banner66

19 Haziran 2019 Çarşamba

JANDARMA YİNE AFFETMEDİ!

Başkan Özparlak: “31 Mart’a damga vuracağız”

MHP Merkez İlçe Başkanı Salih Özparlak, “31 Mart’ta Türkiye sevdası şahlanacak Cumhurun istiklal ve istikbal hedefleri mutlaka öne çıkacak, Cumhur ittifakı bu demokratik yarışta ipi göğüsleyecektir” dedi.

26 Mart 2019 Salı 16:17
Başkan Özparlak: “31 Mart’a damga vuracağız”

MHP Merkez İlçe Başkanı Salih Özparlak, 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakının damga vuracağını açıkladı.  31 Mart seçimlerinin 2023’ün müjdecisi olduğunu vurgulayan Başkan Özparlak şu açıklamalarda bulundu:  “MHP 31 Mart yerel seçimlerinde Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli ile Sayın Cumhurbaşkanımızın görüşmeleri sonucunda MHP Belediye Başkan adayını Burdur Merkez’den çekerek Cumhur ittifakı AK Parti adayı Deniz Kurt ile seçime girme kararı almıştır. Cumhur ittifakı kararının yerel seçimlerde Burdur merkezde alınması ile beraber ittifak ortağı partiler olarak ortak çalışma programlarımızı hızlandırdık. Cumhuriyet tarihinin en kilit, en kritik, millî beka açısından en stratejik seçimlerden birisi olan 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerine kısa bir süre kalmıştır. 31 Mart’ta Türkiye sevdası şahlanacak Cumhurun istiklal ve istikbal hedefleri mutlaka öne çıkacak, Cumhur ittifakı bu demokratik yarışta ipi göğüsleyecektir.  Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi’nin dediği gibi mahalli idareler seçimleri tünelden çıkışın sonu 2023’ün müjdecisi Türkiye’nin huzurudur. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin kökleşmesi, ülkenin tüm kurumlarına yerleşmesi için 31 Mart 2019’un başarılı bir şekilde sonuçlanması gerekmektedir. Ayrıca ülkemizin beka sorunudur. Onun için yerel seçimlerin önemi bu manada artmaktadır. Bu seçimde sadece belediye başkanı belediye ve il genel meclisi üyeleri köy ve mahalle muhtarları seçilmeyeceğini, 24 Haziran’da cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçimi ile resmen uygulamaya geçen Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin istikrarının ve istikbalinin de teminatı olacağını vurgulamak isterim. Mesele Türkiye’dir, mesele bekamızdır, mesele vatanımızın güvenliği milletimizin huzuru ve rahat yaşam sürmesidir. 31 Mart’taki Cumhur ittifakı, siyasi meşruiyet içinde demokratik işbirliği ve kanuni sınırlar içinde karşılıklı iyi niyet hoşgörüleriyle muhtemel musibetlerin, sinsi hazırlıkların, gafil ortaklıkların bir kez daha üstünden gelecektir. Milliyetçi Hareket Partisinin duruşu Türk milleti ile aynıdır. Bizim yönümüz aynı yere odaklanmıştır. Burdur’da zillet ittifakı hazırsa Cumhur ittifakı dünden hazır ve kararlıdır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemini tartışmaya açmak için gün sayan, çetele tutan, papatya falı açan siyasi hıyanet çetelerine fırsat verilmemelidir. Bu ilkeyle MHP Burdur il ve Merkez ilçe, tüm teşkilat ve üyeleriyle birlikte sorumluluk içinde hareket edecektir” dedi.

MHP İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİNE DESTEK İSTEDİ
MHP Merkez İlçe Başkanı Salih Özparlak, İl Genel Meclisi Üye seçimlerinde ittifakın olmadığını MHP ve AK Partinin kendi adayları ile yarışacağını işaret etti. Başkan Özparlak,  Burdur halkından, MHP İl Genel Meclisi Adayları için destek istedi. Başkan Özparlak, “Peki ittifak oy pusulalarına nasıl yansıyacaktır? Büyükşehirlerde; büyükşehir belediye başkanlığı, ilçe belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve mahalle muhtarlığı seçiminde, küçük illerde; il genel meclisi üyeliği, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği, muhtarlık seçimlerinde, köylerde; il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık seçimlerinde oy kullanacak.  MHP Burdur’un 15 seçim bölgesinden Merkez ilçe hariç olmak 14 seçim bölgesinde Belediye Başkan adayı ve il genel meclisi adayı çıkararak seçim yarışına girmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi Burdur da sadece Merkez İlçe de cumhur ittifakı Belediye Başkanlığı seçiminde ittifak yapmış olup, İl Genel Meclisi seçiminde adaylarını çıkarmış ve İl Genel Meclisi seçiminde oy pusulasında yerini almıştır” ifadelerini kullandı.

Milli Bekanın önemini vurgulayan Başkan Özparlak, “Genel Başkanım Dr. Devlet Bey’in dediği gibi Türkiye’yi 2023’e taşıyacak muazzez irade ve itibarının adı cumhur ittifakıdır. Kaynağını milli duruştan, kararını milli iradeden, kavlini Cumhuriyetin birikimlerinden alan bu ittifakın 31 Mart 2019’da 24 Haziran seçiminden aldığı desteğin gerisine düşmemesi yegane amaçtır. Bu amaçla şehrimizde bu ittifak tüm heyecanıyla devam etmektedir. Yerel seçimlerin beka ile ilgisi yoktur diyenlere de şunu hatırlatmak gerekmektedir. Çukur ve hendek siyaseti yapanlar bombaları patlatıp güvenlik güçlerimizi şehit edenler vatandaşlarımızı katledenler hangi partinin belediyeleriydi? Şimdi, bu partiyle aynı safta yer alanlar aynı hedefe koşanlar kimlerdir? “Kürdistan'da kazanacağız, Batı’da da AKP ve MHP'ye kaybettireceğiz” diyenlerle kirli siyasi tezgahlar içine giren, oy kaybetme ihtimalini gözeterek bu sözlere tepki gösteremeyen, tek bir itiraz cümlesi olmayan tek derdi Erdoğan ve Bahçeli düşmanlığı olan ve bunun üzerine siyaset yapanlar kimlerdir?  Bütün bunları Türk milleti hafızasına kazımıştır” şeklinde konuştu.

YENİ ZELLANDA’YA BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ
Yeni Zellanda’ya başsağlığı dileklerini ve üzüntüsünü aktaran Başkan Özparlak, Türk-İslam düşmanlığına dikkat çekti.  Özparlak “Ülkemize 16000 km uzaklıkta olan Yeni Zelanda’da Müslümanlara yönelik yapılan vahşi katliamın detayında Türk-İslam düşmanlığını görebilmekteyiz.  Tâ sekiz asır önce Selçuklu ordusunu hangi Gürcü kralı ile kumandanının mağlûp ettiğini bilecek, Sırplarla ve Macarlarla 14. ve 15. asırda tutuştuğumuz muharebelerdeki Hristiyan kumandanların isimlerini art arda rahatça sıralayacak, Osmanlı Ordusu’nun 1683’te Viyana önlerinde bozguna uğramasında ikinci, hattâ üçüncü derecede rolü olan Avrupalı generallerin adlarını tek tek yazacak, Kıbrıs’ın fethinde esirleri öldürdüğü için idam edilen İtalyan generali bile unutmayacak, Konstantinopolis’e (İstanbul’a) gelir, tüm cami ve minareleri yıkarız. Ayasofya, minarelerden kurtulacak ve Konstantinapol hak edildiği gibi tekrar Hristiyan şehri olacak diyerek Müslümanları ve Cumhurbaşkanımızı tehdit edecek bir anlayış, diri tutulmuş kin ve intikam hırsıyla yaşayanlar olduğu sürece; “IŞİD, El-Kaide dediğimiz terör örgütleri kendi Müslümanlık anlayışlarını zorla dayatmaya çalışıyorlar. Eğer onların dediklerini yapmazsanız; katliniz vacip oluyor. İslam dünyasında yaşanan dram, İslam dünyasından kaynaklanan terör bütün dünyada farklı yorumlara yol açtı” diyerek katliam sonrası sözlerine bu şekilde başlayan bir muhalefetin genel başkanı olduğu sürece istikbal sorunumuzu aşacak yegane ihtiyaç azami müştereklerde buluşmuş yerli ve milli bir ittifakın yerelde ve genelde başarılı olmasıdır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak 31 Mart 2019’a Cumhurun ittifak ruhunun damga vurmasını istiyor ve arzuluyoruz. Bizim safımız bellidir. Cumhur ittifakı adayımız Deniz Kurt un yanında olmak, onunla çalışmayı milli bir vazife olarak görmekteyiz.  Bu nedenle Burdur merkezde ittifakın kadrolarıyla köklü bir değişime ihtiyacı olduğunu düşünmekteyiz. Son yıllarda birikmiş sorunlara çözüm bulamayan yerel yönetim, Batı Akdeniz’in nadide şehrini ekonomik kültürel ve yaşamsal anlamda köşeye sıkıştırmış vatandaşı alternatif arayışlara sürüklemiştir. Çevre illerimiz bu manada nüfus ve ekonomik olarak güçlenirken maalesef şehrimiz gün geçtikçe geriye gitmekte ve hızla göç vermektedir. O sebeple Burdur’da değişim olmadan gelişim olamayacağı artık vatandaşımız da görmektedir. Özellikle milliyetçi ülkücü seçmen bu noktada anahtar rolünü oynayacak ve kararını liderinin de emriyle cumhur ittifakı yönünde kullanacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Zillet ittifakı her ne şart olursa olsun Burdur da ülkücü milliyetçi oyları alamayacaktır. Cumhur ittifakı 31 Mart 2019’da Burdur’un burçlarına sancağını Allah’ın izniyle dikecektir.  Cemil Meriç in dediği gibi: “Artık sağcı solcu kalmadı, Elimizde bir vatan kaldı, bir de vatan hainleri! ‘’
Hayal GİRİŞİM

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  YAZARLAR Tümü


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV