23 Temmuz 2018 Pazartesi

JANDARMA, UYUŞTURUCU TACİRLERİNİ PAKETLEDİ

STK’lardan 15 Temmuz bildirisi

-15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı nedeniyle ortak bildiriyi okuyan Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, “15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Ülkemizin geleceğini inşa ederken yaşadıklarımızdan aldığımız dersler bize ışık olacak. Biz bu ülkenin geleceğinden umutluyuz. Gücümüz milli irade, hedefimiz büyük Türkiye" dedi.

13 Temmuz 2017 Perşembe 13:46
STK’lardan 15 Temmuz bildirisi


Burdur’da faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri, 15 Temmuz anma etkinlikleri kapsamında ortak basın toplantısı düzenlendi. Burdur Ticaret ve Sanayi Odası  (BUTSO) Meclis Salonunda yapılan toplantıda ortak basın açıklaması metnini BUTSO Yönetim Kurulu üyesi Yusuf Keyik okudu. 81 ilde aynı anada yapılan basın açıklaması dün saat 11.30’da yapıldı. Ortak bildiri metnini okuyan Başkan Keyik, “Bu masada oturan demokrasi sevdalısı kurumlar olarak, bu ortak açıklamayı 81 ilde aynı anda yapıyoruz. Tarihimizin en zor günlerinden biri olan 15 Temmuz’un yıldönümüne giriyoruz. İki hafta boyunca, farklı etkinliklerle, hazırladığımız afişlerle ülkemizin tamamında 15 Temmuz ruhunu canlı tutacağız.15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız.15 Temmuz’un Türkiye için bir milat olduğuna inanıyoruz. Çünkü bu alçak saldırı, darbenin ötesinde bir işgal girişimiydi.

15 Temmuz, İstiklal Harbinden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlikeydi.

O gece Fetullahçı terör örgütü, “devleti” ele geçirmeye, milleti tahakküm altına almaya kalkıştı. Darbe girişiminin asıl amacı; ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak ve Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmaktı.

Darbe teşebbüsünün nihai amacı; Türkiye Cumhuriyetini bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti” dedi.

 

“ALLAH’A ŞÜKÜRLER OLSUN MİLLETİMİZ, CESARETİ VE FERASETİ İLE BU BELAYI, BU FİTNEYİ DURDURDU”

Başkan Keyik konuşmasının devamında, “Milletimiz demokrasimize ve özgürlüğümüze kasteden bu saldırı karşısında dik durdu, canı pahasına değerlerini savundu. Bu masadaki kuruluşlarının tamamı da, ilk andan itibaren, devletimizin ve milletimizin yanında yer aldı.

Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Gazi Meclisimiz, Başbakanımız, siyasi partilerimiz, milletimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve medyamızın kararlı duruşuyla bir destan yazdık.

Haince planlanmış darbe girişimini savuşturan milletimizin önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.

“15 TEMMUZ RUHU DEMOKRASİ SİGORTASIDIR”

“15 Temmuz’da Türkiye, en zor demokrasi sınavını büyük başarıyla vermiştir” sözlerinin altını çizen Başkan Keyik,“Demokrasimizin, hiçbir kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü olduğunu herkese gösterdik. Milletimiz darbeye karşı durarak şunu açık şekilde ilan etmiştir. “Türkiye Cumhuriyeti devletini Milletin iradesi dışında hiçbir güç yönetemez.”

Bu, dünyaya örnek olacak bir tavırdır. Elbette bunun için büyük bir bedel ödedik.

Darbe girişimine karşı verdiğimiz bu mücadelede, 250 vatandaşımız şehit oldu.

2301 vatandaşımız gazi oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimizi şükranla anıyoruz.  Milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır. Dünyada çok az millet bu bedeli ödeyebilir. Siyasi görüşü fark etmeksizin Türkiye’nin geleceğine sahip çıkan 15 Temmuz ruhu demokrasinin sigortasıdır” diye konuştu.
“FETÖ YURT DIŞINDA KARALAMA KAMPANYASI YÜRÜTTÜ”

Hain FETÖ ‘nin kirli ve hain yüzünü gözler önüne seren Başkan Keyik, “Bir daha böyle hain girişimlerin yaşanmaması için FETÖ ile mücadele her alanda etkin ve kararlı şekilde sürdürülmelidir. Yargı kurumları, darbecilere ve onların destekçilerine hak ettikleri en ağır cezayı vermeli, milletimizin vicdanını rahatlatmalıdır. En az 15 Temmuz kadar, darbe girişiminden sonrası da, ülkemiz açısından zorlu bir süreç oldu. Darbe girişimi sonrası toplum büyük bir travma yaşadı. FETÖ, yalan haberlerle yurt dışında ülkemiz aleyhine karalama kampanyaları yürüttü. Ekonomimiz de bu saldırıdan olumsuz etkilendi. Allah’a şükür, birlik ve beraberliğimiz sayesinde bunların hepsini de kısa sürede atlattık”

HÜKÜMETİMİZ GEREKLİ ÖNLEMİ ALDI

 “Hükümetimizin bizlerle istişare içinde aldığı önlem ve yaptığı reformlarla hızla toparlandık. Daha darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçmeden ekonomide yüzde 5’lik büyümeyi yakaladık. İstihdam rekorları kırdık. Bu yılın ilk altı ayında tam 1 milyon 200 bin insanımıza yeni istihdam sağladık. İhracatımızı rekor düzeyde arttırmaya başladık.

Yabancı yatırımcıların güvenini yeniden kazandık. Çok açık ifade ediyoruz ki, Türkiye dünyanın en zor stres testinden başarı ile çıkmıştır. Emin olun bizim son bir yılda yaşadıklarımızı başka bir ülke yaşasaydı bir daha ayağa kalkamazdı. Ama biz dimdik ayaktayız.  Böyle bir coğrafyada, en zor koşullar altında hiç kimsenin yapamayacağını yaptık. Ama rehavete kapılmayacağız. Yapacak daha çok işimiz, büyük hedeflerimiz var.15 Temmuz sonrası toparlanma sürecini tamamladık.  Şimdi yeni bir atılım sürecini başlatmamız gerekiyor. Ayağımızdaki prangayı çözdük, şimdi koşma zamanı. Büyümede, istihdamda, ihracatta yeni rekorlar kırmalıyız. Vatandaşlarımızın refah seviyesini daha da arttırmalı, demokratik kazanımlarımızı güçlendirerek ileriye taşımalıyız.

Bütün bunlar için ortak akılla ve istişare içinde, yeni bir reform süreci başlatmalıyız”

YURT DIŞINDAKİ YURTTAŞLARIMAZA SESLENİLDİ

Burdur’daki sivil toplum örgütleri tarafından yapılan ortak basın açıklamasında yurt dışında bulunan yurttaş ve dostlara yer verildi. BUTSO Başkanı Yusuf Keyik tarafından yapılan basın açıklamasında “Buradan yurt dışındaki dostlarımıza da sesleniyoruz.Aldığı yaraları saran milletimiz, bu büyük demokrasi sınavının birinci yılında bütün dostlarını yanında görmeyi arzulamaktadır. Dostlarımızı iftira kampanyalarına değil, gerçeklere kulak vermeye, buna göre tavır almaya davet ediyoruz. FETÖ ile mücadelede dost ve müttefik devletlerin de desteklerini bekliyoruz. Kaynağı ne olursa olsun darbe ve terör bir insanlık suçudur. Ancak birlikte çalışırsak daha iyi bir gelecek inşa edebiliriz” ifadelerine yer verildi.

“TÜRKİYE’NİN HEDEFİ BÜYÜK”

“Bizler ülkemiz ve milletimiz için şimdi daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız” sözlerine vurgu yapan Başkan Yusuf Keyik; “Üzerine basarak bir kez daha ifade ediyoruz: Türkiye’nin sivil toplumu olarak, 15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Ülkemizin geleceğini inşa ederken yaşadıklarımızdan aldığımız dersler bize ışık olacak. Biz bu ülkenin geleceğinden umutluyuz. Gücümüz milli irade, hedefimiz büyük Türkiye Hepinizi saygıyla selamlıyoruz” açıklamasında bulunuldu.

KALKAN; “15 TEMMUZ’U UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ”

Burdur Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Recep, Başkan Keyik’in ortak basın açıklamasını tamamlamasının ardından yaptığı konuşmada; “Ülke olarak fevkalade zor şartlarda 15 Temmuz’u yaşadık. Tabii ki bu 15 Temmuz hareketi ülke için büyük bir tehlike ve halen daha devam eden bir tehlike olarak görüyorum. Hiç birimiz gaflete düşmeden bu olayı iyi takip etmemiz gerekiyor. Bilhassa esnaf olarak bizler her gün çarşıda pazarda bulunduğumuz yerlerde gelen gidenle haşır nesir oluyoruz. Günlük gördüğümüz insanları yaşadığımız olayları günlük olarak hafızamıza yerleştiriyoruz. Dolayısı ile bu iş ihmale gelecek bir iş değildir. Ülke için tehlike bana göre halen devam ediyor. Esnafımız hiçbir zaman 15 Temmuz’u ne unutacak nede unutturacaktır. Esnaf nöbetine devam edecek” şeklinde konuştu.

BASIN AÇIKLAMASINA DAVET ETTİ

Memur-Sen Burdur İl Temsilcisi Murat Bulut, 15 Temmuz Cumartesi günü Burdur Cumhuriyet Meydanında saat 11.30’da yapılacak basın açıklamasına tüm Burdur halkını davet etti.   Hain darbe girişimi hakkındaki düşünlerini de ortaya koyan Başkan Bulut, “15 Temmuz bu güne kadar yapılan darbelerden çok farklı. En kirli en kalleşçe yapılan darbe demiyorum işgal hareketidir” diye konuştu.

“DİKKAT EDİLMESİ GEREKİYOR”

Burdur Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar, “Başta siyasiler sonra en aşağıdaki vatandaşa kadar insanların nasıl kandırıldığı iyice tespit etmelerini istiyorum. Din üzerinden siyaset yapmaları, para toplamaları gerçekten çok zamanında yapıldı. İnsanlar kandı, halen daha kanalar var. Biraz daha dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyor” sözlerine yer verdi.

Halil İbrahim KARA

 

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV