’nin her basamağının ayrı ayrı önem taşıdığını, bu süreçte Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün tüm birimlerinin projede üzerine düşen görevleri en üst seviyede koordine ettiği ve hassasiyetle yerine getirdiğini belirtti.  Müdür Çay, “2023 vizyonunda yer alan birçok farklı disiplinin bir arada kullanılması, bu projeye rehberlik edecek. Sanatsal etkinliklerle Meslek Lisesi öğrencilerini buluşturacak bu proje eğitime yeni bir yol açacak ve öğrencilerdeki öğrenme isteğine hayat verecektir. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı okullarda öğrenim gören öğrencilerimiz mesleki becerileri kazanırken, bir yandan da bu proje ile sosyal bir çevre edinip, günlük hayatın stresini atabilecekleri ortamlarda bulunacak, yetenekleri doğrultusunda bir hobiyi hayatlarına katacaklardır.  Projede yer alan öğrencilerimiz, farklı birçok sosyal projenin parçası oldukça toplum içinde aktiflikleri artacaktır. Bir mesleği icra etme yolunda, sadece mesleki bilgi sahibi olmak kafi değildir. Kazandıkları yetenekler ile mesleklerine katabilecekleri farklılıklar; ilerde bu öğrencilerimizin harika birer girişimci olması yolunda ilk adımları olacaktır. Projeye katılan gönüllü öğrencilerimize ve etkinliklerde görev alan öğretmenlerimize emeklerinden dolayı şimdiden çok teşekkür ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

HABER MERKEZİ