banner66

06 Aralık 2019 Cuma

-3’te 3 Sözünü Aldı

-Başbakan Ahmet Davutoğlu: “Siz 3 milletvekili omuz omuza Ankara’ya gönderecek misiniz? Siz gönderin 4. milletvekiliniz benim, Burdurlu Ahmet. Bütün hizmetlerin Burdur’a gelmesi için gece gündüz çalışacağız. 7 Haziran’da yeni bir destan yazmaya var mıyız?”

20 Mayıs 2015 Çarşamba 15:40
 -3’te 3 Sözünü AldıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, miting programı kapsamında Burdur Halkı’na seslendi. Başbakan Davutoğlu’na Burdur’da eşi Sare Davutoğlu ve Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da eşlik etti.

            Miting öncesi konuşan Ak Parti Burdur İl Başkanı Ömer Bütüner: “Bugün bizim için müstesna birgün, bu coşkumuza bizimle ortak olduğunuz için teşekkür ederim. Hamdolsun bugün bizim için bu yolda ürkmeden yürüyen adam gibi adamlarla yiğit insanlarla yürüyoruz. Bu yolda koma yok, ürkme yok birileri bizi engellemek için tuzak kuruyorlar.  Bu ülkede 3 Kasım 2002 tarihinden bu tarafa çok şeyler değişti. 1923’ten 2002’den ne varsa fazlasıyla kat be kat 13 yıllık dönemde yapıldı. Projeler yapıldı, yenilerine başlandı emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Neydi sloganımız onlar konuşur ak parti yapar yıllarca Burdur’umuzu uyuyan güzel burdur olarak tanımladık. Bize hep Burdur’u uyuyan güzel olarak tanıttılar biz de hep uyuduk ama artık uyanma vakti biz artık uyuyan güzel burdur değil, uyuyan yiğit burdur istiyoruz. Uyanan, çalışan ve hep birlikte kalkınan Burdur istiyoruz. Burası Teke Yöresi’nin başkenti, teke uyuşukluğun değil hareketin simgesidir. Bugün Burdurlulara diyoruz ki, anan geldi baban geldi, hadi gali sen de gel, onun için hedefimiz 3’te 3, hedef 2023.. Dün Kılıçdaroğlu’nun mitingini izledim. Dediler ki; hedefimi 3-0 bizde dedik ki hedefimiz 3’te 3,  tabi biz 3 milletvekili alırsak, onlarda 0 alır. Biz ne yaparsak yapalım Kamil Özcan’ı milletvekili olarak göndereceğiz. Ak parti yüzde 51.1, sonuçlar bize geçmez ama evet dedirtiyor. Bu ankete göre iki vekillik bizim, üçüncü vekillik ise ortada onun için daha çok çalışıp, biz bir olursak, tefrikaya düşmezsek işte o gün zafer bizim olacak. Zira burada girmeden tefrika bir millete düşman giremez, topla vurdukça yürekler onu top sindiremez” dedi. Başkan Bütüner konuşmasına Necip Fazıl Kısakürek’in  ‘Utansın’ şiirini okuyarak son verdi.

            AK parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Reşat Petek ise şöyle konuştu: “Burada 12 yıldan beri sürdürdüğümüz demokrasi mücadelesinin hak ve adalet mücadelesinin zaferle taçlandığını görüyorum. Biz güzel yurdumuzda, yeter söz milletindir, karar da milletindir düsturunu kendimize örnek edinerek yollara çıktık ve sizlerle kucaklaşmaya geldik. Bize evinizi açtınız, yollarımızı meydanları doldurdunuz, biz bu sevgiyi bu vefayı asla unutmadan aziz milletimize güzel Burdur’umuz hizmetin en iyisini sunmak için yollardayız”

 

            Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Burdur yatırımlarını açıklayan Gençlik ve Spor Bakanı ve Samsun Milletvekili Adayı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Hükümeti’nin Burdur gençliğine hizmet etmeye devam edeceğini söyledi. Bakan Kılıç: “Burdur bugün başka güzel, buradan meydan muhteşem görünüyor. Bizler bugün burada gençlerimiz için, geleceğimiz için çok büyük yatırımlara çalışıyoruz. 24 saat yetmez, 25 saat çalışacaksınız diye gece demeden gündüz demeden çalışıyoruz ve bunun hepsini Türkiye’miz, Burdur’umuz için yapıyoruz. Olimpik yüzme havuzu inşaatımız yapıldı. Spor salonlarımız tamamlanmak üzere, üniversite öğrencileri için bin 500’den fazla yeni yurtlarımızda bitmek üzere, bunların hepsini sizlerin hizmetine sunmak için yapıyoruz. Biz her zaman gençliğe güvendik. Sayın Ahmet Davutoğlu, hocadır gençliğimizin, öğrencilerimizin onun nezdinde ne kadar önemli olduğunu biliyoruz ve bu Ak davada he beraber el ele yürümeye devam edeceğiz bugün Burdur’da tarih yazıyorsunuz. Hepinizden Allah Razı olsun” diye konuştu.

 

            Cennet Burdur diyerek konuşmasına başlayan Başbakan Davutoğlu: “Burada dur, burada Cennet Burdur var, Burdur”a selam vermeden geçme diyoruz. İlim irfan diyarı Cennet Burdurlu hemşerilerim, bu diyar ilim diyarıdır. Burdur ilim diyarıdır. Cennet kokusunun geldiği diyardır Burdur. Askerliğimi Burdur’da yaptım: Burdur’un suyundan içtim. Çorbasını içtim. Burdur’un ekmeğini yedim. Hiçbir zaman Burdur’u unutmadım. Hiçbir zaman unutmayacağım inşallah. Yörük simgesini de aldık yola çıkmaya hazırız. Hazır mıyız? Biz bu davanın Torosların çocuğuyuz. Aziz Burdurlular. 7 Haziran’a doğru yola çıkarken. Tam bu günlerde hepimizin muhasebe yapma vakti” dedi.

 

Başbakan Davutoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “

 

KARNESİ ZAYIF OLAN YENİ SINAVA GİREBİLİR Mİ?

Burdur’dan Kılıçdaroğlu duysun. 1991- 1992’de SSK’yı devir aldı. SSK kar yapıyordu. 7 sene sonra bıraktığında ssk 1 katrilyon borç ile devir edildi. Şimdi karnesi zayıf olan yeni bir sınava girebilir mi? O zaman de diyeceği önce bütünlemeye gir sonra sınıfı geçmeye bak. Bütünlemeye gir. M illetin huzuruna çıktığında önce arkanda bir başarı hikayesi olacak. Şimdi diyor ki burada dün söylemiş bana bir dört yıl verin dört yılda 4 yıl sonra bırakacağım diyor. niye biliyor musunuz? 4 yıl bile dayanamaz. 4 saat bile bu memleket ona bırakılır mı?. Niye peki istiyor? SSK’nın parasını nasıl tüketti ise bizim biriktirdiğimiz hazineyi bile tüketmek istiyor da ondan.

“HEVESLİ MİRAS YEDİ”

Miras yedi. Miras yedi. Yahu biz bu mirası milletin alın teri ile buralara getirmiştik. 12 yıllık sayın başbakanımız başbakan iken uyku yok dur yok durak yok. o koştu biz koştuk. Şimdi yine koşuyoruz. Milletimiz ile koşuyoruz. Hazinemiz bereketlenmiş. Kılıçdaroğlu’da heveslenmiş. yahu bu senin malın değil ki neye hevesleniyor sun. Hevesli Miras yedi. SSk’yı ne yaptığını biliyoruz. Ee o zaman nasıl çıkıyorsun halkın önüne? Yahu diyeceksiniz ki önce oy vereceğin sandığı bul, ondan sonra milletin huzuruna çık. Kendi aday olduğu seçimde oy kullanamayan oy pusulasına dahi sahip çıkamayana millet emanet edilir mi? Ona bu emanet verilir mi?.E ee Burdur vermeyeceğinize göre kime verilir? Nasıl verilir 3’te 3 varmıyız. 3’te 3’ü vermeye hazır mıyız?. 

 

ÖNCE SANDIĞINI BUL

Kılıçdaroğlu’nın AK Parti’nin biriktirdiği hazineye heveslendiğini söyleyen Başbakan Davutoğlu: “Kılıçdaroğlu bana 4 yıl verin diyor. SSK'nın parasını nasıl tükettiyse bizim biriktirdiğimiz hazinemizi de tüketmek istiyor.  Mirasyedi..Mirasyedi.. biz bu mirası milletin alın teriyle buralara getirmişiz, 12 yıldır, uyku yok, durak yok.. biz koştuk, şimdi yine koşuyoruz, milletimizle koşuyoruz, hazinemiz bereketlenmiş, Kılıçdaroğlu da heveslenmiş, yahu senin malın değil ki, neye hevesleniyorsun, neye, hevesli mirasyedi.. Önce oy vereceğin sandığı bul, ondan sonra milletin huzuruna çık. Kendi aday olduğu seçimde oy kullanamayan, oy pusulasına dahi sahip çıkamayana millet emanet edilir mi? Emanet kime verilir? Üçte üçe var mıyız? İşte 7 Haziran'da bir daha geleceğim. Kılıçdaroğlu matematik bilmez açıkça insanların gözüne baka baka yalan söylüyor. Bin liranın altında 8 milyon emekli var diyor ispat etsin ben bu koltuğu bırakırım. Yoksa sen yalancısın derim. Millete gözüne bakarak yalan söylüyor. Biz bırakın bir aile ve çalışanı eşi vefat eden kadınlara iki ayda bir maaş veriyoruz. Üniversite öğrencilerine 330 lira burs veriyoruz. Bu sabah engellilerimize buluştuk engelliler dışarıya çıkmaya çekinirdi. Şimdi hepsinin başı dik neden biliyor musunuz? Artık devlet engellilere sahip çıkıyor. Artık Türkiye müşfik bir devlet vatandaşını kimseye emanet etmez” dedi.

 

 

-KILIÇDAROĞLU MATEMATİK BİLMEZ-

Burdurlulardan 3 milletvekili isteyen Başbakan Davutoğlu: “ Kendi aday olduğu seçimde oy kullanamayan, oy pusulasına dahi sahip çıkamayana millet emanet edilir mi? Emanet kime verilir? Üçte üçe var mıyız? İşte 7 Haziran'da bir daha geleceğim. Kılıçdaroğlu matematik bilmez açıkça insanların gözüne baka baka yalan söylüyor. Bin liranın altında 8 milyon emekli var diyor ispat etsin ben bu koltuğu bırakırım. Yoksa sen yalancısın derim. Millete gözüne bakarak yalan söylüyor. Biz bırakın bir aile ve çalışanı eşi vefat eden kadınlara iki ayda bir maaş veriyoruz. Üniversite öğrencilerine 330 lira burs veriyoruz. Bu sabah engellilerimize buluştuk engelliler dışarıya çıkmaya çekinirdi. Şimdi hepsinin başı dik neden biliyor musunuz? Artık devlet engellilere sahip çıkıyor. Artık Türkiye müşfik bir devlet vatandaşını kimseye emanet etmez” dedi.

-ÇİFTÇİLERE 5 MİLTON TL DESTEK MÜJDESİ-
            Başbakan Davutoğlu, konuşmasında tarlaları dondan zarar gören çiftçilere 5 milyon TL destek verileceğini söyleyerek, Çiftçiler Günü’nü kutladı.  Başbakan Davutoğlu: “Aziz çiftçilerimiz çiftçiler gününüz kutlu olsun biz iktidara geldiğimizde çiftçilerin bütün destekleri kesilmiş Kemal Derviş döneminde şimdi de Kemal Derviş'i göreve çağırıyor. Aslında şunu demek istiyor bana birkaç sene ülkeyi verirseniz batırırım Kemal Derviş de gelip kurtarır. Burdurlu çiftçilerimize bir müjde vermek istiyorum 5 milyon lira dondan zarar gören çiftçilere destek için ödenecek. Biz yaptık yapıyoruz diye konuşuruz” diye konuştu.

 

Başbakan Davutoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “

 

“DEVLET ENGELLİLERE TEK TEK SAHİP ÇIKIYOR”

“Bu sabah engelliler ile buluştuk. Hepsinin başı dik kimisinin başı dik. Kimisi karikatür çizmiş. Kimisi şiir yazmış. Hepsi bizi bağrına bastı. Biz ona bağrımıza bastık. Artık devlet engellilerimize tek tek sahip çıkıyor. Engellilerin ailelerine özel yardım yapıyor. Eğer ihtiyaç sahibi ise ihtiyaçları karşılandığı gibi. Ayrıca tatil yapsınlar diye, özel bakım elemanı gönderiyoruz. Ve aileleri tatil yapabiliyorlar”

“ESNAFA DESTEK”

Esnaflarımın her birinin şartlar iyileşsin diye her türlü çabayı gösterdik. Yüzde 45- 46 olan esnaf faiz yükünü yüzde 4 lere 5 lere ve yeni başlayan esnaf için faizsiz krediye kadar düşürdük. Yine meslekleri kaybolan alanlarda 0 faizli destek veriyoruz. Bazı rakamlar vereyim de Kılıçdaroğlu duysun. 2002 de 1 yılda 91 bin otomobil satıldı. Geçen sene 587 bin satıldı. Bu millet alıyor bu otomobilleri. Cep telefonu 23 milyondu şimdi, 72 milyon”

-ONLARIN DA ŞEREFİ BANA EMANETTİR-

            Seçim öncesi siyasi partilerden mitinglerde hakaret içeren cümleler kullanılmamasını istediğini söyleyen Başbakan Davutoğlu, Devlet Bahçeli’nin kendisine hakaret dolu cümleler sarf ettiğini dile getirdi. Osmaniye mitinginde Bahçeli’yi yuhalatmadığını söyleyen Başbakan Davutoğlu: “Osmaniye’de Bahçeli’yi yuhalatmadım ama bahçeli mitinglerinde bize ağır hakaretler yaptı. Kimsenin şerefine laf ettirmem. Ben AK Parti Genel Başkanı olarak, Bahçeli, Kılıçdaroğlu ve Demirtaş ile siyasi rekabet yaparım ama Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak onların da şerefi bana emanettir, bana. Onun için kimseye bu sözü sarfetmem ama kimsenin de bizim gözümüzün içine baka baka, tarihe ihanet edercesine bize hakaret etmesine izin vermeyiz” şeklinde konuştu.

 

KASET VE ŞANTAJIN KARŞISINDAYIZ

 

Şantaj ve kaset uyarısı yapan Başbakan Davutoğlu, hangi partiden olkursa olsun, şantajcıların karşısında olacaklarını söyledi.   Kaset üzerinden birilerinin yıpratılmaya çalışılmasına ve şantajın karşısında olduklarını burgulayan Başbakan Davutoğlu: “Şimdi yine kasetlerden şantajlardan bahsediliyor. Şunu açıkça söylüyorum; kaset üzerinden birilerini yıpratmaya kalkılır şantaj yapılacak olursa, hangi partiden olursa olsun hakkında kaset olan kim olursa olsun onun yanında, şantajcıların karşısında olmaya varız, aynı yürekliliği de herkesten bekleriz. Birileri bize tuzak kuruyorsa, özellikle de paralel çete, bir taraftan 17-15 Aralık olayları, Gezi olayları hep demokrasiye darbe vurmak içindi” dedi.

BURDUR YATIRIMLARINI ANLATTI

Başbakan Davutoğlu, konuşmasının sonunda Burdur’a yapılan yatırımları anlattı. Davutoğlu: “Burdur’daki yatırımlarımız 4,5 milyar Türk lirası, 812 derslik, 5,5 milyon ders kitabı, 480 akıllı tahta verdik. Biz iktidara geldiğimizde üniversite yoktu. 6 fakülte 4 enstitü, 10 meslek yük. 20 755 öğrenci okuyor. Onları bağrınıza basıyor musunuz? Siz misafirperver Burdurlular, 3 hastane, 2 yeni bina bir ek blok yaptık. 7 aile sağlık merkezi yaptık. 218 km bölünmüş yol yaptık. Tarihi bir projeyi Burdur”a bütün bölgeye kazandırıyoruz. Eskişehir Afyon Antalya, Burdur hızlı treni proje aşamasında başlatıyoruz. 2005 de sanayiye, 20098 da konutlara doğalgazı biz getirdik. Doğalgaz konforunu biz getirdik. OSB bir taneydi 2 ye çıkardık. Şimdi 2 OSB daha yapıyoruz 4 tane olacak. Her köşesine yeni yatırımlar. 21 taşkın koruma, 2 sulama yenileme, 45 gölet. 4 spor tesisi, merkez adalet sarayı, 450 konutu kazandıracağız. Türkiye yükselirken bu cennet Burdur’u bütün dünyaya tanıtacağız. Bakın Burdurlular hastanelerde sağlık hizmetini görmeniz için 1 rakam daha vereyim Biz iktidara geldiğimizde Burdur’da kaç ambulans vardı? Sadece 1. Bütün Burdur’da Bucak’ta Bir olay olsa Burdur’a yetişmek mümkün değil. Burdur’da olsa Burdur’a bırakın diğerini. Şimdi kaç tane var 32 ambulans var.  Sadece Burdur’da 32 ambulans. Türkiye de 757 hastane inşa ettik. Türkiye’nin her yerinde vatandaşlarımız hiçbir fark olmadan gidiyor. Kim yaptı. Ak Parti yaptı. Onlar konuşur, Ak parti yapar. Burdur’dan Antalya’ya turizme inen, hızlı tren projesinden memnun musunuz? Yeniden AK Parti demeye hazır mısınız? Mehmet Akif’in  İstiklal Marşı’nda vurguladığı yeni Türkiye’yi kurmaya var mısın?” dedi.

BURDURLU SEÇMENDEN 3’TE 3 SÖZÜNÜ ALDI

Başbakan Davutoğlu, konuşmasının sonunda Burdurlulardan 3 milletvekili sözü aldı. Davutoğlu: “Bütün tuzakları bozmaya var mısınız,  tarih yazmaya var mısınız, 3’te 3 yapmaya var mısınız?  Reşat Bey, 28 Şubat’a karşı direndi. Şimdi Burdur’un hukukunu da koruyacak. İbrahim Ekici çok iyi bir işadamı. Burdur’un içinden. Kamil Bey,  tarım hayvancılık alanında uzman. Bayram Bey bitti ama hep onlarla beraberiz. Siz 3 milletvekili omuz omuza Ankara”ya gönderecek misiniz? Siz gönderin 4. milletvekiliniz benim, Burdurlu Ahmet. Bütün hizmetlerin Burdur’a gelmesi için gece gündüz çalışacağız. 7 Haziran’da yeni bir destan yazmaya var mıyız 3 mü? Söz mü? Allah yar ve yardımcımız olsun” diye konuştu.

            Başbakan Davutoğlu konuşmasından sonra AK Parti Burdur Milletvekili Adayları Reşat Petek, İbrahim Ekici ve Kamil Özcan’ı tanıtarak, Burdur’dan üç milletvekili sözü aldı.  25. Dönem Burdur Milletvekili Adayları ve Burdur teşkilatı ile gövde gösterisi yapan Davutoğlu, eşi Sare Davutoğlu ile birlikte karanfil dağıttıktan sonra Burdur’dan ayrıldı.

Hayal Girişim-Halil İbrahim Kara

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  YAZARLAR Tümü


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV