banner66

06 Aralık 2019 Cuma

DSP LİDERİ MASUM TÜRKER’DEN SEÇİM TAHMİNİ

-Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Masum Türker, Burdur ziyaretinde seçim bildirgesini açıkladı, tahminlerde bulundu.

20 Mayıs 2015 Çarşamba 15:34
 DSP LİDERİ MASUM TÜRKER’DEN SEÇİM TAHMİNİ

 Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, seçim çalışmaları kapsamında il teşkilatını ziyaret etti. Genel Başkan Masum Türker’i,  il binası önünde DSP İl Başkanı Ali Ünal, DSP 25. Dönem Milletvekili Adayları Teoman Toyman, Alaattin Kaya ve partililer karşıladı.

            DSP Burdur İl Binası’nda genel seçimlerin sadece 4 parti üzerinden sürdürüldüğünü ifade eden DSP Genel Başkanı Masum Türker: “Türkiye gelecek 50 yılını belirleyecek bir seçim dönemi yaşıyor. Gelecek 50 yılı belirleyecek derken bu seçim hem gelecek seçimi etkileyecek, 4 yıl sonra yapılacak seçimi etkileyecek ya da, çok acil 1 yıl içinde bir erken seçimin tekrar yapılmasını gerektiği bir yapıda oluşuyor. Şu anda Türkiye’de parlamentodaki 4 partiyi tekrar muhafaza etmek üzere hem uluslararası Türkiye’den para kazanan camia, hem de Türkiye’de bazı kesimler özellikle dikkat edin medyada sanki 4 partiden başka seçime girmiyormuş gibi bir tutum içindeler” diye konuştu.

“ENERJİ İHALELERİ İPTAL EDİLDİ”

Yurt genelinde yaşanan elektrik kesintisini dile getiren Masum Türker, Amerika’nın elektrik özelleştirmeler sonucu yaşadığı sıkıntıları hatırlatarak, Amerika’da enerji özelleştirmelerinin iptal edildiğini söyledi. Türker: Hatırlarsanız Türkiye’de elektrikler kesildi. Kesilme gerekçesini bize açıklarken Enerji Bakanı ‘Canım olur böyle şeyler Amerika’nın bazı eyaletlerinde de oldu demişti. O bahsettiği Amerika’nın eyaletlerinde bu elektrik kesilmeleri olunca anladılar ki stratejik olan kurumların özelleştirilmesi devlet elinden çıkması yanlıştı ve hızlı bir şekilde özelleştirilen o enerji ihaleleri iptal edilerek tersine çevrildi. Kamu kuruluşu haline getirildi”

-ASGARİ ÜCRET 2 BİN TL-

Demokratik Sol Parti seçim bildirgesinde yer alan ve vatandaşların geçimi için asgari ücretin 2 bin TL olması gerektiğini dile getiren DSP Genel Başkanı Masum Türker: “Her eve elektrik girerse ancak o evde bir geçim sağlanabilir o nedenle bir asgari ücretin vergiden muaf,  2 bin lira olmasını biz aylar önce söyledik. Daha seçim sürecine girmeden, niye aylar evvel söyledik” dedi.

“O TIRLARDA ALTIN VE DOLAR TAŞINMIŞTIR”

            Dünyada kararlarından dolayı yargılanan Hakim ve Savcı’ların bulunduğu tek ülkenin Türkiye olduğunu vurgulayan DSP Genel Başkanı Masum Türker: “4 Savcı, 1 Hakim ihraç edildi meslekten, 2 Hakim de şu anda tutuklu olarak bulunuyor. Dünyada kararlarından dolayı yargılanmış Hakim ve Savcı’nın olduğu tek ülke şu anda Türkiye’dir. Yani dünya tarihinde hiçbir yerde 1 Hakim yada 1 Savcı, kararından dolayı yargılanmaz, bu yargılama yanlıştır. Şimdi diyeceksiniz ki ama tırlar var darbe yapılacaktı. Bir kere önce bir şey söyleyeyim size, o tırlardaki tereddüt, tırların içinde silah olduğu gerekçesi değildir. Silah olsaydı problem değildi. Örneği ben şu anda koruma altındayım, yola çırken korumam telefon ediyor, diyor ki ‘ DSP Genel Başkanıyla Antalya’dan Burdur’a yola çıktı. Zaten Burdur’a sınırına kadar Antalya Emniyet, o sınırdan sonra Burdur Emniyeti bizi teslim ediyor. Şimdi eğer o tırlar MİT’e ait, içinde yalnız silah olsa ve görev için olsa, hiçbir problem yok ama o tırlarda altın ve dolar taşınmıştır. Taşınan altın ve dolarlar El Nusra’ya teslim edilmiş, El Nursa onları İŞİD’e, İŞİD o altın ve dolarları bu süreç içinde Irak’a, Irak üzerinden İran’a göndermişlerdir. Ne zaman İran’da Cumhurbaşkanı değişti, yeni gelen Ruhani dedi ki artık biz meşru çalışacağız. Yani ambargoyu delmek için altın ticaretinden vazgeçtik. O zaman bu ticareti yapan ve uluslar arası şirket olanlar, başladılar kendi faaliyetlerini ihbar etmeye, 17 Aralık’ın nedeni, İnterpol aracılığı ile gelmiş olan ihbardır. O tırlarla ilgili ihbarlar İnterpol aracılığıyla yapılan ihbarlardır. Bunu ben Cumhurbaşkanı, Başbakan iken beni ziyaretinde söyledim dedi ki paralel filan var.. dedim ki yahu ne paraleli, sen de biliyorsun..Sayın başbakan bunları İnterpol ihbar ediyor, o da bana dedi ki, İnterpol var ama başka şeyler de var ama işin aslı uluslar arası camiada işleyen bir süreçtir” şeklinde konuştu.

-“ARAP DÜNYASINDA İTİBAR YERLERDE GEZİNİYOR”-

            Kıbrıs Barış Harekatı’nda bizi destekleyen tek ülke Librya’dır. Kaddafi bize uçakların lastiklerini verdi. Petrol verdi. Ama sonradan döndü bizim hükümetimiz ve o tarihte parlamentoda bulunan şimdiki muhalefet partileri, NATO’ya aslında ilk başlarken, Haçlı Seferi diye başlayan ve sonra NATO’ya devreden harekata destek verdik. Şimdi ektiğimizi biçiyoruz. Maalesef en son bizim bir gemimiz torpillenmiş, bombalanmıştır. Bir kaptanımız şehit olmuştur ama şu anda Arap Dünyası’nda hiç kimse bizim eskiden göklere çıkarılan Cumhurbaşkanımızı istemiyor, itibar.. hem Cumhurbaşkanının, hem de Başbakanın yerlerde geziniyor” diye konuştu.

-İTİBAR İÇİN TBMM’Yİ FESHEDECEK İDDİASI-

            Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Arap Dünyası’ndaki itibarını yeniden kazanmak için TBMM’yi fes edeceğini iddia eden DSP Lideri Türker: “1 yıl sonra erken seçim olabilir dedim. Mevcut olan seçim sonunda Cumhurbaşkanının istemediği bir yapı oluşursa, HDP, DSP ve diğer partiler barajı aşmazsa, yabancılar uluslar arası camia, yabancılar tıpkı Suriye’yi suçladığı gibi, meşrutiyeti olmayan bir parlamenter sistem olarak ilan edecekler, 8 Haziran’da Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda göreve başlaması beklenen Bin Ali Yıldırım ‘Bu ülkede gerekirse, geçici hükümet kurulur ve 1 yıl içinde erken seçim yapılır’ diye söyledi. Kurulacak hükümetinde Azınlık Hükümeti olduğunu belirtti. Bu azınlık hükümetini kurarken Cumhurbaşkanı, bu kaybolmuş itibarini geri çekebilmek için Meclisi’i kendisi feshedecek, gerekçeye yaratacak ve böylelikle dünyada diyecekler ki..Recep Tayyip Erdoğan Bey.. demokratik olmayan bir seçimin sonucunu, o da onaylamadı..gerekçe bulup, feshetti..bunu herkes biliyor ve şu anda Türkiye’de oynanan oyun parlamentodaki 4 partiyi muhafaza edip, CHP-AKP İktidarını kurdurmak..CHP-AKP İktidarına Kemal Derviş’i ekleyip, Türkiye’de Kürt sorununu da çözeriz deyip, Türkiye’nin federal bir yapıya gidişin temel taşları döşenecektir” şeklinde konuştu.

-AKKUYU NÜKLEER SANTRALİ-

            Yurt genelindeki elektrik kesintisinin yaşandığı gün Akkuyu Nükleer Santrali’nin sözleşmelerinin tamamlandığını söyleyen DSP Lideri Masum Türker:Elektriklerin kesildiği gün, Türkiye’de Akkuyu Santrali’nin sözleşmeleri tamamlandı ve nükleer santralle ilgili uygulanacak teknoloji, ne yapılacağını kimse tartışmaksızın, bilmeksizin, hemen bitti. Niye? Çünkü insanlar elektriksiz kalınca, elektrik üretecek bir şey zararlı da olsa kimse azını açamaz. Benim teslim ettiğim Türkiye’de Babacan teslim aldı. Söyleyeceğim rakamlar çok önemlidir, Türkiye’de vatandaşların toplam borcu, kredi kartı, konut kredisi, tüketici kredisi borcu 6 milyar 720 milyon TL’ydi. Şu anda bu rakam 372 milyar TL’dir. İnsanların borcu tam 55 misli arttı” dedi.

            Akkuyu’da Rusların mevzilenmiş olacağını söyleyen Masum Türker: “Elektrikte böyle, elektrik kesildi, nükleer santral anlaşması yapıldı Akkuyu’da, aslında Akkuyu’daki santralle beraber Türkiye’de Ermenilerin başkaldırmasına, isyan etmesine neden olan ta Çarlık Rusya’daki Rusların Akdeniz’e inmesi sağlanmış oldu, çünkü Ruslar şu ya da, bu şekilde artık, Akkuyu’da ellerinde nükleerle beraber. Bütün bunlar stratejik olan değerleri verirseniz, gün gelir size karşı bunu bir tehdit olarak kullanabilirler” diye konuştu.

-SEÇİM TAHMİNİNDE BULUNDU-

            Genel seçimlere ilişkin tahminlerini paylaşan DSP Lideri Masum Türker: “ şimdi AKP’nin de elinde olan araştırmalara göre, AK Parti 242 milletvekili çıkarabiliyor, onun oy oranı seçime girerken yüzde 34’tü, şimdi yüzde 32’ye düştü. CHP’nin oy oranı yüzde 14-18 bantındaydı, 18-20 bantında, kararsızlar dağıtılmadan, buradaki sorun şudur. Bu seçimde oy kullanmayan kararsız değil, ben kullanmayacağım diyen ve Cumhurbaşkanlığı seçimde de sandık başına gitmeyen yüzde 26, oy kullanıp diğer partilere verdiği zaman, AK Parti tek başına iktidar olamıyor. Zaten bu öngörüldüğü için olamayacağı için geçenlerde Türkiye’ye Kemal Derviş geldi, televizyonların, herkesin önünde oldu. Sayın Kılıçdaroğlu ona milletvekilliği teklif etti, o da milletvekilliği için teşekkür etti, sosyal demokrat ağırlıklı bir hükümette bakan olacağını söyledi. Ne demektir bu, baktığınız zaman bir hafta evvel AL Jazeera televizyonunda Mehmet Bekaroğlu’nun, Rize’de yaptığı bir konuşma yayınlandı. Türkiye’yi özgürleştirmek, demokratikleşmek, oradaki sorunları çözmek için büyük koalisyona ihtiyaç var dedi, büyük koalisyon dedikleri, CHP-AKP koalisyonudur. Mehmet Bekaroğlu büyük koalisyon dedi, ardından Binali Bey gerekirse azınlık hükümeti ve erken seçim dedi, iki gün evvel de televizyonda bu soruyu Sayın Kılıçdaroğlu’na sordular, AKP ile koalisyon yapar mısınız diye, yapmam diye ağzından bir kelime çıkmadı” şeklinde konuştu.

            DSP Lideri Masum Türker, konuşmasından sonra DSP 25. Dönem Burdur Milletvekili Adayları Teoman Toyman ve Alaattin Kara’tı tanıtarak, Burdur’dan ayrıldı.

Hayal Girişim-Halil İbrahim Kara

 

 

 

 

                                         

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV