banner59

14 Aralık 2018 Cuma

-Sağlık Yatırımları Hız Kesmiyor

Milletvekili Özçelik, yerel seçimi değerlendirdi

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik: “Hem Türkiye’de hem de Burdur’da halkımızın gösterdiği iradeye saygı duyuyoruz”

20 Mayıs 2015 Çarşamba 04:10
Milletvekili Özçelik, yerel seçimi değerlendirdi

30 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Ankara’ya gitmeden önce yerel seçimi değerlendirmek istediğini vurgulayan AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik: “30 Mart Yerel Mahalli Seçimlerini gerçekleştirdik. Bir değerlendirme yapma düşüncem vardı, Ankara’ya gitmeden bu değerlendirmeyi yapmadım. Burdur’daki bu seçimlerin huzurlu ve güven içinde geçtiğini, çok şükür Türkiye genelindeki siyasi gergin ortama rağmen Burdur’umuzda hem siyasetin içindeki teşkilat mensubu arkadaşlarımız hem vatandaşlarımız çok büyük bir olgunlukla siyasi gelişmelerde huzur ve güven içinde bir çalışma yapıldı. Sadece bir ilçemizde sıkıntılar yaşandı. Onun haricinde il merkezimizde olsun çok güzel bir seçim havası vardı. Bundan dolayı Burdur halkımıza teşekkür ediyoruz. Ayrıca bu seçimlerde partimize teveccüh gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum, Türkiye genelinde Adalet ve Kalkınma Partisi nasıl başarı yakaladıysa, Burdur’da da bu başarıyı yakaladık. Burdur’dan partimize destek veren ve bundan sonra da destek verecek olan herkese çok teşekkür ediyorum ” dedi.

30 Mart Yerel seçimlerini değerlendiren Milletvekili Özçelik: “2002 seçimlerinde Türkiye genelinde AK parti yüzde 34 oy aldı, Burdur’da yüzde 27 oy aldık, 7 fark gerideydik. 2007 seçimlerinde yüzde 47 oy aldı, hükümet olduk, Burdur’da 41 oy aldık, 6 puan gerideydik ama 2011 seçimlerinde Ak Parti yüzde 50 oy aldı, Burdur yüzde 48.9 oy aldık, yani 49 oy aldık, 1 puan vardı. Bu Burdur’da yapılan hizmetlerin halk tarafından takdir edildiğini gösterir. Şimdi son seçimlerde de hepiniz biliyorsunuz 30 tane büyükşehir vardı. Büyükşehirlerde partilerin yüzde oyları Büyükşehir Belediye Meclisi’nde sayılan oylarla veriliyor ama içinde Burdur’da olduğu 51 vilayette, İl Genel Meclisi’ne verilen oylar sayılıyor. Dolayısıyla biz şu anda Burdur’da resmi olmayan geçici sonuçlara göre, yüzde 41 oy aldık, partimiz ise yüzde 46 oy aldı. Büyük bir başarı yakaladık. 27 İl genel meclisi Üyesi’nin 18’ini AK Parti olarak biz kazandık, 5’ini MHP kazandı, 4’ünü de CHP kazandı. Burada görülüyor ki CHP Burdur’da üçüncü parti konumuna düşmüş bir partidir. Bu sonuçlar çerçevesinde biz hem Türkiye’de hem Burdur’da halkımızın gösterdiği iradeye saygı duyuyoruz, vatandaşımız neyi tercih ettiyse mutlaka bilip bilip işlemiş ve yapmıştır düşüncesiyle o iradeye saygı duyuyoruz, başımızın üstünde yeri var. Daha önceki dönemlerde muhalefetin yaptığı gibi, niye böyle yaptılar, niçin halk perişan olduğu halde hükümeti destekliyor gibi yine aynı ifadeleri kullanmaya başladılar. Bizim öyle bir düşüncemiz yok, vatandaşımız iradesini kullandıysa mutlaka bunun bir gerekçesi vardır. Mutlaka bir sebebi vardır onu iyi analiz etmek gerekiyor. Türkiye içinde, Burdur içinde iradeye saygılıyız” diye konuştu.

İlçe sonuçlarını değerlendiren Milletvekili Özçelik: “Bucak İlçemizde aday değişikliği gerçekleşti, Gençlik Kolları Başkanlığı’nı yapmış, İlçe Başkanımız, Su Ürünleri Mühendisi, Mermer Makineleri imal eden kardeşimiz, gerçekten Bucak teşkilatı çok programlı ve düzenli bir çalışma yaptı. İlk zamanlar herkes Bucak için olumsuz bir tavır içindeydi. Bize de yansıtıyorlardı olumsuzluğu ama iyi bir kampanya yürüttük. Bakanlarımız geldi, genel başkan yardımcılarımız geldi ve belediye başkanı adayımızın projelerini makul şekilde sunduğumuz için Bucak halkımız tercihini Ak parti’den yana kullandı, doğru bir tercihti. Dolayısıyla Bucak halkı biz hizmet, yatırım isteriz dedi, AK parti’yi tercih etti. Bundan dolayı Bucak Halkına teşekkür ediyoruz”

Büyük Birlik Partisi İl Teşkilatı’nı, AK Parti aday adaylarını, belediye başkan adayı yaparak, seçimde oy böldükleri için kınayan Burdur Milletvekili Özçelik: “Altınyayla ilçemizde üç dönem ilçe başkanı olan arkadaşımız, belediye başkan adayımızdı. Biliyorsunuz, Ak parti’de üç dönem kuralı var dolayısıyla o arkadaşımız üç dönem ilçe başkanlığı yapıp, dördüncü dönem tüzük gereği aday olamıyordu. Şimdi kendisi aday oldu, bizim Altınyayla’da sıkıntımız, aday göstermediğimiz aday adayı arkadaşımız maalesef gitti BBP’den aday oldu, partimizin oylarını böldü. Buna rağmen Altınyayla Belediyesi’ni kazandık. Teşekkür ediyorum. Çeltikçi İlçemizde ise yine CHP adayı kazandı fakat orada da yine bizden aday olamayan ama aday adayı olmuş arkadaş, BBP’den aday gösterildi. Ak parti’ye gelecek oyları böldü, çok güçlü olmamasına rağmen CHP’nin adayı, AK Parti ile BBP’nin oyları paylaşılınca belediye başkanlığını kazanmış görülüyor. Ben burada iki ilçe için şunu ifade etmek istiyorum özellikle BBP İl Teşkilatına, siyasette ilke vardır, aday bulamadıysanız, orada seçime girmezsiniz. BBP’li birini bulamadıysanız orada aday göstermezsiniz ama iki tane ilçe de aday olmadığı halde bizden aday gösterilmediğinde hemen kapıp onu aday göstermek siyasi ilkesizliktir, ondan dolayı bu ilkesizliğe imza attıklarından dolayı BBP Burdur İl teşkilatını kınıyorum. Böyle bir ilkesizliği bundan sonraki seçimlerde inşallah gerçekleştirmezler” dedi.

            Milletvekili Özçelik ilçe seçim sonuçlarına ilişkin şöyle konuştu: “Kemer İlçemizi rahat bir şekilde aldık. Yeşilova İlçesi’ne güçlü bir adayla çıkmıştık.  Yeşilova Meydanı’nda yaptığım konuşmada belediye başkanı ne yaptı dediğimde, konuştuğum meydanı yaptı dediler, hiç kimse de çıkıp şunu yaptı diyemedi ama bizim Ziraat Odası başkanımız adayımızdı, güzel projeleri vardı, potansiyeli vardı. Dolayısıyla oradaki handikabımız, bizden iki dönem önce belediye başkanı olan Yunus Tokgöz, daha önce DYP’den aday olmuştu, bize kaybettirmişti, çünkü şahsi oyu vardı, bu seçimlerde de MHP’den aday oldu ve 755’e yakın bir oy alarak, bizim oradaki oy kaybımıza vesile oldu. CHP oyunu kaybetmesine rağmen, çok oy kaybına uğramasına rağmen Yeşilova’da belediyeyi aldı ama ben Yeşilova meydanında hizmet gelmesini istemiyorsanız CHP’ye oy verin, yatırım gelmesini istemiyorsanız CHP’ye oy verin, belediyecilik yapılmasını istemiyorsanız CHP’ye oy verin dedim. Dolayısıyla onlar bu şekilde oylarını verdiler. Karamanlı İlçemizde CHP’li belediyeden AK Partili belediyeye geçti. Öğretmen arkadaşımız, sevilen ve sempatik birisidir. CHP2li belediye geçen dönemde halkla ve kendi içindeki problemler boğuştuğu için bir kaybı vardı, bunu da vatandaş affetmedi. Karamanlı İlçesi’ni CHP’den almış olduk. Tefenni ilçemizde üzüldüğümüz ilçelerden birisidir. Veteriner Hekim bir arkadaşımız, ilçe başkanımız adaydı ama burada aday gösterilmediği için hem İl Genel Meclisi’nde hem de Belediye Meclisi’nde partimize olumsuz tavır takındılar. Bu arada kurucu ilçe başkanımız bağımsız aday oldu, 750’ye yakın oy aldı, biz orayı 115 oyla kaybettik. Bizim kurucu ilçe başkanımız bağımsız aday olduğu takdirde çok problem yaşayacağımızı baştan beri kendisini ikna etmeye çalıştık ama dinlemedi. Tefenni’de çok güzel hizmetler yapmamıza rağmen, hastaneyi bitirdik, toplulaştırma, çevre yolu bitirdik, MYO açtık, 224 konut yaptık, okul inşaatlarımız devam ediyor. Bu kadar güzel yatırımlar yapmamıza rağmen kendi içimizdeki problemlerden Tefenni’yi kaybettiğimizi düşünüyoruz. Çavdır’da belediye başkanımız başarılıydı ve başkanlığı aldı. Gölhisar İlçemizde il zamanlarda çok olumsuz bir hava estirildi. Dışarıdan bir aday gelmesin, biz bunu kabul etmiyoruz gibi bir tepki olmuştu fakat belediye başkan adayımız Denizli’de devlket hastanesinin başhekimliğini yapmış birisidir. Siyaseti bilen bir arkadaşımızdır. Dolayısıyla burada güzel bir çalışma ve iyi bir kampanya vardı ve sonucunda başarılı olduk. Diğer 3 beldemiz kalmıştı, 19 beldeden 16’sı kapanmıştı. Söğüt, Kocaaliler ve Kızılkaya, 3 beldede de Ak partili belediye başkanlarımız aynı başarıyı sağladılar” dedi.

Ağlasun ilçesinde seçimde yaşanan sıkıntıları dile getiren Milletvekili Özçelik: “en gergin seçim Ağlasun’da geçti. Ağlasun’daki belediye başkanı halk desteğini kaybettiğini anlayınca, aylar öncesi askıda iken yaklaşık 190’a yakın öğrencinin ikametini taşıdı. Biz tabi ki itiraz ettik. İtirazımız neticesinde 50’ye yakın öğrenci iptal edildi ama geri kalanı kaldı, biz 105 oyla falan kaybettik. En canlı, en hareketli kampanya Ağlasun’daydı, bakanlarımızı götürdük, bayan desteği çok fazlaydı. Seçim bürolarının önünde tartışmalar yaşandı, arabalarla birbirlerini kovalamacalar yaşandı. Sadece Ağlasun ilçesinde sıkıntı oldu. O da tabi MHP’li belediyelerin ülke genelindeki tavırlarından birisidir, gençlerin tavrıdır. Sadece Ağlasun ilçesinde sıkıntı yaşandı” diye konuştu.

Burdur merkezin seçim sonuçlarını değerlendiren Milletvekili Özçelik: “halkın iradesine saygı duyuyoruz ama şunu seçim boyunca ifade ettik. Sebahattin Akkaya ile 10 yılda yapılan hizmetlerin bir tarafa yazılmasını, 20 yıl boyunca CHP’li 4 dönemde yapılan hizmetlerin bir tarafa yazılarak kıyaslanmasını çok istemiştim. Kampanyamızı yaptıklarımızın üzerine kurduk ama bu noktada vatandaşımız başka şeyleri gözettiğini düşünüyoruz. Bunlardan birincisi şudur. Benim baştan beri kampanyadan aylar önce ifade ettiğim, Burdur’da yeni bir yüzle belediye başkanlığında aday gösterilmesi konusunda bir talebim vardı. Bunu genel merkeze ilettim, Sebahattin Akkaya hizmetlerini yapmıştır ama Burdur halkının özellikle 2009’da belediye başkanlığını tercih edip, Belediye Meclisi’nde bizi geride bırakması aslında bir sinyaldi. Onun yorumunu yapabilmiştik ama genel merkezimiz Sebahattin Akkaya’yı aday gösterdikten sonra sıkı bir çalışma ile çalışmamızı yaptık. Bu noktada vatandaşımın tercihidir. Burada en büyük problem belediye başkanımızın çalıştığı kadrolar sol bir kadroydu, halkla olan diyaloglarında, belediye başkanımızın temaslarında maalesef o sol kadro, çalışmalarını akamete uğrattığını düşünüyorum. Halkımızın söylediği birçok ifade var. Ondan dolayı biz bu sonucu yaşadık. Şunu söyleyebilirim, Sebahattin Akkaya ile biz Burdur Belediyesi’nde yolsuzluklar olmuştur, hırsızlıklar olmuştur, pis kokula olmuştur, ayyuka çıkmıştır bu pis kokular şeklinde sonuçla halk tarafından böyle bir değerlendirme yapılmadı. Alnımızın akıyla çıktığımızı Sebahattin Akkaya’nın dürüst ve saygın bir kişi olarak belediye hizmetlerini yaptığını vurgulamamda fayda var. Ben Burdur’da CHP’li belediyenin hizmet yapmak isterse sadece AK parti korkusu ile hizmet yapacağını düşünüyorum. Ak Parti’nin kendilerinin ensesinde bu işi takip ettiğini bildikleri için bir takım işlere adım atacağını düşünüyorum. Yalnız böyle bir korku olmayacak olsa, CHP’nin belediyecilikte sicili bozuktur, örnek belediye gösterilmemiştir. Ben Burdur’da da inşallah halkımızın lehine bir şeyler olabilir diye düşünüyorum. Halkın kafasında şöyle bir soru var, acaba Burdur Milletvekili nasıl davranacak, tavrı ne olacak diye ben şimdi buradan soruyorum, CHP’li belediye başkanı, ‘ Ey Burdur halkı, bana destek verin, iktidarla beraber çalışacağım’ diye bir cümle kullandı mı veya  ‘ iktidarın milletvekili, benim yanımda olacak, bana destek verin’ dedi mi? Böyle bir söz etmedi ama açık ve net bir şekilde burdur kamuoyunun, Burdur halkının menfaatine ne yapılacaksa, kamu yararına ne yapılacaksa, ben burada öncü olacağım. Hükümetimin yaptı icraatları, hükümet yaptı diyeceğim, hükümetimin katkısının ne olduğu halkımla paylaşacağım ama orada CHP kalkıp da biz yaptık, biz ettik gibi yaklaşımı olursa, kusura bakmasınlar, o yapılan hizmeti onlara mal ettirmeyeceğim. Bununla ilgili kararım kesindir ama Burdur Halkı’nın menfaatine olan bütün konularda da elimizden gelen hizmeti yapmaya çalışacağız” diye konuştu.

4 BİN OY FARKININ SEBEBİ YENİ SEÇMEN

Seçim sonucundaki 4 bin oy farkını da değerlendiren Milletvekili Özçelik: “Bizim propagandamızdaki eksiklik olarak değerlendiriyorum. Teşkilatlarımız çalışmadığı, bu noktada il ve merkez ilçede sıkıntılar yaşandığını ifade edebilirim ama esas birinci sıraya koyabileceğim şey, yeni seçmendir. 4 bin 835 yeni seçmen üzerinde biz yeterli neticeyi, onların üzerine bir çalışmayı yapamadık, o seçmenden de büyük bir kayıp olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Hayal Girişim

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


  Arsiv
  Arsiv
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  EN ÇOK YORUMLANANLAR
  BUGÜN
  BU HAFTA
  BU AY
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV