banner66

22 Şubat 2019 Cuma

Alkollü sürücü, 4 otomobili biçti: 2 yaralı

AK Parti’de gündem yerel seçim!

Burdur Belediyesi’ne de talip olduklarını açıklayan Başkan Mengi, bazı projeleri sanayi esnafı ile paylaştı.

03 Ağustos 2018 Cuma 14:11
AK Parti’de gündem yerel seçim!
AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Burdur Yeni Sanayi Sitesinde Sanayi esnafı ile 3 sokakta kahvaltıda buluştu. Hizmet partisi olan Ak Partinin daha iyi hizmet vermek için Burdur Belediyesini de alarak daha iyi hizmet vereceklerini söyledi. Bazı projelerini sanayi esnafı ile paylaştı. Projeler arasında yeni sanayi esnafını da yakından ilgilendiren proje de yer alıyor. Konuşmasına yeni hükümet sistemi ve milletvekili seçimlerinden bahsederek başlayan Ak parti Burdur il Başkanı Volkan Mengi, “Burdur’da 2 milletvekilimizi koruduk. Cumhurbaşkanımız bundan çok memnun kaldı. Ama Cumhurbaşkanımıza il Başkanı oluyorken biz Belediye Başkanlığı sözünü vererek bu görevi inşallah bu görevi sürdürmek istediğimizi ilettik. En büyük beklentisi Burdur Belediyesi’ni tekrar alıp, özellikle şehir merkezimizin büyük bir değişim ve dönüşüme başlaması. İnşallah Cumhurbaşkanımızın desteği ile 31 Mart’a kadar sizlerle hep beraber olacağız. Sizlere derdiğimizi anlatacağız, Cumhurbaşkanımızın Burdur Belediyesi’ni çok istediğini anlatacağız. İnşallah sizle4rin desteği ile 31 Mart gecesi belediyeyi almak istiyoruz. Çalışmalarımızı şimdiden başladık. Zaten Ak Parti’de bir seçim biter, ertesi gün diğer seçim hazırlıkları başlar. Şu an bizim bu 12’inci kahvaltımız. Hem çarşıda, hem sanayide kahvaltılarımıza başladık. Akşamları da evlerdeyiz. Mahalle toplantılarımıza vekillerimiz ile başlayacağız. Artık gündem yerel genel seçim. Ayın 18’inde kongremiz var. Cumhurbaşkanımız tekrar genel başkanımız olacak. Büyük ihtimal kurban bayramından sonra seçim çalışmaları daha da hızlanacak” dedi. Projelerin hazırlanıp sunacaklarını açıkladı.

“KENTSEL DÖNÜŞÜME SANAYİNİN DE İHTİYACI VAR”
Bazı projeleri yeni sanayi esnafı ile paylaşan Adalet ve Kalkınma Partisi Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, “Burdur’umuz ve sanayimiz için projelerimiz var. Sanayi esnafı ile konuştuğumuz üzere artık yeni sanayi yıprandı yoruldu. Kentsel dönüşüme sanayimizin de ihtiyacı var. Artık dükkanlarımız yetmiyor. Kanun nizam çerçevesinde burada imar değişimi, dönüşümü yani bir kat artışı olabilir mi? Depo kullanma açısından, buralardaki yapılar ne kadar sağlam? Buna da bakmak lazım. Artık buraları da yenilemek lazım” diye sanayi esnafına müjde verdi.
“AK PARTİLİ BELEDİYE ÖNCÜLKÜĞÜNDE KENTSEL DÖŞÜM YAPILACAK”
Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Burdur Yeni Sanayi Sitesinde Sanayi esnafı ile 3 sokakta kahvaltıda buluştu. Hizmet partisi olan Ak Partinin daha iyi hizmet vermek için Burdur Belediyesini de alarak daha iyi hizmet vereceklerini söyledi. Bazı projelerini sanayi esnafı ile paylaştı. Burdur’un da belirli bir alana sıkıştığını sözlerine ekleyen Başkan Mengi; “Artık şehrimiz kendi kendini yenilemesi gerekiyor. Büyük bir kentsel dönüşümü Ak Parti’yi belediyemiz öncülüğünde yapmak istiyoruz. Bunun da hazırlıkları içerisindeyiz” dedi.

“GÖLLE ŞEHRİMİZİ BARIŞTIRMAK İSTİYORUZ”
Burdur halkının Burdur Gölü kirlendikten sonra gölden kopmak zorunda kaldıklarını kaydeden Başkan Mengi; “Biz bu kopuşu da bitirmek istiyorum. Özellikle Cumhurbaşkanımızın 25 Haziran seçimlerinde millet bahçesi seçimlerini anlatmıştı. Bizde vekillerimizle istişare ediyoruz. Bizde her ildeki, millet bahçesini bizde göl kenarında uygulayabilir miyiz ? diye Şu an çalışma yapıyoruz Çevre ve Şehircilik il müdürlüğümüz ile birlikte.  İnşallah şeker plajı ile halk plajı arasında büyük bir millet bahçesi yapmayı planlıyoruz. Herkesin faydalanabileceği, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, park ve bahçeler, çadır kampları yani şehrin gölle barışabileceği büyük bir botanik bahçe projesi. İçerisinde lavantaların olacağı turistlerin gelip fotoğraflar çekilebileceği hedef ve hayallerimiz var” sözlerine yer verdi.

Burdur’un hem yerli hem de yabancı turist sayısındaki artışa da dikkat çeken Başkan Mengi, “Özellikle antik kentlerimize ve Burdur şehir merkezimize gelip görmek istiyorlar. Ama bun şehrimiz hazır değil. Biz buna da hazırlanmak işitiyoruz. Yani birçok tur otobüsü geliyor. Şehirde nereye gideceği tam planlanmamış. Ortada kalıyorlar. Turistlerimize şehrimizin nasıl gezdirileceğine dair bir güzergah yok. Bunların belediye tarafından ayarlanması, hazırlanması gerekiyor. Esnafımızda bu turlardan maksimum derecede faydalanması gerekiyor. Gelen turist  Salı pazarından domates almak istiyor. Yukarı pazarda gezmek istiyor. Lokantalarda Burdur Şiş, ceviz ezmesi  yemek istiyor. Ama bunun bir organizasyonu, bir plan programı maalesef yok. İşte bunun en büyük paydaşı belediyedir. Belediye bunun alt yapı ve planlamasını kültür müdürlüğümüz ile birlikte yapmak zorunda. Ama maalesef böyle bir dert yok. Heyecan yok hiç bir proje de yok. Sizlerde belediyeyi takip ediyorsunuz. Yani hedefleri olan bürük bir hayalleri olan belediyecilik anlayışı ile şu an yönetilmiyor. Şu an bizim Ak Parti teşkilatları olarak büyük hayallerle Burdur’umuzu büyütmek, geliştirmek istiyoruz. Tabii rast gele değil. Hep beraber sizlere de sorarak sizlerle iç içe olarak yapmak istiyoruz” dedi.

AK PARTİ’NİN BURDUR BELEDİYE BAŞKANI ADAYININ TARİFİNİ VERDİ

Kamu oyunda da merakla beklenen; “Burdur Belediye Başkanı Adayı kim olacak” sorularına da açıklık getiren Başkan Mengi, “Sizlerde merak ediyorsunuz,  bizlerde merak ediyoruz. Bunun bizler için kriterleri var. Halkımız ile iç içe olacak belediye başkanı dayı olacak. Olmak zorunda. Çünkü vatandaşımız her gün böyle belediye başkanı ile iç içe olmak istiyor. Bunun sürekli devamlı hale getirilmesi lazım. Belediye Başkanı adayımız genç olmak zorunda, çünkü halkın böyle bir teveccühü var. Belediye Başkanımızı teşkilatları ile yüzde yüz uyumlu kavga etmeden vekillerimizle, teşkilatlarımızla projeleri ile uyumlu bir aday olmak zorunda. Ve önemlisi de belediye başkan adayımızın gece gündüz çalışmak durumunda. Nasıl Cumhurbaşkanımızın  sabah namazı ile bir başlayacak gece yarılarına kadar.  Halkın içinde projelerin içerisinde bir belediye başkanı olmak zorundadır. Seçilirse de bunları yapmak zorunda. Biz çalışmalarımızı yapıyoruz. Tabii bayramdan sonra süreçler başlayacak. İnşallah sizlerin seveceği, teveccüh göstereceği, yapılabilir projeleri sizlere anlatacak. Yapılamazları atıp tutmayacak. Yapılabilir şehrin dinamiklerini harekete geçiren ve şehrin her sorunu ile dertlenen başkan ve teşkilat olarak sizlerin karşınıza çıkmayı hedefliyoruz” dedi.

“TREN YOLU KALKACAK, YENİ CADDE OLUŞACAK”

Bir çok hayalimiz var diyerek projeleri paylaşmaya devam eden Başkan Mengi; “Tren yolu şehri ikiye bölüyor. Bunu nasıl düzenleyebiliriz. Artık hızlı tren geliyor. Yolcu treni şehrimize girmiyor. Tren istasyonunu şehrimizden kaldırıp, ikinci organize sanayi bölgesinin altına nasıl taşıyabiliriz? Bunların çalışmalarını yapıyoruz. Hedefimiz bu yönde. İstasyonu kaldırıp şehri bütünleştirmek, tren yolunun kalktığı alanı da Burdur’un yeni bir Gazi bulvarı, Gazi Caddesi yapmayı, imarını yeniden düzenleyip, yeniden hareketlendirip, sanayimize gelen bu yolu Burdur un en güzel caddesi haline getirmeyi hedefliyoruz. Çalışıyoruz. Yeni bakanımız bu teklifimizi götüreceğiz” dedi.

“İSTASYON MİLLET KIRAATHANESİ OLACAK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her ilde “millet kıraathaneleri” diye kültür parkı, merkezi tarzında bir yapı vaat ettiğini sözlerine ekleyen Başkan Mengi; “Burdur’da istasyonun olduğu bölge eğer istasyon kalkarsa, gençlerin, yaşlıların, bayanların, çocukların faydalanabileceği büyük bir kültür merkezi şeklinde, kültür kıraathanesi olmasını hedefliyoruz. Hayalimiz bu ama bu çalışmalar neyi getirir bunu bilemiyoruz. Ama belediye başkanımız böyle projelerin peşinden koşacak” diye konuştu.

HEDEF VE HAYALLER ÇOK BÜYÜK…

Şehrimizin özellikle bölgenin Kültür başkenti. Antalya’nın ve Afyon’un da Isparta’nın da Denizli’nin de kültür başkenti Burdur’dur. Burdur’dan kültür yayılır. Bunu hedefliyoruz. Bütün Dünya’ya Türkiye ye Burdur Bölgenin Batı Akdeniz in Kültür başkentini anlatmamız gerekiyor. Bunu yapabiliriz? Bunun yolları var. Burdur şekerini tanıtmaktan geçer. Burdur şeker festivali yapmak zorunda, Burdur, süt, ayran et festivali yapmak zorunda. Burdur teke yöresi festivali yapmak zorunda. Burdur Yörük Festivali yapmak zorunda. Bunları yaparken de devlet büyüklerimizi Burdur’da ağırlayarak Türkiye’ ye her şeyimizi tanıtabiliriz. Burdur Gölümüzü tanıtabiliriz. Salda Dünyaca ünlü olamaya başladı. İnşallah dertli bir belediye başkanımız vekillerimiz ile beraber Salda’yı Dünya’nın en popüler yeri haline getirebiliriz. Bu bizim elimizde çalışırsak olur.  Mesela Cumhurbaşkanımız önderliğinde Dünya liderlerinin geldiği bir toplantı yapabiliriz. Büyük hedef ve büyük hayallerimiz var. Bunları yapmak için gece gündüz mücadele edeceğiz. Vekillerimiz ile birlikte ama bir kanadımız eksik o kanadımız belediyemiz. Onu da alırsak çok hızlı bir şekilde şehrimize daha büyük yatırımları hedefliyoruz. İnşallah seçime kadar biz gönüllere girmeye çalışıyoruz” dedi.

AK PARTİ HİZMET PARTİSİ

Ak Parti’nin hizmet partisi olduğunun altını çizen Ak Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi; “Cumhurbaşkanımız önderliğinde Ak Parti 17 yıldır iktidarda,  derdimiz sizlerin sorunlarına çözüm bulmak. Bu zaman da kadar bir çok soruna çözüm bulduk. Ama zor günlerden de geçiyoruz. Bu zor günleri de birlik ve beraberlikle aşacağız inşallah” diye konuştu.

“OYUNLARI BOZDUK, BOZMAYA DEVAM EDECEĞİZ” VURGUSU

Başkan Mengi konuşmasının sonunda; “Çünkü sizlerde televizyonlardan takip ediyorsunuz büyük bir operasyon var. Haritaların değişmesi söz konusudur. Bizlerde ülkemizin sınırlarını ve güvenliğini korumak mecburiyetindeyiz. Görüyorsunuz Irak ve Suriye’yi bir zamanlar Gürcistan’ı, her yeri karıştırarak kargaşa ortamı yaparak kendi emelleri uğruna hayatları hiçe sayarak, kendi menfaatleri uğruna ülkelerin gelecekleri ile onuyorlar dış güçler. Bizlerle de oynamak istiyorlar ama halkımızın birlik ve beraberliği buna izin vermiyor. Cumhurbaşkanımız önderliğinde bu oyunları bozuyoruz. İnşallah bozmaya da devam edeceğiz. Çok çalışacağız, milletimiz ve geleceğimiz için bu mücadeleyi sürdüreceğiz inşallah” diye konuştu.
Halil İbrahim KARA

 

 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  YAZARLAR Tümü


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV