banner73

14 Temmuz 2020 Salı

HAZİRAN AYINDA 570 KONUT SATILDI

‘Güle Güle Gitti’

AK Parti İl Başkanı Ömer Bütüner, dün parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile dava arkadaşları ve kamuoyuna veda ettiğini açıkladı.

22 Ocak 2016 Cuma 18:50
‘Güle Güle Gitti’
Bütüner, partinin neferi olarak çalışmaya devam edeceğini ifade ederek, “Yanımda dimdik duran teşkilat mensuplarımıza ve Milletvekili Reşat Petek Bey ile aileme teşekkür ediyorum” dedi. Gazetecilerin sorusu üzerine Bütüner, Milletvekili Bayram Özçelik ile ilgili sıkıntılar olduğunu doğrulayarak üstü kapalı gönderme yaptı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Burdur İl Başkanı Avukat Ömer Bütüner, parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile yönetimi ve üyelerine istifa ettiğini duyurdu.

Partide yaşanan sıkıntıları da üstü kapalı şekilde özetleyen Bütüner, kendisinin istifasıyla yönetimin düştüğünü ancak bireysel istifaların da verileceğini aktardı.
Kendisinden sonra yerine geçecek isimle ilgili görüş beyan etmek istemeyen Ömer Bütüner, “Orası büyüklerimizin takdirindedir. Yarın Afyonkarahisar’dan koordinatör milletvekili olarak eski milletvekili Ahmet Kocabey gelerek, partide yapacağı görüşmenin ardından yeni sürecin startını vermiş olacak” dedi.

Bütüner, Bayram Özçelik ile ilgili olarak gazetecilerin sorduğu soruya da üstü kapalı şekilde yanıt veren Bütüner, cevabının sosyal medya üzerinde paylaştığı hikayeden anlaşılacağını iletti.
Partideki görevinin bitmesinin bir önemi olmadığına da dikkat çeken Bütüner, “Göreve geldiğimde bize bugün bu görev verildi yarın başka bir görev de verilebilir onu da yaparız demiştim öyle de olacak” şeklinde konuştu.

“BESMELE İLE BAŞLADIK, BESMELE İLE BİTİRİYORUM”
‘Ol deyince olduran, gönüllerimizi imanla dolduran Yüce Allah’ın 99 adıyla Ya Bismillah’ diyerek sözlerine başlayan Avukat Ömer Bütüner, “Yaklaşık 1 yıl önce böyle başlamıştık bu yolculuğa besmeleyle. Yine besmeleyle son noktayı koyuyorum. Her bitiş yeni bir başlangıçtır aslında. Ölüm bile olsa. Kıymetli dava arkadaşlarıma hürmetlerimi sunarım” dedi.  

SOSYAL MEDYADAKİ AÇIKLAMASINI TEKRARLADI
Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayı da tekrarlayan Ömer Bütüner, “Dün de ifade ettiğim gibi 31 Ocak 2015 günü tarafıma tevdi edilen ve bugüne kadar onurumla yürüttüğüm AK Parti Burdur İl Başkanlığı görevimi, partimizin ilimizde daha fazla yıpratılmaması, çıktığımız bu kutlu yola birilerinin kaprisleri sonucu zarar gelmemesi için ve başta Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu olmak üzere değerli büyüklerimin elini rahatlatmak adına istifa etmiş bulunmaktayım” diye konuştu.

‘ÇİZGİSİ DEĞİŞMEYEN ÖMER BÜTÜNER’İ ANLATTI…
Bütüner açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Ben Ömer Bütüner, Avukat, lise yıllarından beri çizgisi hiç değişmemiş, hep sayın cumhurbaşkanımızla ve başbakanımızla aynı yolda yürümüş bir dava adamı, mesleğe başladığı 2000 yılından 2014 yılına kadar mücadelesini STK’lar üzerinde yürüten bir gariban. 2014 yılından sonra Ak Parti kadrolarında görev almış, önce başkan vekili, sonra başkan olarak partimizi temsil etme gayreti içinde olmuş birisi. Bütün bunların yanında Kendini sadece iyi bir kul olmaya adayan aciz bir kul. Enaniyet olarak kabul etmeyiniz lütfen.  Ben kendimi böyle tanımlarım kendi içimde”.

“TEŞKİLATIMIZIN BİR KISMI İYİ, BİR KISMI KÖTÜ TANIYOR”
‘Bütün bunlar benim penceremden tabi ki...’ diyen Bütüner, “Diğer insanlar benimle ilgili neler düşünür bilemem. Teşkilatımın ise bir kısmının beni iyi, bir kısmının da kötü olarak gördüğü de aşikar. Zira, hakkımda yalan yanlış yazılanlardan çizilenlerden bu net bir şekilde anlaşılıyor” şeklinde konuştu.

HERŞEYE RAĞMEN İYİ NİYET GÖSTERDİ:
“İNŞALLAH, BEN SON OLURUM…”
AK Parti’deki dava arkadaşlarının kendisine yaptıkları tavırlardan üzgünlük duyduğunu da sözlerine ekleyen Bütüner, “Üzülüyorum çünkü, AK Parti’de siyaset böyle yapılmamalı, buna artık bir son verilmeli.
2012 yılında il başkanı Osman Karakaya benzer baskılarla istifa ettiriliyor.
2014 yılında İl başkanı İbrahim Ekici yönetim içi istifalarla ve baskılarla istifa ettiriliyor.
2015 yılında il başkanı M. Fatih Çınar benzer baskılarla görevi bırakmak zorunda kalıyor.
2016 yılında il başkanı benim, aynı bildik ve denenmiş yöntemler devrede ve ben de daha fazla partimin yıpratılmaması adına istifa ediyorum.
İnşallah, ben son olurum da bundan sonra yerime geçecek il başkanı sıkıntı yaşamadan görevine devam eder” ifadelerini kullandı.


BÜTÜNER: “HERKESİ MEMNUN ETME ŞANSIMIZ YOK”
Başkanlığında girilen seçimlerden Türkiye ortalamasının üzerinde sonuç aldıklarını aktaran Bütüner, “Bu süre içinde hep birlikte iki seçim geçirdik. İçinde yer aldığım benden önceki yönetimi de düşünürsek cumhurbaşkanlığı seçimi de dikkate alındığında 3 seçimde Türkiye ortalamasının üstünde bir sonuç aldık. Bunlar kimilerine göre başarı kimilerine göre değil. Kamuoyu bunu değerlendirecektir. Hayatta herkesi memnun etme şansımız yok. Ama akşam başımızı yastığa koyduğumuzda huzurla uyuyabiliyorsak bizden bahtiyarı yoktur.
Gök kubbede hoş bir sada bırakmaktı hedefimiz bırakabildik mi bırakamadık mı bunu halk ve Cenab – ı Hak takdir edecektir” ifadelerine yer verdi.

“ALDIĞIM TERBİYE GEREĞİ CEVAP VERMEDİM”
‘Siyasette elbette rekabet olacaktır’ ifadelerini kullanan Bütüner, kendisine yönelik yapılan karalama kampanyasını da eleştirdi; “Parti içindeki rakipler muhalefetini kırmadan dökmeden, fitneye sebebiyet vermeden, iftira atmadan yapabilmeliler. Maalesef bu olmadı. Sosyal medya üzerinden sahte hesaplarla yalan yanlış şeyler yazdılar, çizdiler. Hepsine tek tek cevap verebilirdim. Ama aldığım terbiye gereği cevap vermedim”.

“PARTİNİN NEFERİYİM VE ÖYLE KALACAĞIM”

Bütüner, partideki görev anlayışını şöyle özetledi; “Ben, bu partinin bir neferiyim ve öyle de kalacağım. Göreve geldiğimde bize bugün bu görev verildi yarın başka bir görev de verilebilir onu da yaparız demiştim öyle de olacak”.

“KUSURSUZ DEĞİLİM AMA YAŞANANLARI HAK ETMEDİĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM”
Görev süresi boyunca kusursuz bir başkanlık yapmadığını ancak, yaşananları da hak etmediği kanısında olduğunu vurgulayan Bütüner, “Başkanlığımı kusursuz yaptığımı iddia etmesem de 15 aylık kızımla bir arada iki akşam geçirmemiş, iki seçimin sıkıntısını da göğüslemiş, maddi manevi fedakârlıkta bulunmuş, biri olarak yaşananları hak etmediğimi düşünüyorum” dedi.

“HAKKIM VARSA HELAL OLSUN”
Bütüner, “Bu süreçte birlikte yola çıktığımız ve bizi yarı yolda bırakmayan yol arkadaşlarımdan, bize bu süreçte destek veren herkesten Allah razı olsun. Hepinizin üzerimde hakkınız vardır hakkınızı helal edin. Benim hakkım varsa helal ediyorum” diye konuştu.

“FEDÂKARLIĞIN EN BÜYÜĞÜNÜ ONLAR YAPTI… ”
Kendisine sıkıntılı günlerinde destek olan herkese teşekkür eden Bütüner, “Birilerinin beni istifaya zorlamak için yaptıklarına inat bu süreçte bana destek olan, yanımda dimdik duran teşkilat mensuplarımıza ve Milletvekilimiz Reşat Petek Beye teşekkür ediyorum.
Ve aileme teşekkür ediyorum. En çok da karım ve çocuklarıma teşekkür ediyorum.  Fedakârlığın en büyüğünü onlar yaptılar onlardan helallik diliyorum. Olanda hayır vardır, yarının ne getireceğini Allah bilir. Hep birlikte göreceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.             

“YALAN – YANLIŞ YAZANLARLA HUKUKİ MÜCADELEMİ YAPACAĞIM”
Basın mensuplarıyla da helalleşmeyi ihmal etmeyen Bütüner, “Buradaki hiçbirinizle herhangi bir husumetim olmadı. Onlar kendilerini biliyorlar. Sizin öneminizi biliyorum, basının gücünü de biliyorum. Yalan – yanlış yazanların getirdiği noktayı da biliyorum. Onlarla hukuki mücadelemi ayrıca yapacağım, bunu da ifade edeyim” ifadelerini sözlerine ekledi.

KONGREYE KADAR ATAMA BAŞKAN GÖREV YAPACAK
Burdur AK Parti’de süreç, İl Başkanı Bütüner’in istifasının ardından bugünden Ankara tarafından yapılacak çalışma sonrasında görevlendirilen isim kongre tarihine kadar başkanlık görevini yürütecek.

ÖZÇELİK’E GÖNDERME YAPTI: ‘İPİ GEVŞETMEKTİR ONUN YAPTIĞI…’
Bütüner, gazetecilerin sorusu üzerine, Milletvekili Bayram Özçelik ile aralarında geçen olayla ilgili de üstü kapalı şekilde gönderme yaptı.
Bütüner yaşanan durumu, “Çok detaylı bir açıklama yapmak istemiyorum. Evet, bayram Beyle biz, sıkıntılar yaşadık. Basın önünde Bayram Bey bu konuyla ilgili bir alakasının olmadığını ifade ediyor ama ben dün bir hikaye paylaştım sosyal medyada… İpi gevşetmektir onun yaptığı…  Gerisi kamuoyunun takdiridir… Kimin bu sürece müdahil olduğunu, nasıl müdahil olduğunu da herkes biliyor. Bunun dillendirilmesine gerek olmadığını düşünüyorum” şeklinde özetledi.

“BİZİMLE BERABER YÖNETİM DE İSTİFA EDECEK…”
Yönetimindeki diğer isimlerin istifa edip, etmeyecekleri konularına da açıklık getiren Bütüner, “Bizimle beraber yönetimdeki arkadaşlarımız da istifa edeceklerdir. Zaten İl Başkanının istifasıyla yönetim düşüyor ama bireysel olarak istifalarını verecek arkadaşlarımız olacaktır”.

KOORDİNATÖR VEKİL BU AKŞAM GELİYOR…
AK Burdur’da yaşanan istifa süreci, bu akşam Afyonkarahisar’dan kente gelecek olan Koordinatör Milletvekili Ahmet Kocabey, parti binasında yapacağı görüşmenin ardından yeni dönemin startını vermiş olacak.
Feti KILIÇ / BURDUR

                                                                                                         

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  YAZARLAR Tümü


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV