banner66

25 Mayıs 2019 Cumartesi

JANDARMA YİNE AFFETMEDİ!

“Ali Orkun başkana, gel oyunu ver kardeşim!”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Ayın 31’inde sandığa giden bütün Burdurlulardan bir şey istiyorum, bütün bu hizmetleri görüp, takdir edin, elinizi vicdanınıza koyun ve oyunuzu öyle kullanın. AK Partili kardeşlerime de seslenmek isterim, sen yerel yönetimlerde iyi bir hizmet alıyorsan, bu şehrin caddeleri ve sokakları temizse, belediye başkanı hem geçmiş borçları ödeyip hem de yeni ve güzel yatırımlar yapıyorsa, vatandaşların gönlüne dokunan, onları huzurlu kılan bir kenti inşa etmeye başlamışsa sen de sandığa giderken elini vicdanına koy ve Ali Orkun başkana gel oyunu ver kardeşim” diye seslendi.

07 Mart 2019 Perşembe 16:20
“Ali Orkun başkana, gel oyunu ver kardeşim!”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Burdur'a gelişinin 89. yılı ve Proje Tanıtım Toplantısı sebebiyle Burdur'a geldi. Kılıçdaroğlu, Belediye Konferans ve Sergi Salonu'nda düzenlenen toplantıya katıldı.  Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın ilk konuşmasını CHP İl Başkanı İzzet Akbulut gerçekleştirdi. Toplantıda katılımcılara seslenen Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ise yeni dönemde hayata geçireceği projeleri tek tek tanıttı.
“ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN VE OYUNUZU ÖYLE KULLANIN”
Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Burdur’a teşriflerinin 89. Yıldönümü münasebetiyle Burdur’da olmaktan şeref duyduğunu dile getiren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Öncelikle bizlerle iktidar partisi arasındaki farkı bilmenizi isterim, bizim belediye başkanlarımız her yerde, katıldığım her toplantıda önce ne yaptıklarını ve gelecekte neleri yapacaklarını anlatırlar, mitingde olsa, toplantı da olsa ilk sözü biz onlara veriyoruz çünkü o kentle ilgili olarak yani belediye başkanı olarak görev yaptıkları veya görev alacakları bir kente,  neler yaptılar, neleri hedefliyorlar vatandaşın bilmesi lazımdır. Onlar ne yapıyorlar, bir kişi çıkıyor, o konuşuyor, sözünü bitiriyor, bütün dilince ne var, ben varım, bütün dilinde ne var, Cumhuriyet Halk Partisi var. neyse bereket versin ben varım yoksa konuşacağı hiçbir şey kalmayacak ve dolayısıyla biz bir kenti yönetirken, o kentte mutlu insanların olmasını isteriz, huzurlu insanların olmasını isteriz, her evde bereketin, her evde huzurun olmasını isteriz. Aramızda çok sayıda muhtar kardeşim, sivil toplum örgütlerinin saygıdeğer yöneticileri var, işbirliği yaptığımız İYİ Partinin sayın il başkanı ver değerli arkadaşlar var ve siz Burdurlular buradasınız. Mustafa Kemal Atatürk’ün Burdur’a gelişinin 84’üncü yılında sizlerle birlikte olmaktan şeref ve onur duyuyorum. Bir belediye nasıl yönetilir, Burdur’a defalarca geldim, bürokrat olarak da geldim, siyasetçi olarak da geldim, bu sabah duygularımı açıklayayım size uçaktan indim ve bir otobüsle Burdur’a geldik. Burdur’a girdiğimiz andan şöyle bir tabloyu gördüm, bir Avrupa kentine girer gibi bisiklet yolları, güzel yollar, tertemiz bir kent gördüm ve gerçekten de görünce belediye başkanımız çalışmış dedim. Eğer o kente giren, o kentte yaşamayan birisi o kente girdiği zaman yollarını, caddelerini gördüğünde, güler yüzlü esnafını gördüğünde, el sallayan esnafını gördüğünde mutlu olmaz mısınız, mutlu olursunuz dolayısıyla ben belediye başkanınıza hepinizin huzurunda teşekkür etmek isterim. Size geçmişte neler yaptıklarını ve bundan sonra neler yapacağını anlattı. Takdir sizindir. Sizler karar vereceksiniz. Halkın takdiri herşeyin üzerindedir dolayısıyla hangi partiden olursa olsun, ayın 31’inde sandığa giden bütün Burdurlulardan bir şey istiyorum, bütün bu hizmetleri görüp, takdir edin, elinizi vicdanınıza koyun ve oyunuzu öyle kullanın, tek istediğim budur” dedi.
“SİYASET HALKA ADANMIŞLIKTIR, CEBİNİ DOLDURMAK DEĞİLDİR”
Bir belediye başkanının ilk önce halka hesap verebilen bir başkan olması gerektiğini vurgulan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir belediye başkanı ne yapmalıdır, bir belediye başkanı, birincisi harcadığı her kuruşun hesabını kendini seçen vatandaşa vermelidir. Ne söyledi belediye başkanımız, ‘Ben Burdurlulara hesap vereceğim’ dedi.  Siz hiç iktidar partisinden bir belediye başkanının çıkıp da millete ben vatandaşa, ben belediyede beni seçen vatandaşlara hesap vereceğini duydunuz mu, niye hesap vermiyorlar,  malum, malum, biliyorsunuz. Bütün çabaları meydanda, bakınız siyaset kurumunda hesap vermek farklı bir şeydir. Siyaset kurumunda hesap vermek vatandaşla belediye başkanı arasındaki güven ilişkisini yükseltmektir.  Vatandaş diyor ki, sen benim paramı harcıyorsun, doğru, sizler belediyeye harç ödüyorsunuz, vergi ödüyorsunuz, belediye başkanı bu parayı harcıyor, nereye harcıyor, vatanda için harcayacak ve harcarken de nereye ne kadar harcama yaptığının da hesabını verecek, o zaman ne olur, belediye başkanı kul hakkı yememiş,  doğru hareket etmiş, hesap vermenin onurunu yaşamış olur. Siyaset kurumunun özelliği budur. Siyaset halka adanmışlıktır, cebini doldurmak değildir. Bizim siyaset anlayışımız da budur. Bizim siyaset anlayışımızda belediye başkanlarımız millete hesap verirler, diyor ya birileri, bizim belediye başkanımız diyor ki, öğrencilere indirim yapacağım, suyun fiyatını düşüreceğim, saraydaki zat ne diyor, kimin parasını harcıyorsun, meraklanma uçak benzininin parasını harcamıyor, milletin parasını millet için harcayacak. Yani vatandaşa bir şeyi ucuz vereceğiz, ona bile isyan ediyorlar. Nasıl ucuz verirsiniz diye, varlık kuyrukları oluştur biliyorsunuz, domates kuyruğu, sivribiber kuyruğu varlık kuyruğu oldu bunlar ama ben size şunu söyleyeyim, en büyük varlık kuyruğunu Şanlıurfa yaşadı. On bin kişilik yere 40 bin kişi başvurdu, görkemli bir kuyruk, en büyük işsizlik varlık kuyruğu oldu, böyle bir akıl olabilir mi, böyle bir mantık olabilir mi, yahu bu milletin aklıyla dalga geçmek senin haddine mi?” diye konuştu.
“AYRIMCILIK YOK BİZİM KİTABIMIZDA, AYRIMCILIK YAPMAYACAĞIZ”
Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin hizmetlerinde siyaset ayrımı olmadığını, ayrımcılık yapılmadan halka adanarak hizmet verildiğini belirten CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Türkiye bir yangın yeri, ekonomik açıdan işsizlik var, yoksulluk var, çiftçi memnun değil, hanelerde huzursuzluk var, alınan aylıklarla geçim olmuyor dolayısıyla bütün bir sorunları bir şekilde çözmemiz lazımdır. Kavgadan uzak çözmemiz lazımdır. Halkın ferasetine güvenerek çözmemiz lazımdır. Halkın desteği ile çözmemiz lazımdır. Halkın desteği ile çözmemiz lazımdır. Beraber oturup, düşünerek çözmemiz lazımdır. Belediye başkanlarımdan şunu da istiyorum, bir mahalleyle ilgili karar alacaksanız, o mahallenin muhtarını mutlaka dinleyeceksiniz kardeşim, mahallenin muhtarını davet edeceksiniz veya sen gideceksin, şu mahallede ben şunu yapmak istiyorum, şu parkı yapmak istiyorum, şurada bir ev yapmak istiyorum, şurada şu sosyal tesisi yapmak istiyorum işbirliği halinde yapacaklar, nedir bunun adı, birlikte yönetimdir dolayısıyla muhtarı kim seçiyor mahalleli seçiyor, belediye başkanı seçiyor, kim seçiyor daha geniş bir kitle seçiyor, gönül birliği kuracaklar ve bulundukları beldeye en iyi hizmeti el birliği ile götürecekler. Arzularımdan birisi de budur dolayısıyla işbirliği belediye yönetiminde işbirliği son derece önemlidir. Bir şey daha istiyorum belediye başkanlarımdan, gerçi belediye başkanımız bunu yapıyor, belediye başkanı seçildiğimiz günden itibaren size oy versin veya vermesin bütün vatandaşlara eşit hizmet götüreceksiniz, ayrımcılık yok bizim kitabımızda, ayrımcılık yapmayacağız. Bu bağlamda, AK Partili kardeşlerime de seslenmek isterim, sen yerel yönetimlerde iyi bir hizmet alıyorsan, bu şehrin caddeleri, sokakları temizse, belediye başkanı hem geçmiş borçları ödeyip, hem de yeni ve güzel yatırımlar yapıyorsa, vatandaşların gönlüne dokunan, onları huzurlu kılan bir kenti inşa etmeye başlamışsa sen de sandığa giderken elini vicdanına koy ve Orkun Başkana gel oyunu ver kardeşim” diye konuştu.  
Türkiye'nin ekonomik krizin ortasında olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, Suriyelilere 35 milyar dolar ödendiğini, ama çiftçinin unutulduğunu öne sürdü. Bu seçimlerin önemli olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, ülkeye sahip çıkılmasını istedi.  Vatandaşın vergi yükü altında erdiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Erkeklere bir müjde vereyim; kürkte vergi sıfırlandı. Bu salondan çıktıktan sonra hanımlara birer kürk alırsınız. Kürkte vergi niye sıfırlanır Allah aşkına? Bana bir Allah'ın kulu çıkıp söylesin. Suda, kefende, portakalda, domateste her şeyde vergi var, kürkte vergiyi sıfırladılar. Niçin?" ifadelerini kullandı.  Kılıçdaroğlu, Burdur Belediye Başkan adayı Ercengiz için destek istedi.
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasının ardından Burdur Adayları ile birlikte gövde gösterisinde bulundu.

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV