banner66

19 Haziran 2019 Çarşamba

JANDARMA YİNE AFFETMEDİ!

MHP İl Sekreteri Alper Ay:“Hakikati ve Büyük Resmi Görebilmek”

MHP İl Sekreteri Alper Ay, 31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimleri sebebiyle seçmenlerin doğru karar vermelerini isteyerek, yazılı basın açıklamasında bulundu.

29 Mart 2019 Cuma 16:58
MHP İl Sekreteri Alper Ay:“Hakikati ve Büyük Resmi Görebilmek”

MHP İl Sekreteri Alper Ay, 31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimleri sebebiyle seçmenlerin doğru karar vermelerini isteyerek, yazılı basın açıklamasında bulundu. MHP İl Sekreteri Ay, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Liderleri anlayabilmek bazen 5 yılımızı bazen 50 yılımızı alabilir. Devlet aklının nasıl işlediğini liderlerin öngörülerini kavrayabilmemiz için büyük resme bakmamız gerekiyor.

“Bugün Sovyetler Birliği dostumuzdur, komşumuzdur, müttefikimizdir. Bu dostluğa ihtiyacımız vardır. Fakat yakında ne olacağını kimse kestiremez. Tıpkı Osmanlı gibi, tıpkı Avusturya-Macaristan gibi parçalanabilir, ufalanabilir. Bu gün elinde sımsıkı tuttuğu milletler avuçlarından kaçabilirler. Dünya yeni bir dengeye ulaşabilir. İşte o zaman Türkiye ne yapacağını bilmelidir. Bizim bu dostumuzun idaresinde dili bir, inancı bir, özü bir kardeşlerimiz vardır. Onlara sahip çıkmaya hazır olmalıyız. Hazır olmak yalnız o günü susup beklemek değildir. Hazırlanmak lazımdır. Milletler buna nasıl hazırlanır? Manevi köprüleri sağlam tutarak. Dil bir köprüdür; tarih bir köprüdür, inanç bir köprüdür. Köklerimize inmeli ve olayların böldüğü tarihimiz içinde bütünleşmeliyiz. Onların bize yaklaşmasını bekleyemeyiz. Bizim onlara yaklaşmamız gerekir.” Atatürk 29 Ekim 1933.

1933 yılında bu sözleri söyleyen Atatürk o dönemin koşullarında romantik bir Turancı olarak algılanmış olabilir, fakat tarihler 25 Aralık 1991 tarihini  gösterdiğinde Mihail Gorbaçov’un istifasıyla Sovyetler Birliği yıkılmış, tarih Atatürk’ü haklı çıkarmıştır. II. Abdülhamit  “Benden sonra bu devleti  10 yıl idare etsinler, 100 yıl idare etmişler sayacağım!" dedi. Devleti kurtaracağız deyip onu darbe ile indirenler 10 yıl olmadan devleti paramparça edip yıktılar. İslamcısı, Jön Türk’ü, İttihat ve Terakkici, Batıcısı II. Abdülhamit  düşmanlığında   birleşmiş ve bu düşmanlık üzerine siyaset yaparak  10 yıl geçmeden Osmanlının fiili yıkımına neden olan Mondros Mütarekesini imzalamıştır. Felaketten sonra hakikati gören Mehmet Akif Ersoy, Abdullah Cevdet, Şeyhülislâm Mustafa Sabri Efendi, “Abdülhamid Han hakkında yüz yalan uydurdum. Sonra bu yalanlara kendim de inandım.” diyen Abdullah Cevdet; “31 Mart Vakası” denilen iğrenç komployu kuranların başında gelen Filozof Rıza Tevfik Bölükbaşı bile  itirafta bulunarak pişmanlıklarını dile getirmişler. Tarihler namını andığı zaman/Sana hak verecek hey koca sultan/Bizdik utanmadan iftira atan/ Asrın en siyasi padişahına (Rıza Tevfik Bölükbaşı bu dizelerle itiraf etmiştir pişmanlığını) Günümüz siyasetine baktığımızda büyük resmi göremeyen hakikati göremeyen kişilerle 100 yıl önceki siyasetçiler arasında fark var mıdır? Sözde İslamcı(SP), Sözde milliyetçi (İP), Sözde Atatürkçüler(CHP) ve özde diğerlerine göre omurgalı siyaset yapan , kendi oylarıyla ittifak ortaklarının kazanacağını dile getiren, açık açık sırtımızı terör örgütlerine dayadık diyen HDP ile aynı safta birleşmiş, Erdoğan ve Bahçeli düşmanlığı yapmaktan başka politikası olmayan bir cephe ile karşılaşmaktayız.  Bu politika devam ettiği sürece vatanın selameti  ve bekası üzerine proje üretemeyen halkın refahı , huzuru için enerjisini  harcamayan siyaset karşısında Cumhur  İttifakı her zaman zafere ulaşacak oylarını her seçimde artıracaktır.

İslami değerleri özde yaşayan, özde Atatürk milliyetçisi olan, özde Türk milliyetçisi olan “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet” paydasında buluşan her vatandaşımızın aklı selim düşünmesini ister ,  düşman oklarının geldiği yöne bakıp(Emperyalist güçler ve içimizdeki maşalarından) ve bu okların nereye hedef aldığını gözeterek sandıkta tercih hakkını kullanmasını isterim, bu seçimin sadece yerel seçimden ibaret olduğunu mahalli idareler seçimi ne de olsa bekamızı ilgilendiren  ne olabilir sorusuna en güzel cevabı emperyalist devletler HDP ve FETÖ eliyle  vermektedir.

Siyasi partilerin belediye başkan adayları ve belediye meclis üyesi adaylık listelerine sızma operasyonunu kimler, kimler  ile yapmaktadır?

Şirketler aleyhine, bankalar aleyhine, kurumlar aleyhine yayılan bir tablo var. 31 Mart sonrası Türkiye nereye gidecek sorusunu tartıştırdıkları ve çok kötü bir tablo olacak algısı oluşturmaya çalışanlar kimlerdir?

Siyasi temkin ve tedbiri engelleyerek milli dayanışma ve uyanışımızı bozmak isteyerek ekonominin normale dönmesini, denge ve istikrara kavuşmasını arzu etmeyenler kimlerdir?

Yerel seçimde zillet  ittifakı tarafından  özellikle  istikrarsız   ekonomi algısı üzerinden siyaset yapılıyor  -bilhassa ilimizde- ve hükümet suçlanıyorsa bu seçim sizce sadece yerel seçim midir?

“Beka, İstikrar,2023 Hedefimiz, Yenikapı ruhu, milli birlik ve bin yıllık kardeşlik” bu söylemler  Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in dilinden düşürmediği kardeşlik ruhu ile Yenikapı’da karılan harcın Türk milletinin istikbalinde ihtiyaç duyduğu, ve güçlü Türkiye’nin şifreli sözcükleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu konuda ülkücü hareketin mensupları da liderimizi iyi anlamak ve hakikati kavramak zorundadır. Fitne merkezlerince ülkücüler arasında kardeşlik bağını koparmaya çalışanların sorduğu niçin dün farklıydı bugün ittifaktayız sorularına cevap?

 Biz,  HDP’ nin tüm teröre hizmet eden belediyelerine kayyum atayan AKP ile beraber ittifak halindeyiz. Biz, HDP’ nin teröre hizmet eden eşbaşkanlarını, milletvekillerini, belediye başkanlarını cezaevlerine tıkan AKP ile beraber ittifak halindeyiz.

Biz, Afrin’de pkk’lı 4600 teröristi toprağa leş olarak gömen AKP ile beraberiz. Biz, TSK’nın son 3 yılda yurt içinde ve sınır ötesinde gerçekleştirdiği operasyonlarda yaklaşık 15 bin teröristi etkisiz hale getiren iradeyi yöneten, yönlendiren AKP ile beraberiz. Biz, siyasi ayağının ortaya çıkarılması noktasında eksiklikleri sürekli ifade etsek de, FETÖ ile mücadele eden AKP ile beraberiz.

CHP, söz konusu Cumhurbaşkanı Erdoğan olunca “Cumhurbaşkanı, gerçekten milletin cumhurbaşkanı değildir ve meşru da değildir” diyor. CHP, söz konusu HDP olunca “HDP meşru bir partidir” diyor. Biz de bunun için AKP ile beraberiz.

CHP ve yancısı İP, yıllar öncesinden bahsedip AKP’nin çözüm sürecindeki HDP ilişkisini soruyor ve eleştiriyorsun da, bugün niçin HDP ilişkini izah edemiyorsun? Neden HDP’ nin Kürdistan sözüne karşı tepki gösterecek bir cümlen yok? HDP ile birlikte Ankara’yı, İzmir’i, İstanbul’u, Adana’yı, Antalya’yı ve diğer illeri kazandınız diyelim, HDP’ ye  bunun karşılığında ne vereceksiniz? Biz de bunun için AKP ile beraberiz.

Adana Bilim Teknoloji Üniversitesinin adını  "Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi" olarak değiştiren  MHP’nin 50. Kuruluş yıldönümü için armağan eden AKP ile beraberiz.

Yoksa  Burdur’da bir  caddeye Alparslan Türkeş ismini çok görenlerle mi biz beraber olacağız?

Sözlerimin başında belirttiğim gibi liderimizi anlamakta geç kalmamak için  ya da yıllar sonra  itirafta bulunmamak için sözlerimi partimizin 50. Kuruluş yıldönümü çağrısıyla  noktalamak istiyorum

“Aramızdan bir şekilde kopup giden, samimi pişmanlık yaşayan, gözü hâlâ üç hilalde olan,  yuvasının özlemini çeken her dava arkadaşımla helalleşmeye hazırım. Onlara sadece kapımızı değil, gönlümüzü de açıyoruz. 9 Şubat 1969’dan 9 Şubat 2019’a kadar herhangi bir sebepten dolayı küsen, kızan, kırılan kardeşlerime diyorum ki; kavuşmak için vazgeçilmez yeminle 50 yıllık emanet hepimize yetecek. Gelin vebale daha fazla ortak olmayın. Gelin milli bekamızın bu zamanki mücadelesine katılın. El birliği yapalım, ülkü birliği yapalım; ne kadar işbirlikçi ve terör sevici varsa yakalarından tutalım.”(Dr. Devlet Bahçeli)”

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  YAZARLAR Tümü


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV